MV-101

Informace o kurzu

Kapacita: 20
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 1.500,00
Délka kurzu: 8 h
Počet dnů: 1
Místa pořádání:
Instruktorů: 2
Instruktoři tohoto kurzu:
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: %
?

Popis kurzu:

Program střelecké přípravy MV-101 je zaměřen na teoretické znalosti a bezpečný nácvik dovedností při nakládání se střelnými zbraněmi a na jejich použití v nutné obraně a v krajní nouzi.

 

Obsah:

Kurz probíhá celý na učebně, přičemž program střelecké přípravy MV-101 zahrnuje teoretickou výuku v minimálním časovém rozsahu 8 výukových hodin zaměřenou na zásady bezpečného nakládání se střelnou zbraní, vymezení účinků střelných zbraní, jejich dostřelu a rizika odrazu střely a průstřelu různých druhů překážek, právní rámec nutné obrany, krajní nouze a zákonné povinnosti po použití střelné zbraně, situační přehled, způsoby vyhnutí se situaci, která by mohla vyústit v použití střelné zbraně, a ochranu nezúčastněné osoby, zásady komunikace v rizikové situaci s cílem bezpečného uklidnění nebo zmírnění konfliktu, použití obranného prostředku odlišného od střelné zbraně namísto střelné zbraně, taktické zásady řešení sebeobranných situací s použitím střelné zbraně, technické aspekty střelné zbraně, střeliva a dalšího vybavení s ohledem na nošení a použití střelné zbraně v podmínkách nutné obrany a krajní nouze, rozbor reálných případů použití střelné zbraně v podmínkách nutné obrany a krajní nouze a postupy poskytování první pomoci zaměřené na střelná poranění.

Potřebné vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv a psací potřeby.

Zbraň:

Na kurzu MV-101 zbraň nepotřebujete.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na střelnici nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Jazyk výuky:

Čeština

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Po dohodě je však možné zajistit poměrně komfortní přespání nedaleko střelnice. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Přečtěte si článek věnovaný Stanoveným zálohám státu a kurzům MV. Dále si prosím zkuste pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: