FATALE

Informace o kurzu

Kapacita: 20
Min. počet účastníků: 10
Cena vč. DPH: 1.800,00
Délka kurzu (h): 8 h
Počet dnů: 1
Instruktorů: 1
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: %
?

Popis kurzu:

FATALE (FIRST AND TACTICAL AID WITH LIMITED EQUIPMENT) je jedinečný zdravotnický kurz ve kterém se naučíte poskytovat první pomoc s improvizovanými pomůckami nebo naprostým minimem zdravotnického materiálu. Kurz určen i pro naprosté laiky, kteří nemají předchozí zkušenosti z oblasti poskytování přednemocniční neodkladné péče. Vychází z reálných zkušeností a poznatků zejména komunity speciálních sil, které nás donutili upravit sylabus výuky na základě jednoho z faktorů, významně ovlivňujícího péči o pacienta v taktickém nebo od pomoci odloučeném prostředí. Cílem tohoto kurzu je připravit studenta na situace, ve kterých bude s omezeným spektrem komerčně dostupných pomůcek nucen poskytnout základní neodkladnou péči o trauma pacienta a stabilizovat jeho zdravotní stav. Za pomoci jednoduchých postupů a drilů taktické medicíny a metodikou improvizace se dozvíte a zejména prakticky vyzkoušíte jednotlivé postupy a ujednotíte je do komplexního a funkčního vzorce úvodního zhodnocení pacientova stavu. Postupně se naučíte základy zástavy krvácení improvizovanými pomůckami, procvičíte si techniky na zprůchodnění dýchacích cest, naučíte se jednoduchou diagnostiku a terapeutické zákroky u život ohrožujících stavů, zasahujících oblast trupu a zdokonalíte se v ošetřování pacienta v šoku. To vše jak v teoretických, tak zejména praktických lekcích, za pomoci účinných drilů, pod vedením zkušených instruktorů z řad AČR.

Obsah:

Specifika poskytování přednemocniční neodkladné péče v odloučeném nebo nehostinném prostředí, třídění zraněných, algoritmická medicína, extrakční techniky na krátké vzdálenosti, základy kontroly končetinových a spojnicových typů krvácení , zprůchodnění dýchacích cest, poranění trupu, jejich diagnostika a terapie v odloučeném prostředí, zajištění oběhu a terapie šok, techniky prevence hypotermie, terapie poranění oka, příprava pacienta na transport, transport pacienta, modelové situace.

Doporučené vybavení:

Psací potřeby, pohodlné taktické oblečení nebo bojová uniforma a pevná outdoorová nebo služební obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), staré triko, mikina či bunda na roztrhání, opasek, igelit, šátek, pás z auta a podobné předměty, které mohou být využity k první pomoci.

Budete též vybaveni naším výcvikovým zdravotnickým materiálem.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na místě nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: