Kurzy - Sebeobrana - - Registrace nového uživatele - Košík

Kategorie

Expandable baton

Popis kurzu: Tento kurz je zaměřen na základy používání teleskopického obušku. Důraz je kladen na sebeobranné použití oproti použití „služebnímu“. Obsah: Typy a způsoby nošení teleskopického obušku. Postoj, držení, pohyb, údery, kryty. Boj na krátkou vzdálenost. Obrana proti odzbrojení a obrana proti úchopu apod.. Doporučené vybavení: Sportovní oblečení a obuv do tělocvičny, vlastní teleskopický obušek (popřípadě můžeme za malý příplatek zapůjčit), rukavice (kvůli puchýřům), kalhoty ideálně umožňující nošení obušku, ochranné brýle. Časy: Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na místě nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd. Jazyk výuky: Čeština s možným překladem do angličtiny. Ubytování a strava: Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den. Máte dotaz? Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Hand to Hand Combat and Gun Retention

Popis kurzu: Tento kurz je zaměřen na boj zblízka v taktické nebo služební výstroji se střelnou zbraní. Obsah: Vhodné údery a kopy, udržování vzdálenosti, úder zbraní, obrana proti útoku chladnou zbraní, obrana proti úchopu zbraně, odzbrojení protivníka s dlouhou a krátkou zbraní atd.. Doporučené vybavení: Pokud možno taktická výstroj včetně přilby a balistické ochrany. To vše samozřejmě v případě, že v uvedeném vybavení a se zbraněmi sloužíte nebo pracujete. Obuv do tělocvičny. Kurz ale rozhodně absolvujte v oblečení a výbavě co nejvíce odpovídající vašemu dennímu nošení nebo práci bez nutnosti dokupovat taktickou výstroj. Doporučujeme si vzít ochranné brýle a taktické rukavice. Zbraň:  Krátká a dlouhá palná zbraň (plně dostačuje tzv zavařenka nebo maketa pro sebeobranu) Časy: Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na místě nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd. Jazyk výuky: Čeština s možným překladem do angličtiny. Ubytování a strava: Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den. Máte dotaz? Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Self-defense scenarios

Popis kurzu: Dvoudenní kurz, který je určen zejména pro ty, kteří se rozhodli nosit pro svojí obranu skrytě střelnou zbraň. Legislativa v České republice nám to naštěstí umožňuje, ale v rámci zkoušek na zbrojní průkaz není této problematice věnován žádný prostor. Tento kurz vám ukáže vaše hranice, možnosti a především vás připraví na možné rizikové životní situace, ve kterých skutečně půjde o zdraví nebo život váš či vašich blízkých. Obsah: Den 1. Identifikace hrozby. Předcházení konfliktu. Komunikace při konfliktní situaci. Zásady skrytého nošení zbraně, tasení ze skrytého nošení. Základní reakce na různé typy ohrožení, či fyzické napadení. Odstupňování přiměřenosti obrany: verbální, pepřový obranný sprej, střelná zbraň. Použití pepřového obranného spreje a střelné zbraně v těsném kontaktu. Techniky obrany proti útoku nožem.  Rozbor nutné obrany a krajní nouze. Rozbor reakce po konfliktu, včetně komunikace s bezpečnostními složkami. Den 2. Modelové situace. Budete se účastnit krátkých scénářů, ve kterých si ověříte Vaše reakce na konfliktní situace. Scénáře jsou zaznamenávány na kameru a následně vyhodnocovány z hlediska účinnosti a přiměřenosti Vašich reakcí vzhledem k právnímu řádu ČR.  Doporučené vybavení: Den 1. Obuv do tělocvičny. Podle tělocvičny, ve které kurz proběhne někdy cvičíme na tatami a v takovém případě se cvičí bez obuvi. Oblečení pro oba dny doporučujeme takového typu, ve kterém běžně chodíte a umožňuje skryté nošení zbraně. Zbraň a pouzdro na skryté nošení zbraně (obojí je možno zapůjčit po dohodě.). Povinně OCHRANNÉ BRÝLE na oba dny. První den po kurzu je možné se v místě osprchovat. Den 2. Oblečení na ven, které umožňuje skryté nošení. Vzhledem k prostředí, ve kterém kurz probíhá, je vysoká pravděpodobnost znečištění oděvu. Oblečení přizpůsobte venkovním teplotám a počasí. OCHRANNÉ BRÝLE povinně. Zbraň:  Pro všechny účastníky budou  druhý den kurzu zdarma k zapujčení naše výcvikové zbraně FX Simunition typu Glock 17 včetně pouzder a nábojů. K dispozici jsou také cvičné pepřové spreje ESP. Časy: Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na místě nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd. Jazyk výuky: Čeština s možným překladem do angličtiny. Ubytování a strava: Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den. Máte dotaz? Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.