CQB NIGHT

Informace o kurzu

Kapacita: 24
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 12.000,00
Délka kurzu (h): 40 h
Počet dnů: 4
Instruktorů: 4
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 10 %
?

Popis kurzu:

CQB NIGHT je čtyřdenní intenzivní kurz taktické přípravy v noci nebo ztížených světelných podmínek v objektech a souvisejících činností moderního operátora speciálních složek policie nebo armády. Tento kurz obsahem a náročností navazuje na týdenní CQB Week. Pro absolvování je tedy nutné mít úspěšně dokončený kurz CQB Week, SWAT Week, nebo postupně absolvované všechny kurzy CQB Basic, CQB Scenarios a Live Fire, či být příslušníkem ozbrojených složek, kde je takový výcvik obvyklý. Na kurzu nebude prostor ani čas cvičit základy taktických postupů!

Obsah:

Taktické postupy jednotlivce, dvojice a týmu v budovách za použití taktické svítilny v ruce, světla na zbrani a světla na balistickém štítu. Taktické postupy jednotlivce, dvojice a týmu v budovách za použití přístrojů nočního vidění. Alternativní vstupy do budovy a zásah proti pachateli ve vozidle ve tmě nebo za ztížených světelných podmínek. Řešení střeleckých situací s ostrým střelivem za použití svítilen a nočního vidění. Realistické scénáře za použití zbraní typu FX Simunition.

Doporučené vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), opasek, pokud máte vlastní, přineste si kvalitní a bezpečné tvrdé pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdra na rezervní zásobníky do zbraně typu Glock 17 GEN4, případně nosič plátů nebo jakoukoliv kompletní balistickou ochranu včetně přilby, sumky na zásobníky typu AR15, střelecké ochranné brýle, nákoleníky, taktické rukavice a svítilnu. Kurz ale rozhodně absolvujte v oblečení a výbavě co nejvíce odpovídající vašemu dennímu nošení nebo práci bez nutnosti dokupovat taktickou výstroj. Pokud hodláte na kurzu střílet s jiným střelivem, než je běžně rozšířený standard 9 mm Luger, .223 Rem, 7,62x39 nebo .45 ACP, přivezte si s sebou taktéž 5 ks cvičných nábojů určených pro suchý nácvik a manipulaci se zbraní.

Kvalitní taktická svítilna do ruky, kterou bude možné případně později připevnit na dlouhou zbraň. Můžete si přinést též podvěsnou svítilnu na pistoli a v případě, že si přivezete vlastní dlouhou zbraň, též zbraňovou svítilnu na předpažbí.

Brýle nočního vidění (NVG) a laser v infračerveném spektru, který je určený na zbraň.

Nylonová či obdobná měkká pouzdra, ať už vnitřní nebo venkovní, stejně tak i pouzdra podpažní, jsou pro výuku a reálné nošení zbraně samotnému uživateli velmi nebezpečná. Vyvarujte se prosím jejich nošení na kurz i v reálném životě. Kvalitní kydexová pouzdra od firmy RH Holsters pro zbraně typu Glock 17/19/26/43, Walther PPQ/PPS/Creed, H&K SFP9, S&W MP9 nebo CZ 85/75 spolu s pouzdrem na zásobník jsme vám schopni zdarma na kurzu zapůjčit. Dejte nám však prosím s předstihem vědět, které z pouzder vám máme na daný termín kurzu připravit.

Pouzdra typu appendix carry, tedy nošení zbraně vpředu za opaskem/kalhotami, jsou povolena za předpokladu, že splňují definici kvalitního a bezpečného tvrdého, nejlépe kydexového pouzdra na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště.

Pokud potřebujete na kurz zapůjčit jakékoliv vybavení, dejte nám prosím vědět, jsme vás schopni zdarma vystrojit nosičem plátů s balistickými panely, přilbou, opaskem a pouzdrem na zbraň, sluchátky a brýlemi.

Brýle NVG + laser můžeme za příplatek zajistit. Můžete si jej ke kurzu objednat prostřednictvím e-shopu.

Zbraň: 

V prvních třech dnech budete vybaveni našemi výcvikovými zbraněmi FX Simunition Glock 17, AR15 nebo H&K 416, H&K MP5 nebo MP7. Ke dlouhým zbraním dostanete popruh, k pistolím kydexové pouzdro na opasek. Můžete si dovézt vlastní zbraň typu AR15 nebo HK MP5, do které vám zapůjčíme pouze FX konverzi. Můžete tak cvičit se zbraní, na kterou jste zvyklí (prosím, zpravte nás o tomto záměru emailem).

První dva a poslední den kurzu budete potřebovat samonabíjecí pistoli + dva zásobníky, samonabíjecí pušku + tlumič hluku výstřelu + dva zásobníky a minimálně 400 ks nábojů do dlouhé zbraně a 150 ks nábojů do krátké zbraně. V případě subcompaktních pistolí (například G43/42) doporučujeme minimálně 3 zásobníky.

Jestliže vlastními zbraněmi nedisponujete nebo byste chtěli vyzkoušet jiné, než které sami vlastníte, jsme vám schopni k vybranému datu konání kurzu pistoli a pušku s pouzdry a střelivem zajistit. Stačí si v e-shopu, sekci položky ke kurzům, vybrat položku "AR15 a pistole s náboji ke kurzu CQB NIGHT". Za účelem výcviku standardně půjčujeme pistole typu Glock 17 a pušky typu AR15 značky HK MR223/STAG/AERO nebo V-AR. Pokud byste měli zájem o vyzkoušení jiné zbraně, prosím, prohlédněte si seznam všech našich výcvikových zbraní na stránce "Naše zbraně", která se nachází v hlavním menu "O nás", a dejte nám prosím vědět, se kterou z pistolí byste rádi náš kurz absolvovali, pokud bude v daný den dostupná, instruktoři vám ji ráno před kurzem připraví.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy v objektu nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 21:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. V případě, že se kurz koná na střelnici Oleško nebo v okolí, můžete využít moderního ubytování 200 m od střelnice. Více se dozvíte v sekci Služby na stránce ubytování. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: