CQB Week

Informace o kurzu

Kapacita: 20
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 18.000,00
Délka kurzu (h): 56 h
Počet dnů: 7
Instruktorů: 2
Certifikace: Hard Task certifikát
HTR sleva: 10 %
?

Popis kurzu:

CQB Week je týdenní intenzivní kurz taktické přípravy v objektech a souvisejících činností moderního operátora speciálních složek policie nebo armády. Jedná se o soubor všech námi nabízených kurzů CQB komprimovaných do jednoho týdne.

Obsah:

Základní teorie, vykrajování místnosti, vstup do bytu a místnosti, postup na schodišti, postup chodbou, systém otevírání dveří, zadržení a zajištění pachatele a nezúčastněných osob, reakce na nestandardní situace, koordinace čištění objektu ve více týmech, alternativní vstup do objektu okny za pomocí žebříků a bez nich, taktické postupy s balistickým štítem, výuka násilného otevírání dveří beranidlem, páčidlem a brokovnicí. Základní rozestavení týmu kolem vozidla, proti kterému se vede zákrok, systém blokování pachatelova vozidla zásahovými vozidly, odváděcí techniky za použití hmatů, chvatů a obušku, kompletní bezpečnostní prohlídka zastaveného vozidla. Nácvik zákroku proti ozbrojenému útočníkovi v hromadném dopravním prostředku. Mnoho různorodých scénářů zaměřených na taktické postupy v objektech a jejich detailní vyhodnocení. Zbraně FX Simunition, spousty nábojů a figuranti dodají výcviku úplně jiný rozměr, který se velmi přiblíží realitě. Kurz je zakončen taktickými postupy a řešení situací s ostrými zbraněmi a střelivem v tzv. kill house.

Doporučené vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), opasek, pokud máte vlastní, přineste si kvalitní a bezpečné tvrdé pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdra na rezervní zásobníky do zbraně typu Glock 17 GEN4, případně nosič plátů nebo jakoukoliv kompletní balistickou ochranu včetně přilby, sumky na zásobníky typu AR15, střelecké ochranné brýle, nákoleníky, taktické rukavice a svítilnu. Kurz ale rozhodně absolvujte v oblečení a výbavě co nejvíce odpovídající vašemu dennímu nošení nebo práci bez nutnosti dokupovat taktickou výstroj. Pokud hodláte na kurzu střílet s jiným střelivem, než je běžně rozšířený standard 9 mm Luger, .223 Rem, 7,62x39 nebo .45 ACP, přivezte si s sebou taktéž 5 ks cvičných nábojů určených pro suchý nácvik a manipulaci se zbraní.

Nylonová či obdobná měkká pouzdra, ať už vnitřní nebo venkovní, stejně tak i pouzdra podpažní, jsou pro výuku a reálné nošení zbraně samotnému uživateli velmi nebezpečná. Vyvarujte se prosím jejich nošení na kurz i v reálném životě. Kvalitní kydexová pouzdra od firmy RH Holsters pro zbraně typu Glock 17/19/26/43, Walther PPQ/PPS/Creed, H&K SFP9, S&W MP9 nebo CZ 85/75 spolu s pouzdrem na zásobník jsme vám schopni zdarma na kurzu zapůjčit. Dejte nám však prosím s předstihem vědět, které z pouzder vám máme na daný termín kurzu připravit.

Pouzdra typu appendix carry, tedy nošení zbraně vpředu za opaskem/kalhotami, jsou povolena za předpokladu, že splňují definici kvalitního a bezpečného tvrdého, nejlépe kydexového pouzdra na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště.

Pokud potřebujete na kurz zapůjčit jakékoliv vybavení, dejte nám prosím vědět, jsme schopni vás vystrojit nosičem plátů s balistickými panely, přilbou, opaskem a pouzdrem na zbraň, sluchátky a brýlemi.

Zbraň: 

V šesti ze sedmi výcvikových dnech budete vybaveni našemi výcvikovými zbraněmi FX Simunition Glock 17, AR15 nebo H&K 416 a MP5. Ke dlouhým zbraním dostanete popruh, k pistolím kydexové pouzdro na opasek. Můžete si dovézt vlastní zbraň typu AR15 nebo HK MP5, do které vám zapůjčíme pouze FX konverzi. Můžete tak cvičit se zbraní, na kterou jste zvyklí (prosím, zpravte nás o tomto záměru emailem).

Sedmý den budete potřebovat samonabíjecí pistoli + dva zásobníky, samonabíjecí pušku + dva zásobníky a minimálně 200 ks nábojů do každé zbraně. V případě subcompaktních pistolí (například G43/42) doporučujeme minimálně 3 zásobníky.

Jestliže vlastními zbraněmi nedisponujete nebo byste chtěli vyzkoušet jiné, než které sami vlastníte, jsme vám schopni k vybranému datu konání kurzu pistoli a pušku s pouzdry a střelivem zajistit. Stačí si v e-shopu, sekci položky ke kurzům, vybrat položku "AR15 nebo Sa58" a pistole s náboji ke kurzu CQBLF". Za účelem výcviku standardně půjčujeme pistole typu Glock 17 a pušky AR15 značky STAG nebo V-AR, popřípadě CZ858. Pokud byste měli zájem o vyzkoušení jiné zbraně, prosím, prohlédněte si seznam všech našich výcvikových zbraní na stránce "Naše zbraně", která se nachází v hlavním menu "O nás", a dejte nám prosím vědět, se kterou z pistolí byste rádi náš kurz absolvovali, pokud bude v daný den dostupná, instruktoři vám ji ráno před kurzem připraví.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy v objektu nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo:

Místo konání kurzu, respektive jednotlivých míst konání v případě několikadenních kurzů, kdy je využíváno vícero lokací, naleznete v detailu kurzu, a to například po kliknutí na daný termín v kalendáři na našem webu.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. V případě, že se kurz koná na střelnici Oleško nebo v okolí, můžete využít moderního ubytování 200 m od střelnice. Více se dozvíte v sekci Služby na stránce ubytování. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: