MV-301

Informace o kurzu

Kapacita: 16
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 9.900,00
Délka kurzu: 24 h
Počet dnů: 4
Instruktorů: 2
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: %
?

Popis kurzu:

Program střelecké přípravy MV-301 je zaměřen na nakládání se střelnými zbraněmi v rámci opatření při krizových stavech podle § 17 odst. 1 zákona

 

Obsah:

Kurz pro program střelecké přípravy MV-301 zahrnuje teoretickou výuku v minimálním časovém rozsahu 8 výukových hodin zaměřenou na zásady bezpečného nakládání se střelnou zbraní v kontextu krizových situací, vymezení problematiky krizových stavů a mimořádných opatření pro jejich řešení a opatření přijímaných podle § 17 odst. 1 zákona, vymezení působnosti jednotlivých složek integrovaného záchranného systému a jejich úkolů a vymezení hlavních povinností osob za krizového stavu, odlišení civilních a vojenských mimořádných situací, komunikační a povelovou techniku a koordinaci řízeného střeleckého zásahu, základní zásady ochrany obyvatelstva před účinky zbraní hromadného ničení a průmyslových havárií, balistickou ochranu a ochranu jednotlivce proti účinkům chemických, radioaktivních a biologických látek a agens a první pomoc v kontextu krizových situací.

Praktický výcvik ve střelbě z krátké kulové zbraně v minimálním rozsahu 300 výstřelů a v minimálním časovém rozsahu 12 výukových hodin zaměřený na střelbu na malou vzdálenost a střelbu až po vzdálenost 50 m, na povel s určením terče, zpoza různých krytů a z různých stran krytů, s nasazenými prostředky balistické ochrany chránícími trup s odolností alespoň třídy III.A nebo jejich hmotnostním a rozměrovým ekvivalentem a na terč částečně nebo zcela krytý různými překážkami.

Praktický výcvik ve střelbě z dlouhé kulové zbraně v minimálním rozsahu 300 výstřelů a v minimálním časovém rozsahu 12 výukových hodin zaměřený na střelbu na vzdálenost od 7 m až po vzdálenost 300 m, na povel s určením terče, zpoza různých krytů a z různých stran krytů, s nasazenými prostředky balistické ochrany chránícími trup s odolností alespoň třídy III.A nebo jejich hmotnostním a rozměrovým ekvivalentem a na terč částečně nebo zcela krytý různými překážkami.

DEN 1 - teorie na učebně, DEN 2 a DEN 3 čistě střelecký výcvik na venkovní střelnici, DEN 4 taktický polygon, kde proběhne střelecko-taktický výcvik zákroku proti aktivnímu útočníkovi.

Pro absolvování kurzu je nutné mít absolvovaný kurz MV-201!

Potřebné vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), opasek, kvalitní a bezpečné tvrdé pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdro na rezervní zásobník(y), pouzdro na rezervní zásobník(y) do dlouhé zbraně nebo nosič plátů či taktická vesta s pouzdry na zásobníky do dlouhé zbraně a pouzdry na vybavení, střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty…). Pokud hodláte na kurzu střílet s jiným střelivem, než je běžně rozšířený standard 9 mm Luger, .45 ACP, .223 Rem, 7,62×39 nebo 5,45×39, přivezte si s sebou taktéž 5 ks cvičných nábojů určených pro suchý nácvik a manipulaci se zbraní.

Nylonová či obdobná měkká pouzdra, ať už vnitřní nebo venkovní, stejně tak i pouzdra podpažní, jsou pro výuku a reálné nošení zbraně samotnému uživateli velmi nebezpečná. Vyvarujte se prosím jejich nošení na kurz i v reálném životě. Kvalitní kydexová pouzdra od firmy RH Holsters pro zbraně typu Glock 17/19/26/43, Walther PPQ/PPS/Creed, H&K SFP9, S&W MP9 nebo CZ 85/75 spolu s pouzdrem na zásobník jsme vám schopni zdarma na kurzu zapůjčit. Dejte nám však prosím s předstihem vědět, které z pouzder vám máme na daný termín kurzu připravit.

Pouzdra typu appendix carry, tedy nošení zbraně vpředu za opaskem/kalhotami, jsou povolena za předpokladu, že splňují definici kvalitního a bezpečného tvrdého, nejlépe kydexového pouzdra na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště.

Ministerstvem vnitra předepsanou balistickou ochranu jsme schopni zdarma zapůjčit. Pokud máte vlastní, samozřejmě si ji prosím přineste.

Zbraň:

Samonabíjecí pistole + tři zásobníky. V případě subcompaktních pistolí (například G43/42) doporučujeme minimálně 4 zásobníky.

Samonabíjecí puška (AR15, Sa58, AK47/74, MP5 apod.) s nastřelenými mířidly (mechanická, kolimátor, optiku, prostě cokoliv co tam k míření máte) s popruhem a dvěma zásobníky.

V ceně kurzu obdržíte Ministerstvem vnitra předepsaný počet nábojů tovární výroby do krátké (300 ks) i dlouhé (300 kusů) zbraně. Dejte nám prosím včas před pořádáním kurzu vědět o jakou ráži se jedná, abychom pro vás stihli střelivo zajistit.

Pokud vlastní zbraní nedisponujete nebo byste chtěli vyzkoušet jinou, než kterou sami vlastníte, jsme vám schopni k vybranému datu konání kurzu pistoli s pouzdry nebo pušku s popruhem a pouzdry zajistit.  Za účelem výcviku standardně půjčujeme pistole typu Glock 17 a pušku typu AR15. Pokud byste měli zájem o vyzkoušení jiné zbraně, prosím, prohlédněte si seznam všech našich výcvikových zbraní a dejte nám prosím vědět, se kterou z pistolí byste rádi náš kurz absolvovali. Pokud bude v daný den dostupná, instruktoři vám ji ráno před kurzem připraví.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na střelnici nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu.

Jazyk výuky:

Čeština

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. V případě, že se kurz koná na střelnici Oleško nebo v okolí, můžete využít moderního ubytování 200 m od střelnice. Více se dozvíte v sekci Služby na stránce ubytování. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Zpětná vazba účastníků kurzu MV-301:

Požádali jsme účastníky, kteří se účastnili některého z termínů kurzu MV-301 Systému střelecké přípravy, o zpětnou vazbu a dojmy z průběhu kurzu.

Máte dotaz?

Velmi obsáhlý a detailní rozhovor o kurzech MV a Stanovených zálohách státu naleznete na stránce LEXu. Přečtěte si článek věnovaný Stanoveným zálohám státu a kurzům MV. Dále si prosím zkuste pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Online videokurz:

Na našem Youtube kanále si můžete zcela zdarma pustit například videokurz Tactical Pistol, který vám udělá obrázek o profesionalitě a vystupování našich instruktorů, prozradí, o čem se budete na tomto střeleckém kurze učit a po absolvování reálného kurzu vám bude sloužit jako skvělý mustr pro opakování získaných dovedností.

 

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: