CQB NIGHT

Informace o kurzu

Kapacita: 24
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 12.000,00
Délka kurzu (h): 40 h
Počet dnů: 4
Instruktorů: 4
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 10 %
?

Popis kurzu:

CQB NIGHT je čtyřdenní intenzivní kurz taktické přípravy v noci nebo ztížených světelných podmínek v objektech a souvisejících činností moderního operátora speciálních složek policie nebo armády. Tento kurz obsahem a náročností navazuje na týdenní CQB Week. Pro absolvování je tedy nutné mít úspěšně dokončený kurz CQB Week, SWAT Week, nebo postupně absolvované všechny kurzy CQB Basic, CQB Scenarios a Live Fire, či být příslušníkem ozbrojených složek, kde je takový výcvik obvyklý. Na kurzu nebude prostor ani čas cvičit základy taktických postupů!

Obsah:

Taktické postupy jednotlivce, dvojice a týmu v budovách za použití taktické svítilny v ruce, světla na zbrani a světla na balistickém štítu. Taktické postupy jednotlivce, dvojice a týmu v budovách za použití přístrojů nočního vidění. Alternativní vstupy do budovy a zásah proti pachateli ve vozidle ve tmě nebo za ztížených světelných podmínek. Řešení střeleckých situací s ostrým střelivem za použití svítilen a nočního vidění. Realistické scénáře za použití zbraní typu FX Simunition.

Doporučené vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), opasek, pokud máte vlastní, přineste si kvalitní a bezpečné tvrdé pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdra na rezervní zásobníky do zbraně typu Glock 17 GEN4/5, případně nosič plátů nebo jakoukoliv kompletní balistickou ochranu včetně přilby, sumky na zásobníky typu AR15, střelecké ochranné brýle, nákoleníky, taktické rukavice a svítilnu. Kurz ale rozhodně absolvujte v oblečení a výbavě co nejvíce odpovídající vašemu dennímu nošení nebo práci bez nutnosti dokupovat taktickou výstroj. Ta není na tomto kurzu povinná. Pokud byste však rádi vyzkoušeli moderní balistickou výstroj, po kliknutí na vámi zvolené datum tohoto kurzu si můžete vybrat zapůjčení některého z nabízených nosičů plátů včetně balistických panelů nebo špičkovou balistickou ochrannou přilbu od firmy Galvion. Pokud hodláte na kurzu střílet s jiným střelivem, než je běžně rozšířený standard 9 mm Luger, .223 Rem, 7,62x39 nebo .45 ACP, přivezte si s sebou taktéž 5 ks cvičných nábojů určených pro suchý nácvik a manipulaci se zbraní.

Kvalitní taktická svítilna do ruky (ideálně která nemá žádné speciální režimy a přepínání, měla by pouze splňovat svítí/nesvítí, a to po pouhém namáčknutí a puštění spínače s možností domáčknutí), taktická svítilna určená pro upevnění na předpažbí dlouhé zbraně, můžete si též přinést podvěsnou svítilnu na pistoli. Brýle nočního vidění (NVG) a laser v infračerveném spektru, který je určený na zbraň, a lze na něm provádět výškové a stranové korekce. V případě, že potřebujete cokoliv z předepsané výbavy zapůjčit, stačí kliknout na vámi zvolené datum kurzu, a položku dle libosti přiobjednat.

Nylonová či obdobná měkká pouzdra, ať už vnitřní nebo venkovní, stejně tak i pouzdra podpažní, jsou pro výuku a reálné nošení zbraně samotnému uživateli velmi nebezpečná. Vyvarujte se prosím jejich nošení na kurz i v reálném životě. Kvalitní kydexová pouzdra od firmy RH Holsters pro zbraně typu Glock 17/19/26/43, Walther PPQ/PPS/Creed, H&K SFP9, S&W MP9 spolu s pouzdrem na zásobník jsme vám schopni za drobný poplatek na kurzu zapůjčit. Stačí kliknout na vámi zvolené datum kurzu a v sekci pod výběrem zbraní si půjčení požadovaného kydexového pouzdra objednat.

Pouzdra typu appendix carry, tedy nošení zbraně vpředu za opaskem/kalhotami, jsou povolena za předpokladu, že splňují definici kvalitního a bezpečného tvrdého, nejlépe kydexového pouzdra na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště.

Zbraň: 

Budete zdarma vybaveni našemi výcvikovými zbraněmi určenými pro soupeřský systém výcviku značky FX Simunition, a to pistolemi Glock 17 GEN4 nebo GEN5, samonabíjecími puškami typu AR15 nebo H&K 416 a samopaly H&K MP5 či MP7. K dlouhým zbraním dostanete nosný popruh a zásobník, k pistolím kydexové pouzdro na opasek. Lze si dovézt vlastní zbraň typu AR15 nebo H&K MP5, do které vám zapůjčíme pouze FX konverzi. Můžete tak cvičit se zbraní, na kterou jste zvyklí (prosím, zpravte nás o tomto záměru emailem). Střelivo FX Simunition je zahrnuto v ceně kurzovného.

Každý den, respektive podvečer kurzu, budete potřebovat samonabíjecí pistoli + dva zásobníky, samonabíjecí pušku + tlumič hluku výstřelu + dva zásobníky a minimálně 400 ks nábojů do dlouhé zbraně a 200 ks nábojů do krátké zbraně. V případě subcompaktních pistolí (například G43/42) doporučujeme minimálně 3 zásobníky.

Pokud vlastní zbraní nedisponujete nebo byste chtěli vyzkoušet jinou, než kterou sami vlastníte, jsme vám schopni k vybranému datu konání kurzu pistoli nebo pušku s pouzdry, střelivo a další příslušenství zajistit. Stačí kliknout na vámi zvolený datum kurzu a zobrazí se vám kompletní výčet zbraní dostupných k danému datumu konání kurzu. V první sekci naleznete kompletní balíčky, které obsahují vždy pistoli nebo pušku se dvěma zásobníky, kydexová pouzdra na pistoli a zásobník, ochranné pomůcky a potřebný počet nábojů na kurz. V případě, že si přivezete vlastní tovární střelivo, můžete si zvolit zapůjčení samotné zbraně. Jejich kompletní výčet spolu s možností přiobjednat si samotné střelivo, pouzdra nebo třeba ochranné pomůcky najdete v sekcích níže.

Časy:

Začátek výuky je v první den kurzu v 09:00 hod. Buďte tedy v objektu nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod. Další dny se může začátek dle dohody měnit. Ukončení kurzu je obvykle okolo 21:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu. Kurz CQB Night žačíná každý den výcvikem v taktickém objektu a v odpoledních hodinách následuje přesun na komerční venkovní střelnici Oleško.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

 

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: