MV-201

Informace o kurzu

Kapacita: 16
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 7.400,00
Délka kurzu (h): 24 h
Počet dnů: 3
Instruktorů: 2
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: %
?

Popis kurzu:

Program střelecké přípravy MV-201 je zaměřen na praktické postupy při napadení snadno zranitelného cíle nebo útoku aktivního útočníka.

 

Obsah:

Kurz pro program střelecké přípravy MV-201 zahrnuje teoretickou výuku v minimálním časovém rozsahu 8 výukových hodin zaměřenou na zásady bezpečného nakládání se střelnou zbraní se zvláštním přihlédnutím k podmínkám míst veřejnosti volně přístupných a situacím zahrnujícím snadno zranitelné cíle a obranu proti aktivnímu útočníkovi, vymezení problematiky snadno zranitelných cílů a obrany proti aktivnímu útočníkovi, právní rámec nošení a použití střelné zbraně v souvislosti s ochranou snadno zranitelných cílů a obranou proti aktivnímu útočníkovi, doporučené postupy s ohledem na vývoj a dopady útoku a povinnosti osob v souvislosti se zásahem složek integrovaného záchranného systému, rozbor reálných případů útoků aktivního útočníka, první pomoc v souvislosti s ochranou snadno zranitelných cílů nebo obranou proti aktivnímu útočníkovi a problematiku nálezu munice, výbušnin a výbušných předmětů.

Praktický výcvik ve střelbě z krátké kulové zbraně v minimálním rozsahu 150 výstřelů a v minimálním časovém rozsahu 8 výukových hodin zaměřený na střelbu na malou vzdálenost a střelbu až po vzdálenost 50 m, střelbu v komplexní rozhodovací situaci s větším množstvím zakázaných siluet v bezprostřední blízkosti střelce i terče, střelbu zpoza různých krytů a z různých stran krytů, střelbu po vyhledání vhodného krytu, střelbu na pohyblivé nebo mizející terče, střelbu obouruč a střelbu s držením zbraně silnou rukou nebo slabou rukou a přechod mezi použitím krátké kulové zbraně a dlouhé kulové zbraně a praktický výcvik ve střelbě z dlouhé kulové zbraně v minimálním rozsahu 150 výstřelů a v minimálním časovém rozsahu 8 výukových hodin zaměřený na střelbu na vzdálenost od 7 m až po vzdálenost 100 m nebo po vzdálenost 50 m, pokud se použijí adekvátně redukované terče, v komplexní rozhodovací situaci s větším množstvím zakázaných siluet v bezprostřední blízkosti střelce i terče, zpoza různých krytů a z různých stran krytů a na pohyblivé nebo mizející terče.

DEN 1 - teorie na učebně, DEN 2 a DEN 3 čistě střelecký výcvik na střelnici.

Zájemce o kurz musí být držitelem osvědčení o udělení základní aprobace vydaného Policií České Republiky. Bez osvědčení se na kurz nelze přihlásit.

Potřebné vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), opasek, kvalitní a bezpečné tvrdé pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdra na rezervní zásobníky do krátké i dlouhé zbraně, popřípadě nosič plátů nebo kompletní balistická ochrana včetně přilby, střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty), nákoleníky. Kurz ale rozhodně absolvujte v oblečení a výbavě co nejvíce odpovídající vašemu dennímu nošení nebo práci. Pokud hodláte na kurzu střílet s jiným střelivem, než je běžně rozšířený standard 9 mm Luger, .223 Rem, 7,62x39 nebo .45 ACP, přivezte si s sebou taktéž 5 ks cvičných nábojů určených pro suchý nácvik a manipulaci se zbraní.

Nylonová či obdobná měkká pouzdra, ať už vnitřní nebo venkovní, stejně tak i pouzdra podpažní, jsou pro výuku a reálné nošení zbraně samotnému uživateli velmi nebezpečná. Vyvarujte se prosím jejich nošení na kurz i v reálném životě. Kvalitní kydexová pouzdra od firmy RH Holsters pro zbraně typu Glock 17/19/26/43, Walther PPQ/PPS/Creed, H&K SFP9, S&W MP9 spolu s pouzdrem na zásobník jsme vám schopni za drobný poplatek na kurzu zapůjčit. Stačí kliknout na vámi zvolené datum kurzu a v sekci pod výběrem zbraní si půjčení požadovaného kydexového pouzdra objednat.

Pouzdra typu appendix carry, tedy nošení zbraně vpředu za opaskem/kalhotami, jsou povolena za předpokladu, že splňují definici kvalitního a bezpečného tvrdého, nejlépe kydexového pouzdra na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště.

Zbraň:

Samonabíjecí pistole + dva zásobníky. V případě subcompaktních pistolí (například G43/42) doporučujeme minimálně 3 zásobníky.

Samonabíjecí puška (AR15, Sa58, AK47/74, MP5 apod.) s nastřelenými mířidly (mechanická, kolimátor, optiku, prostě cokoliv co tam k míření máte) s popruhem a dvěma zásobníky.

V ceně kurzu obdržíte Ministerstvem vnitra předepsaný počet nábojů tovární výroby do krátké (150 ks) i dlouhé (150 kusů) zbraně. Dejte nám prosím včas před pořádáním kurzu vědět o jakou ráži se jedná, abychom pro vás stihli střelivo zajistit.

Pokud vlastní zbraní nedisponujete nebo byste chtěli vyzkoušet jinou, než kterou sami vlastníte, jsme vám schopni k vybranému datu konání kurzu pistoli nebo pušku s pouzdry, střelivo a další příslušenství zajistit. Stačí kliknout na vámi zvolený datum kurzu a zobrazí se vám kompletní výčet zbraní dostupných k danému datumu konání kurzu. V první sekci naleznete kompletní balíčky, které obsahují vždy pistoli nebo pušku se dvěma zásobníky, kydexová pouzdra na pistoli a zásobník, ochranné pomůcky a potřebný počet nábojů na kurz. V případě, že si přivezete vlastní tovární střelivo, můžete si zvolit zapůjčení samotné zbraně. Jejich kompletní výčet spolu s možností přiobjednat si samotné střelivo, pouzdra nebo třeba ochranné pomůcky najdete v sekcích níže.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na střelnici nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu.

Jazyk výuky:

Čeština

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Zpětná vazba účastníků kurzu MV-201:

Požádali jsme účastníky, kteří se účastnili některého z termínů kurzu MV-201 Systému střelecké přípravy, o zpětnou vazbu a dojmy z průběhu kurzu.

Příhlášení

Jde o státem akreditovaný kurz pro program střelecké přípravy (podle zákona č. 14/2021 Sb.), proto je s účastí na něm spojeno víc administrativy, než je u nás obvyklé. Proto se registrace uzavírají obvykle 4 týdny (výjimečně později, vždy však nejméně 2 týdny) před datem konání kurzu. Nenechávejte proto přihlášení na kurz na poslední chvíli.

Máte dotaz?

Velmi obsáhlý a detailní rozhovor o kurzech MV a Stanovených zálohách státu naleznete na stránce LEXu. Přečtěte si článek věnovaný Stanoveným zálohám státu a kurzům MV. Dále si prosím zkuste pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Online videokurz:

Na našem Youtube kanále si můžete zcela zdarma pustit například videokurz Tactical Pistol, který vám udělá obrázek o profesionalitě a vystupování našich instruktorů, prozradí, o čem se budete na tomto střeleckém kurze učit a po absolvování reálného kurzu vám bude sloužit jako skvělý mustr pro opakování získaných dovedností.

 

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: