Tactical Rappelling

Informace o kurzu

Kapacita: 16
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 3.000,00
Délka kurzu (h): 16 h
Počet dnů: 2
Instruktorů: 1
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 10 %
?

Popis kurzu:

Tactical Rappeling Basic je dvoudenní kurz zaměřený na základy taktického slaňování. Naučíte se všechny základní uzly, seznámíme vás s nejmodernějšími trendy práce na laně, naučíte se, jak bezpečně vytvořit jistící body a slanit za pomoci slaňovacích prostředků jednotlivce, vyzkoušíte si techniky postupu po laně vzhůru anebo záchranné procedury. S naším komplexním výcvikem budete mít možnost posunout své dovednosti na novou úroveň a získat důvěru v provádění základních taktických operací na laně.

Obsah:

Základní teorie o slaňování, bezpečnosti a potřebné výbavě, vázání uzlů, jištění a kotvící body, slaňování za použití osmy, slaňování za použití brzdy, budování štandů, dopomoc (záchrana) směrem nahoru a záchrana směrem dolů.

Doporučené vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), kvalitní pracovní sedací úvazek, dvě HMS triple lock karabiny, dvě ocelové triple lock karabiny, smyce nebo lanyardy, slaňovací brzda, 25-30 m dlouhé statické lano, ochranná přilba, slaňovací rukavice, ideálně též nákoleníky a náloketníky.

V případě, že nedisponujete vlastním lezeckým vybavením, klikněte na vybraný datum kurzu a v sekci Půjčení vybavení na kurz objednejte "Zapůjčení výbavy pro slaňování".

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy v objektu nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: