MV-301

Informace o kurzu

Kapacita: 16
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 9.900,00
Délka kurzu (h): 24 h
Počet dnů: 4
Instruktorů: 2
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: %
?

Popis kurzu:

Program střelecké přípravy MV-301 je zaměřen na nakládání se střelnými zbraněmi v rámci opatření při krizových stavech podle § 17 odst. 1 zákona

 

Obsah:

Kurz pro program střelecké přípravy MV-301 zahrnuje teoretickou výuku v minimálním časovém rozsahu 8 výukových hodin zaměřenou na zásady bezpečného nakládání se střelnou zbraní v kontextu krizových situací, vymezení problematiky krizových stavů a mimořádných opatření pro jejich řešení a opatření přijímaných podle § 17 odst. 1 zákona, vymezení působnosti jednotlivých složek integrovaného záchranného systému a jejich úkolů a vymezení hlavních povinností osob za krizového stavu, odlišení civilních a vojenských mimořádných situací, komunikační a povelovou techniku a koordinaci řízeného střeleckého zásahu, základní zásady ochrany obyvatelstva před účinky zbraní hromadného ničení a průmyslových havárií, balistickou ochranu a ochranu jednotlivce proti účinkům chemických, radioaktivních a biologických látek a agens a první pomoc v kontextu krizových situací.

Praktický výcvik ve střelbě z krátké kulové zbraně v minimálním rozsahu 300 výstřelů a v minimálním časovém rozsahu 12 výukových hodin zaměřený na střelbu na malou vzdálenost a střelbu až po vzdálenost 50 m, na povel s určením terče, zpoza různých krytů a z různých stran krytů, s nasazenými prostředky balistické ochrany chránícími trup s odolností alespoň třídy III.A nebo jejich hmotnostním a rozměrovým ekvivalentem a na terč částečně nebo zcela krytý různými překážkami.

Praktický výcvik ve střelbě z dlouhé kulové zbraně v minimálním rozsahu 300 výstřelů a v minimálním časovém rozsahu 12 výukových hodin zaměřený na střelbu na vzdálenost od 7 m až po vzdálenost 300 m, na povel s určením terče, zpoza různých krytů a z různých stran krytů, s nasazenými prostředky balistické ochrany chránícími trup s odolností alespoň třídy III.A nebo jejich hmotnostním a rozměrovým ekvivalentem a na terč částečně nebo zcela krytý různými překážkami.

DEN 1 - teorie na učebně, DEN 2 střelecko-taktický výcvik zákroku proti aktivnímu útočníkovi, DEN 3 a DEN 4 střelecký výcvik na venkovní střelnici.

Pro absolvování kurzu je nutné mít absolvovaný kurz MV-201!

Potřebné vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), opasek, kvalitní a bezpečné tvrdé pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdra na rezervní zásobníky do krátké i dlouhé zbraně, střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty), nákoleníky. Prostředky balistické ochrany chránícími trup s odolností alespoň třídy III.A jsou na tomto kurzu povinné. Lze je nahradit jejich hmotnostním a rozměrovým ekvivalentem, který můžeme zapůjčit. Balistivká helma povinná není, ale i tu si můžete přivézt nebo objednat k půjčení. Další oblečení a výbavu doporučujeme mít co nejvíce odpovídající vašemu dennímu nošení nebo práci.

Pokud hodláte na kurzu střílet s jiným střelivem, než je běžně rozšířený standard 9 mm Luger, .223 Rem, 7,62x39 nebo .45 ACP, přivezte si s sebou taktéž 5 ks cvičných nábojů určených pro suchý nácvik a manipulaci se zbraní.

Nylonová či obdobná měkká pouzdra, ať už vnitřní nebo venkovní, stejně tak i pouzdra podpažní, jsou pro výuku a reálné nošení zbraně samotnému uživateli velmi nebezpečná. Vyvarujte se prosím jejich nošení na kurz i v reálném životě. Kvalitní kydexová pouzdra od firmy RH Holsters pro zbraně typu Glock 17/19/26/43, Walther PPQ/PPS/Creed, H&K SFP9, S&W MP9 spolu s pouzdrem na zásobník jsme vám schopni za drobný poplatek na kurzu zapůjčit. Stačí kliknout na vámi zvolené datum kurzu a v sekci pod výběrem zbraní si půjčení požadovaného kydexového pouzdra objednat.

Pouzdra typu appendix carry, tedy nošení zbraně vpředu za opaskem/kalhotami, jsou povolena za předpokladu, že splňují definici kvalitního a bezpečného tvrdého, nejlépe kydexového pouzdra na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště. Vzhledem k povinnému nošení balistické ochrany je nutné aby zvolené pouzdro bylo dostupné a umožnovalo bezpečnou manipulaci i s touto ochranou.

Zbraň:

Samonabíjecí pistole + tři zásobníky. V případě subcompaktních pistolí (například G43/42) doporučujeme minimálně 4 zásobníky.

Samonabíjecí puška (AR15, Sa58, AK47/74, MP5 apod.) s nastřelenými mířidly (mechanická, kolimátor, optiku, prostě cokoliv co tam k míření máte) s popruhem a dvěma zásobníky.

V ceně kurzu obdržíte Ministerstvem vnitra předepsaný počet nábojů tovární výroby do krátké (300 ks) i dlouhé (300 kusů) zbraně. Dejte nám prosím včas před pořádáním kurzu vědět o jakou ráži se jedná, abychom pro vás stihli střelivo zajistit.

Pokud vlastní zbraní nedisponujete nebo byste chtěli vyzkoušet jinou, než kterou sami vlastníte, jsme vám schopni k vybranému datu konání kurzu pistoli nebo pušku s pouzdry, střelivo a další příslušenství zajistit. Stačí kliknout na vámi zvolený datum kurzu a zobrazí se vám kompletní výčet zbraní dostupných k danému datumu konání kurzu. V první sekci naleznete kompletní balíčky, které obsahují vždy pistoli nebo pušku se dvěma zásobníky, kydexová pouzdra na pistoli a zásobník, ochranné pomůcky a potřebný počet nábojů na kurz. V případě, že si přivezete vlastní tovární střelivo, můžete si zvolit zapůjčení samotné zbraně. Jejich kompletní výčet spolu s možností přiobjednat si samotné střelivo, pouzdra nebo třeba ochranné pomůcky najdete v sekcích níže.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na střelnici nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu.

Jazyk výuky:

Čeština

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Zpětná vazba účastníků kurzu MV-301:

Požádali jsme účastníky, kteří se účastnili některého z termínů kurzu MV-301 Systému střelecké přípravy, o zpětnou vazbu a dojmy z průběhu kurzu.

Příhlášení

Jde o státem akreditovaný kurz pro program střelecké přípravy (podle zákona č. 14/2021 Sb.), proto je s účastí na něm spojeno víc administrativy, než je u nás obvyklé. Proto se registrace uzavírají obvykle 4 týdny (výjimečně později, vždy však nejméně 2 týdny) před datem konání kurzu. Nenechávejte proto přihlášení na kurz na poslední chvíli.

Máte dotaz?

Velmi obsáhlý a detailní rozhovor o kurzech MV a Stanovených zálohách státu naleznete na stránce LEXu. Přečtěte si článek věnovaný Stanoveným zálohám státu a kurzům MV. Dále si prosím zkuste pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Online videokurz:

Na našem Youtube kanále si můžete zcela zdarma pustit například videokurz Tactical Pistol, který vám udělá obrázek o profesionalitě a vystupování našich instruktorů, prozradí, o čem se budete na tomto střeleckém kurze učit a po absolvování reálného kurzu vám bude sloužit jako skvělý mustr pro opakování získaných dovedností.

 

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: