MV-102

Informace o kurzu

Kapacita: 12
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 2.700,00
Délka kurzu (h): 8 h
Počet dnů: 1
Instruktorů: 2
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: %
?

Popis kurzu:

Program střelecké přípravy MV-102 je zaměřen na použití krátké kulové zbraně v nutné obraně a v krajní nouzi.

Obsah:

Kurz pro program střelecké přípravy MV-102 zahrnuje praktický výcvik ve střelbě z krátké kulové zbraně v rozsahu 310 výstřelů a v minimálním časovém rozsahu 8 výukových hodin zaměřený na střelbu na malou vzdálenost a střelbu z krátké kulové zbraně až po vzdálenost 15 m, střelbu ze standardních i nestandardních poloh střelce a střelbu z klidu i za pohybu směrem k terči a od terče a za pohybu do strany, nácvik tasení skrytě nošené krátké kulové zbraně s následnou střelbou, a to z různých výchozích poloh střelce, zejména zády k terči, bokem k terči a vsedě, střelbu na více terčů, včetně terčů, které jsou částečně zakryty překážkou, a terčů, které jsou částečně zakryty zakázanou siluetou, střelbu zpoza krytu a řešení závad zbraně a přebíjení zbraně.

Kurz je určen k výcviku Stanovených záloh státu, tedy podpůrné jednotky pro ozbrojené složky, a tak je koncipován i ve vztahu k typu zbraně (samonabíjecí pistole). Pokud se někdo i přes tuto skutečnost dostaví na kurz s revolverem a bude nasledně průbeh kurzu narušovat (i časově) může být pro narušováni průběhu kurzu vyloučen. Zájemcům o kurz nabízíme zapůjčení samonabíjecí pistole ze zbraní naší firmy (po předchozí domluvě). Máte-li zájem o zlepšení svých dovednosti s revolverem, je možné se domluvit s instruktorem kurzu na případném tréninku zaměřeném právě na ovládání revolveru.

Pro absolvování kurzu je nutné mít absolvovaný kurz MV-101!

Potřebné vybavení:

Pohodlné oblečení (ideálně typově blízké takovému, které bežně nosíte) a pevná outdoorová nebo sportovní obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), opasek, kvalitní a bezpečné tvrdé pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdro na rezervní zásobník(y), střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty…). Pokud hodláte na kurzu střílet s jiným střelivem, než je běžně rozšířený standard 9 mm Luger nebo .45 ACP, přivezte si s sebou taktéž 5 ks cvičných nábojů určených pro suchý nácvik a manipulaci se zbraní.

Nylonová či obdobná měkká pouzdra, ať už vnitřní nebo venkovní, stejně tak i pouzdra podpažní, jsou pro výuku a reálné nošení zbraně samotnému uživateli velmi nebezpečná. Vyvarujte se prosím jejich nošení na kurz i v reálném životě. Kvalitní kydexová pouzdra od firmy RH Holsters pro zbraně typu Glock 17/19/26/43, Walther PPQ/PPS/Creed, H&K SFP9, S&W MP9 nebo CZ 85/75 spolu s pouzdrem na zásobník jsme vám schopni zdarma na kurzu zapůjčit. Dejte nám však prosím s předstihem vědět, které z pouzder vám máme na daný termín kurzu připravit.

Pouzdra typu appendix carry, tedy nošení zbraně vpředu za opaskem/kalhotami, jsou povolena za předpokladu, že splňují definici kvalitního a bezpečného tvrdého, nejlépe kydexového pouzdra na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště.

Zbraň:

Samonabíjecí pistole + dva zásobníky a minimálně 310 ks nábojů. V případě subcompaktních pistolí (například G43/42) doporučujeme minimálně 3 zásobníky.

Pokud vlastní zbraní nedisponujete nebo byste chtěli vyzkoušet jinou, než kterou sami vlastníte, jsme vám schopni k vybranému datu konání kurzu pistoli s pouzdry, střelivo a další příslušenství zajistit. Stačí kliknout na vámi zvolený datum kurzu a zobrazí se vám kompletní výčet zbraní dostupných k danému datumu konání kurzu. V první sekci naleznete kompletní balíčky, které obsahují vždy pistoli se dvěma zásobníky, kydexová pouzdra na pistoli a zásobník, ochranné pomůcky a potřebný počet nábojů na kurz. V případě, že si přivezete vlastní tovární střelivo, můžete si zvolit zapůjčení samotné zbraně. Jejich kompletní výčet spolu s možností přiobjednat si samotné střelivo, pouzdra nebo třeba ochranné pomůcky najdete v sekcích níže.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod, před tím je ale třeba vyřídit administrativu, proto buďte na střelnici nejpozději v 08:30. Ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu.

Jazyk výuky:

Čeština

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Zpětná vazba účastníků kurzu MV-102:

Požádali jsme účastníky, kteří se účastnili některého z termínů kurzu MV-102 Systému střelecké přípravy, o zpětnou vazbu a dojmy z průběhu kurzu.

Příhlášení

Jde o státem akreditovaný kurz pro program střelecké přípravy (podle zákona č. 14/2021 Sb.), proto je s účastí na něm spojeno víc administrativy, než je u nás obvyklé. Proto se registrace uzavírají obvykle 4 týdny (výjimečně později, vždy však nejméně 2 týdny) před datem konání kurzu. Nenechávejte proto přihlášení na kurz na poslední chvíli.

Máte dotaz?

Velmi obsáhlý a detailní rozhovor o kurzech MV a Stanovených zálohách státu naleznete na stránce LEXu. Přečtěte si článek věnovaný Stanoveným zálohám státu a kurzům MV. Dále si prosím zkuste pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Hodnocené střelby:

Hodnocené střelby, které potřebujete ke splnění požadavků pro základní aprobaci v systému stanovených záloh státu, organizujeme jednak sami (Závod SZS), jednak ve spolupráci s KOPS.cz personal s.r.o. (www.hodnocenestrelby.cz).

Online videokurz:

Na našem Youtube kanále si můžete zcela zdarma pustit například videokurz Tactical Pistol, který vám udělá obrázek o profesionalitě a vystupování našich instruktorů, prozradí, o čem se budete na tomto střeleckém kurze učit a po absolvování reálného kurzu vám bude sloužit jako skvělý mustr pro opakování získaných dovedností.

 

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: