Self-defense scenarios

Informace o kurzu

Kapacita: 16
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 3.000,00
Délka kurzu: 16 h
Počet dnů: 2
Místa pořádání:
Instruktorů: 2
Instruktoři tohoto kurzu:
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 10 %
?

Popis kurzu:

Dvoudenní kurz, který je určen zejména pro ty, kteří se rozhodli nosit pro svojí obranu skrytě střelnou zbraň. Legislativa v České republice nám to naštěstí umožňuje, ale v rámci zkoušek na zbrojní průkaz není této problematice věnován žádný prostor. Tento kurz vám ukáže vaše hranice, možnosti a především vás připraví na možné rizikové životní situace, ve kterých skutečně půjde o zdraví nebo život váš či vašich blízkých.

Obsah:

Den 1. Identifikace hrozby. Předcházení konfliktu. Komunikace při konfliktní situaci. Zásady skrytého nošení zbraně, tasení ze skrytého nošení. Základní reakce na různé typy ohrožení, či fyzické napadení. Odstupňování přiměřenosti obrany: verbální, pepřový obranný sprej, střelná zbraň. Použití pepřového obranného spreje a střelné zbraně v těsném kontaktu. Techniky obrany proti útoku nožem.  Rozbor nutné obrany a krajní nouze. Rozbor reakce po konfliktu, včetně komunikace s bezpečnostními složkami.

Den 2. Modelové situace. Budete se účastnit krátkých scénářů, ve kterých si ověříte Vaše reakce na konfliktní situace. Scénáře jsou zaznamenávány na kameru a následně vyhodnocovány z hlediska účinnosti a přiměřenosti Vašich reakcí vzhledem k právnímu řádu ČR. 

Doporučené vybavení:

Den 1. Obuv do tělocvičny. Podle tělocvičny, ve které kurz proběhne někdy cvičíme na tatami a v takovém případě se cvičí bez obuvi. Oblečení pro oba dny doporučujeme takového typu, ve kterém běžně chodíte a umožňuje skryté nošení zbraně. Zbraň a pouzdro na skryté nošení zbraně (obojí je možno zapůjčit po dohodě.). Povinně OCHRANNÉ BRÝLE na oba dny. První den po kurzu je možné se v místě osprchovat.

Den 2. Oblečení na ven, které umožňuje skryté nošení. Vzhledem k prostředí, ve kterém kurz probíhá, je vysoká pravděpodobnost znečištění oděvu. Oblečení přizpůsobte venkovním teplotám a počasí. OCHRANNÉ BRÝLE povinně.

Zbraň: 

Pro všechny účastníky budou  druhý den kurzu zdarma k zapujčení naše výcvikové zbraně FX Simunition typu Glock 17 včetně pouzder a nábojů. K dispozici jsou také cvičné pepřové spreje ESP.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na místě nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: