Air Assault Scenarios

Informace o kurzu

Kapacita: 100
Min. počet účastníků: 20
Cena vč. DPH: 7.500,00
Délka kurzu: 16 h
Počet dnů: 2
Místa pořádání:
Instruktorů: 6
Instruktoři tohoto kurzu:
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 0 %
?

Popis kurzu:

Taktický kurz Air Assault Scenarios je zaměřen na plnění úkolů v připravených scénářích po vysazení a extrakci bojového týmu za pomocí lehkého transportního vrtulníku Eurocopter EC120 a jeho navádění na přistání včetně zabezpečení přistávací plochy, slanění a odnos v podvěsu (techniky SPIES a FRIES) za použití rychloslaňovacího lana (fast rope) a těžkého vrtulníku Mi8/Mi171.

Obsah:

První den kurzu (Boží Dar u Milovic): Účastníci se rozdělí do dvou skupin, přičemž jedna z nich začne základní teorií, způsoby uvazování fast rope lana, nácvik slanění po rychloslaňovacím laně na cvičné stěně, techniky navázání a jištění se na odnosovém laně, navádění vrtulníku na přistání a příprava přistávací plochy apod.. Druhá skupina začne s vysazováním z vrtulníku EC120 do terénu bez použití lana. Budou připraveny různorodé taktické a zdravotnické scénáře, které budou jednotlivé týmy po zasazení plnit. Na konci krátkého scénáře dostanou členové týmu zpětnou vazbu od přiděleného instruktora a následně si přivolají vrtulník a provedou extrakci z místa scénáře a budou pokračovat na další lokaci s připraveným scénářem. Po splnění všech scénářů se skupiny vystřídají.

Druhý den (poblíž Tachova): Základní nácvik slanění z vrtulníku na letištní ploše - ve visu vrtulníku, od malých po větší výšky (2-10 m). V druhé části dne budete týmy opět plnit různé úkoly pod vedením našich instruktorů za pomocí slanění na fast rope laně z vrtulníku typu Mi8 do určeného terénu, po splnění úkolu budete extrahování v šesti členném týmu v hroznu na FIRES laně nebo klasicky po přistání vrtulníku na zem a následně přemístěni do základního seřadiště.

Doporučené vybavení:

Pohodlné taktické oblečení nebo bojová uniforma a pevná outdoorová nebo služební obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), nosič balistických plátů nebo balistická vesta s pouzdry na vybavení a sumkami na zásobníky typu AR15, přilba, střelecké ochranné brýle, taktické rukavice a slaňovací nebo obdobné pracovní rukavice, individuální balíček první pomoci. Pokud disponujete vlastním sedacím úvazkem, smycemi a HMS karabinami, přineste si je s sebou. V Případě, že potřebujete sedací úvazek zapůjčit, nezapomeňte to zmínit v poznámce objednávky.

Zbraň: 

Vlastní airsoftová nebo zavařená či jiná výcviková dlouhá zbraň s nosným popruhem. Případně můžeme zapůjčit naše výcvikové airsoftové zbraně se zásobníky včetně základních jednobodových popruhů.

Časy:

Začátek výuky je vždy v 08:00 hod. Buďte tedy na místě nejpozději mezi 07:30 a 07:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod.

Cena kurzu:

Cena je vytvořena na základě kompletního týmu o počtu 1 až 10 osob a byla stanovena na 2500 Kč pro DEN 1 a 5000 Kč pro DEN 2. Kompletně tedy 7500 Kč za oba dny na účastníka (v případě, že vás bude v týmu 10), respektive 25.000 / 50.000 nebo kompletně 75.000 Kč na celý tým. Pokud má váš tým nižší počet, můžete si za ostatní členy částku doplatit a nebudete se s nikým dalším dělit nebo vám přidáme do týmu jednotlivce (naše studenty), kteří se na kurz též přihlásili. Za uvedenou cenu si "zakoupíte" 1 letovou hodinu na EC120 a 1 letovou hodinu na Mi8, přičemž do zmíněné Mi8 se vejdou týmy dva. Znamená to, že vlastně získáte dvě letové hodiny v ceně jedné.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Po prvním dnu kurzu se kompletně všichni přesuneme co nejblíž místu, kde bude probíhat následující výcvik. Nechceme riskovat, že by ráno díky nutnosti ujet větší vzdálenost těsně před kurzem chybělo spousty účastníků.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: