Air Assault

Informace o kurzu

Kapacita: 50
Min. počet účastníků: 20
Cena vč. DPH: 12.000,00
Délka kurzu (h): 16 h
Počet dnů: 2
Instruktorů: 3
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 0 %
?

Popis kurzu:

Taktický kurz Air Assault je zaměřen na vysazení a extrakci bojového týmu za pomocí lehkého transportního vrtulníku Eurocopter EC135 a jeho navádění na přistání včetně zabezpečení přistávací plochy a slanění za použití rychloslaňovacího lana (fast rope).

Obsah:

První den kurzu: základní teorie o využití vrtulníku v taktických a záchranných operacích, bezpečnost uvnitř a kolem vrtulníků, verbální a neverbální signály pro komunikaci s posádkou vrtulníku, navádění vrtulníku na přistání a příprava přistávací ploch, použití prostředků osobního jištění, nácvik slanění po rychloslaňovacím laně na cvičné lezecké věži, nácvik nasednutí, organizace a pohyb uvnitř a slanění z vypnutého vrtulníku sedícího na zemi, taktický postup po vysazení z vrtulníku.
Druhý den kurzu: výcvik slanění pomocí fast rope lana z visícího vrtulníku z různých výšek 3-10 metrů nad terénem a vysazení týmu do terénu k připravenému taktickému nebo zdravotnímu scénáři.

Doporučené vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), slaňovací rukavice určené pro lano fast rope, pracovní sedací nebo celotělový úvazek, ochranné brýle, opasek, případně nosič plátů nebo jakoukoliv kompletní balistickou ochranu včetně přilby, sumky na zásobníky do zbraně a nákoleníky. Kurz ale rozhodně absolvujte v oblečení a výbavě co nejvíce odpovídající vašemu dennímu nošení nebo práci bez nutnosti dokupovat taktickou výstroj. Ta není na tomto kurzu povinná. Pokud byste rádi vyzkoušeli moderní balistickou výstroj, po kliknutí na vámi zvolené datum tohoto kurzu si můžete vybrat zapůjčení některého z nabízených nosičů plátů včetně balistických panelů nebo špičkovou balistickou ochrannou přilbu od firmy Galvion.

Zbraň: 

Vlastní airsoftová zbraň nebo maketa. Za drobný poplatek jsme schopni zapůjčit naše výcvikové airsoftové zbraně se zásobníky včetně základních jednobodových popruhů.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na určeném místě nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: