Military CUP

Popis závodu:

Střelecko-taktický závod v military duchu pořádaný ve spolupráci Hard Task a B-rdy [be ready]. Závod je zaměřený na plnění komplexní operace pod taktickým námětem a zahrnuje střelecké situace (puška + pistole) i nestřelecké úkoly, které účastníky prověří v oblastech týmové spolupráce, terénní orientace, poskytovaní neodkladné pomoci v bojovém prostředí (CLS), zelené taktiky, chování v zajetí apod. Přihlašování probíhá v dvojčlenných týmech (buddy tým).

Článek s podrobnějšími informacemi zde.

Pořadatel:

B-rdy & Hard Task Training s.r.o.

Místo konání:

Venkovní komerční Střelnice Oleško, webové stránky Střelnice Oleško. koordináty: 50°29’10.5″N 14°12’05.1″E 50.486238, 14.201412, Popis cesty z Prahy po D8 směr Ústí nad Labem, sjezd 35 Km směr Terezín, dále cca 10 min od dálnice přes obce Doksany a Hrdly. Za mostem přes železniční trať odbočit vpravo směr Oleško. V Olešku odbočit vlevo za obecním úřadem. Celková doba jízdy dle pravidel silničního provozu z Prahy na naši střelnici je cca 35 minut.

Datum konání:

Pátek a sobota 2. a 3. srpna 2019

Účastníci:

Pouze pro držitele zbrojních průkazů a členy ozbrojených složek.

Max. 40 závodníků (20 týmů).

Zájemci o účast budou vybíráni z přihlášených dle neveřejných kritérií. Účast není nárokovatelná. Základní podmínkou je 100% bezpečná manipulace se zbraněmi včetně přechodů mezi primární a sekundární zbraní a schopnost práce v týmu při ostré střelbě. Minimum pro kvalifikaci je splnění kurzů DP2 a DR2. Doporučujeme také účast před závodem na některém z pravidelných B-rdy Military Challenge závodů (konají se každý měsíc). Výhodou jsou znalosti z oblasti SUT, CLS a dobrá fyzická kondice.

Kategorie:

Budete operovat v buddy týmech i jednotlivě. Bude upřesněno.

Zbraň a střelivo: 

DLOUHÁ ZBRAŇ – samonabíjecí puška nebo karabina s nosným popruhem a minimálně 6 zásobníky.

KRÁTKÁ ZBRAŇ – samonabíjecí pistole s 3 zásobníky.

Minimálně 200 ks nábojů ke každé ze zbrani.

Vybavení:

Standardem pro operaci je full gear – balistická ochrana zraku a sluchu, bojová uniforma, taktický nosič plátů včetně balistické ochrany, helma, rukavice, pevná obuv, batoh, primární a sekundární zbraň + stanovené počty střeliva, prostředky pro orientaci v terénu, maskovací a pozorovací prostředky, zdroje světla, dostatek tekutin a energie na splnění náročného 24 hod. operace, během které nedojde k dozásobení.

Seznam požadovaného vybavení bude zaslán vybraným účastníkům minimálně 1 měsíc před akcí.

Veškerý materiál si účastníci nesou po celou dobu operace sami!

IPSC speed holstery nejsou povoleny!

Opasek musí být umístěn pevně v poutkách kalhot. Pistolové pouzdro musí být pevné, nejlépe kydexové, které mimo jiné zabrání ztrátě zbraně.

Doklady:

Zbrojní průkaz a průkazy zbraně.

Časový rozpis:

Pátek 17:00 – Sobota 20:00

Akce začíná příjezdem v pátek večer, kdy proběhne registrace účastníků a společný briefing. V pozdních hodinách bude operace zahájena a její konec je plánován na sobotní večer. Poté proběhne vyhodnocení akce.

Přihlášky:

Prostřednictvím registrace na našem webu a následně přímé přihlášení do závodu.

Bezpečnost:

Jakákoliv manipulace se zbraní mimo střelecké stanoviště nebo bezpečnostní zónu je zakázána. Krátká zbraň musí být v prostoru střelnice uložena v pouzdře nenabitá se spuštěným kohoutem a s vyjmutým zásobníkem. Dlouhá zbraň musí být uložena v pouzdře nebo na nosném popruhu nenabitá s vystaveným závěrem (nebo, není-li možno, s komorovou vlaječkou) a s vyjmutým zásobníkem. Střelec smí vyjmout zbraň z pouzdra pouze na stanovišti na povel rozhodčího, nebo na místě k tomu účelu speciálně určeném (bezpečnostní zóna-BZ). V BZ je zakázána jakákoliv manipulace se střelivem – mimo BZ kdekoli.

Další bližší poučení bude provedeno na jednotlivých stanovištích resp. před začátkem závodu.

Vstup na jednotlivá střelecká stanoviště je možný jen na pokyn rozhodčího.

Ochrana sluchu a zraku je povinná pro všechny závodníky i přihlížející.

Hrubé porušení bezpečnostních zásad znamená okamžitou diskvalifikaci z celé soutěže.

Občerstvení:

Vlastní

Startovné:

2000 Kč / osoba

Ceny:

Věcné ceny do 5.místa.

POZOR!!! Pokud závodník nepočká na vyhlášení, cena propadá následujícímu v pořadí.

Hodnocení:

Systém hodnocení se všichni závodníci dozví během pátečního briefingu.

Protesty:

Ihned po seznámení s výsledky na jednotlivých stanovištích přímo rozhodčímu, popřípadě přivolanému hlavnímu rozhodčímu. Další protesty do 15min. po seznámení s výsledky hlavnímu rozhodčímu s vkladem 500Kč (v případě neoprávněného protestu propadá vklad pořadateli)

Sponzoři:

Vypsané termíny akcí

Akce Místo: {nodes.price:field_name}: Termín: