Armorer

Informace o kurzu

Kapacita: 20
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 1.400,00
Délka kurzu (h): 8 h
Počet dnů: 1
Instruktorů: 1
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 10 %
?

Popis kurzu:

Kurz Armorer je jednodenní základní zbrojířský kurz, změřený zejména na pistoli Glock a pušku na platformě AR15.

Obsah:

Základní teorie ke konstrukci zbraní a funkci jednotlivých prvků, bezpečná manipulace se zbraní před její rozborkou. V první části kurzu se naučíte na prvočinitele rozebrat pistoli Glock, dozvíte se, jak je nejlépe čistit a konzervovat, budete umět vyměňovat součástky a díly, dozvíte se některé důležité informace pro případnou výměnu mířidel a k jejich základnímu nastřelení, výměně nebo úpravě spoušťového ústrojí apod. Nakonec zbraň složíte, aniž by vám některá součástka přebývala nebo scházela. V druhé části kurzu se dozvíte některé zbrojařské a uživatelské informace a zajímavosti ke zbraním typu AK, SA58, CZ P10, CZ Scorpion EVO, CZ BREN, opakovacím a samonabíjecím brokovnicím atd. Ve třetí části kurzu, zaměřené na pušky typu AR15, se kromě vysvětlení rozdílů mezi plynovým a pístovým systémem naučíte, jak pušku důkladně rozebrat k důkladnému vyčištění, jak odhalovat některé provozní opotřebení a závady, jak pušku čistit a konzervovat, které součástky lze a jak měnit uživatelem. Ukážete si složitější výměny a opravy, na které je nezbytné speciální nářadí a instruktoři vám poradí, jaké záludnosti na vás při takových opravách mohou čekat, abyste předešli případným nevratným poškozením. Pokud chcete nějakou součást pušky AR15 právě měnit (např. spoušťové ústrojí, zadní očko na uchycení popruhu-end plate apod.) a nevíte si rady, můžete si po dohodě s instruktorem provést výměnu právě v rámci vaší účasti na kurzu. I u pušek AR15 se seznámíte s postupy při upevňování mířidel (nejen mechanických) a s informacemi potřebnými k jejich nastřelení. Další část kurzu se bude zabývat i používání a údržbou tlumičů.

Potřebné vybavení:

Pohodlné oblečení na práci se znečištěnými díly zbraní a pohodlná obuv, ochranné brýle, psací potřeby.

Zbraň:

Budete vybaveni našimi výcvikovými zbraněmi. Pokud vlastníte pistoli značky Glock nebo samonabíjecí pušku typu AR15, můžete si je vzít s sebou a kurz absolvovat s vašimi zbraněmi, pomůcky a spotřební materiál pro čištění můžete mít rovněž svůj, pokud nechcete zbraně čistit a konzervovat prostředky dodanými z naší strany.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na střelnici nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: