Air Assault

Informace o kurzu

Kapacita: 50
Min. počet účastníků: 20
Cena vč. DPH: 12.000,00
Délka kurzu: 16 h
Počet dnů: 2
Instruktorů: 3
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 0 %
?

Popis kurzu:

Taktický kurz Air Assault je zaměřen na vysazení a extrakci bojového týmu za pomocí lehkého transportního vrtulníku Eurocopter EC135 a jeho navádění na přistání včetně zabezpečení přistávací plochy a slanění za použití rychloslaňovacího lana (fast rope).

Obsah:

První den kurzu: základní teorie o využití vrtulníku v taktických a záchranných operacích, bezpečnost uvnitř a kolem vrtulníků, verbální a neverbální signály pro komunikaci s posádkou vrtulníku, navádění vrtulníku na přistání a příprava přistávací ploch, použití prostředků osobního jištění, nácvik slanění po rychloslaňovacím laně na cvičné lezecké věži, nácvik nasednutí, organizace a pohyb uvnitř a slanění z vypnutého vrtulníku sedícího na zemi, taktický postup po vysazení z vrtulníku.
Druhý den kurzu: výcvik slanění pomocí fast rope lana z visícího vrtulníku z různých výšek 3-10 metrů nad terénem a vysazení týmu do terénu k připravenému taktickému nebo zdravotnímu scénáři.

Doporučené vybavení:

Pohodlné taktické oblečení nebo bojová uniforma a pevná outdoorová nebo služební obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), nosič balistických plátů nebo balistická vesta s pouzdry na vybavení a sumkami na zásobníky, přilba, střelecké ochranné brýle, taktické a pracovní nebo slaňovací rukavice, individuální balíček první pomoci. Pokud disponujete vlastním sedacím úvazkem, smycemi a HMS karabinami, přineste si je s sebou. Kurz samozřejmě zvládnete projít v pohodlném taktickém oblečení, bez nutnosti dokupovat drahou taktickou výstroj, stačí si vzít pouze ochranné brýle, přilbu a rukavice.
Za drobný poplatek jsme vás schopni vybavit prostředky osobního jištění (sedací úvazek, smyce, karabiny), slaňovacími rukavicemi a přilbou.

Zbraň: 

Vlastní airsoftová zbraň nebo maketa. Za drobný poplatek jsme schopni zapůjčit naše výcvikové airsoftové zbraně se zásobníky včetně základních jednobodových popruhů.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na určeném místě nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: