VCQB

Informace o kurzu

Kapacita: 16
Min. počet účastníků: 6
Cena vč. DPH: 9.000,00
Délka kurzu (h): 16 h
Počet dnů: 2
Instruktorů: 2
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 10 %
?

Popis kurzu:

Vehicle CQB představuje exkluzivní a nekompromisní dvoudenní střelecko-taktický kurz, který umožní studentům posunout hranice tradičního krytí a skrývání za vozidly na úplně novou úroveň. Na tomto kurzu se účastníci naučí vysoce účinné techniky a metodiky boje a střelby ve vozidle a jeho okolí. Jsme hrdí na to, že přinášíme do České republiky osvědčené techniky a metody, které jsou vyvinuty předními výcvikovými firmami v USA. Tyto zkušenosti jsme pečlivě zkombinovali s naším vlastním vývojem metodiky a dlouholetým testováním, abychom poskytli nejlepší a nejefektivnější výcvikový program v daném oboru. Během intenzivního výcviku se budou studenti zapojovat do různých cvičení, která zahrnují práci s krátkými i dlouhými zbraněmi. Budou střílet přes vozidla, pod nimi a dokonce i skrze ně. Součástí kurzu budou také balistické ukázky s různými typy střeliva, které umožní prozkoumat balistickou deformaci, penetraci a terminální účinek ve spojitosti s různými částmi vozidel. Pro modelové scénáře budou použity zbraně a střelivo FX Simunition, aby se vytvořilo co nejrealističtější prostředí.

Obsah:

Základní teorie, ukázky pozic a možností krytí se za vozidlem, testy průstřelnosti a odrazů materiálů a ploch vozidla, reakce řidiče, spolujezdce či celé osádky na napadení ozbrojeným útočníkem, spolupráce ve dvojici, scénáře za pomocí zbraní a střeliva FX Simunition.

Potřebné vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), opasek, kvalitní a bezpečné tvrdé pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdra na rezervní zásobníky do krátké i dlouhé zbraně, popřípadě nosič plátů nebo kompletní balistická ochrana, střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty), roušku nebo šálu přes ústa (proti vdechnutí prachu ze skla) a nákoleníky. Kurz ale rozhodně absolvujte v oblečení a výbavě co nejvíce odpovídající vašemu dennímu nošení nebo práci. Pokud hodláte na kurzu střílet s jiným střelivem, než je běžně rozšířený standard 9 mm Luger, .223 Rem, 7,62x39 nebo .45 ACP, přivezte si s sebou taktéž 5 ks cvičných nábojů určených pro suchý nácvik a manipulaci se zbraní.

Nylonová či obdobná měkká pouzdra, ať už vnitřní nebo venkovní, stejně tak i pouzdra podpažní, jsou pro výuku a reálné nošení zbraně samotnému uživateli velmi nebezpečná. Vyvarujte se prosím jejich nošení na kurz i v reálném životě. Kvalitní kydexová pouzdra od firmy RH Holsters pro zbraně typu Glock 17/19/26/43, Walther PPQ/PPS/Creed, H&K SFP9, S&W MP9 spolu s pouzdrem na zásobník jsme vám schopni za drobný poplatek na kurzu zapůjčit. Stačí kliknout na vámi zvolené datum kurzu a v sekci pod výběrem zbraní si půjčení požadovaného kydexového pouzdra objednat.

Pouzdra typu appendix carry, tedy nošení zbraně vpředu za opaskem/kalhotami, jsou povolena za předpokladu, že splňují definici kvalitního a bezpečného tvrdého, nejlépe kydexového pouzdra na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště.

Zbraň:

Samonabíjecí pistole + dva zásobníky, samonabíjecí puška + dva zásobníky a minimálně 500 ks nábojů do pistole a 250 ks nábojů do pušky. V případě subcompaktních pistolí (například G43/42) doporučujeme minimálně 3 zásobníky.

Pokud vlastní zbraní nebo zbraněmi nedisponujete nebo byste chtěli vyzkoušet jinou, než kterou sami vlastníte, jsme vám schopni k vybranému datu konání kurzu pistoli nebo pušku s pouzdry, střelivo a další příslušenství zajistit. Stačí kliknout na vámi zvolený datum kurzu a zobrazí se vám kompletní výčet zbraní dostupných k danému datumu konání kurzu. V první sekci naleznete kompletní balíčky, které obsahují vždy pistoli nebo pušku se dvěma zásobníky, kydexová pouzdra na pistoli a zásobník, ochranné pomůcky a potřebný počet nábojů na kurz. V případě, že si přivezete vlastní tovární střelivo, můžete si zvolit zapůjčení samotné zbraně. Jejich kompletní výčet spolu s možností přiobjednat si samotné střelivo, pouzdra nebo třeba ochranné pomůcky najdete v sekcích níže.

Zapůjčení zbraní FX simunition a střelivo do nich jsou v ceně kurzu.

Zbraně a legislativa:

Pro absolvování tohoto kurzu nemusíte být držitelem zbrojního průkazu. Zbraň vám bude naším instruktorem/zbrojířem svěřena a cvičit s ní budete pod jeho neustálým dohledem. Minimální zákonný věk pro účast na kurzu je 10 let, my však nedoporučujeme účast na takto intenzivním kurzu osobám mladším 15 let.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na střelnici nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

 

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: