Close Protection

Informace o kurzu

Kapacita: 16
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 16.500,00
Délka kurzu: 70 h
Počet dnů: 7
Místa pořádání:
Instruktorů: 2
Instruktoři tohoto kurzu:
David Petr
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 10 %
?

Popis kurzu:

Taktický kurz Close Protection je zaměřen na výuku potřebných dovedností k vykonávání práce bodyguarda nebo kteréhokoliv operátora týmu osobní ochrany v civilizovaných zemích Evropy nebo USA.

Obsah:

Základní teorie, pěší formace, vystupování a nastupování, řešení nestandardních situací, jízda kolony chráněných osob, reakce na napadení a útok v pěší formaci nebo koloně, sebeobranné situace na kontaktní vzdálenost, obrana zbraně, plánování misí, práce advance týmu, tracking systém a práce s mapou, radiokomunikace, řidičský výcvik, modelové situace, ostrá střelba a modelové scénáře v reálném prostředí.

Doporučené vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), opasek, kvalitní a bezpečné tvrdé pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdra na rezervní zásobníky, střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty). Kurz ale rozhodně absolvujte v oblečení a výbavě co nejvíce odpovídající vašemu dennímu nošení nebo práci. Dále psací potřeby, flash disk nebo externí hard disk. Na poslední dva dny výuky, kurzu (modelové scénáře v reálném prostředí) přinést civilní oblečení, které bude uzpůsobené pro skryté nošení zbraně a prostředků a také co nejméně nápadné v běžném civilním prostředí.

Nylonová či obdobná měkká pouzdra, ať už vnitřní nebo venkovní, stejně tak i pouzdra podpažní, jsou pro výuku a reálné nošení zbraně samotnému uživateli velmi nebezpečná. Vyvarujte se prosím jejich nošení na kurz i v reálném životě. Kvalitní kydexová pouzdra od firmy RH Holsters pro zbraně typu Glock 17/19/26/43, Walther PPQ/PPS/Creed, H&K SFP9, S&W MP9 nebo CZ 85/75 spolu s pouzdrem na zásobník jsme vám schopni zdarma na kurzu zapůjčit. Dejte nám však prosím s předstihem vědět, které z pouzder vám máme na daný termín kurzu připravit.

Pouzdra typu appendix carry, tedy nošení zbraně vpředu za opaskem/kalhotami, jsou povolena za předpokladu, že splňují definici kvalitního a bezpečného tvrdého, nejlépe kydexového pouzdra na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště.

Zbraň: 

Krátká zbraň (pistole) a nepovinně dlouhá zbraň (samonabíjecí puška, karabina, samopal). Střelivo v počtech – 350 ks krátká zbraň a případně 50 ks dlouhá zbraň.

Jestliže vlastními zbraněmi nedisponujete nebo byste chtěli vyzkoušet jiné, než které sami vlastníte, jsme vám schopni k vybranému datu konání kurzu pistoli a pušku s pouzdry a střelivem zajistit. Stačí si v e-shopu, sekci položky ke kurzům, vybrat položku "Pistole s náboji pro kurz CP". Za účelem výcviku standardně půjčujeme pistole typu Glock 17. Pokud byste měli zájem o vyzkoušení jiné zbraně, prosím, prohlédněte si seznam všech našich výcvikových zbraní na stránce "Naše zbraně", která se nachází v hlavním menu "O nás", a dejte nám prosím vědět, se kterou z pistolí byste rádi náš kurz absolvovali, pokud bude v daný den dostupná, instruktoři vám ji ráno před kurzem připraví.

Na taktickou část kurzu vám zdarma zapůjčíme naše výcvikové FX Simunition zbraně.

Místo konání:

Venkovní komerční Střelnice Oleško, Severočeský a Středočeský kraj, hlavní město Praha.

Datum konání:

Vyberte si Vámi zvolený termín v našem e-shopu nebo prostřednictvím kalendáře.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na střelnici nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Po dohodě je však možné zajistit poměrně komfortní přespání nedaleko střelnice. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: