NVGTAC

Informace o kurzu

Kapacita: 12
Min. počet účastníků: 8
Cena vč. DPH: 5.000,00
Délka kurzu: 22 h
Počet dnů: 2
Místa pořádání:
Instruktorů: 2
Instruktoři tohoto kurzu:
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 10 %
?

Popis kurzu:

Kurz NVGTAC (Night Vision Tactics) je dvoudenní střelecko taktický kurz, na kterém se naučíte střelbu, pohyb a taktické postupy v budovách a lese za pomoci brýlí nočního vidění.

Obsah:

První den kurzu v denních hodinách: opakování základních taktických postupů CQB. Vykrajování místností, práce v jednotlivci, vstupy do místnosi/objektu, spolupráce ve vícečlenném týmu, pohyb po chodbě, na schodišti, práce s pachatelem či nezúčastněnou osobou za použití NVG. Po přesunu na druhou lokaci si připomeneme nejdůležitější základy SUT, v lese po setmění si veškeré taktické postupy malých jednotek vyzkoušíme též s nočním viděním. Druhý den kurzu budeme věnovat čiště střelecké přípravě za použití NVG na naší kryté střelnici Gun Range.

Potřebné vybavení:

Pohodlné taktické oblečení nebo bojová uniforma a pevná outdoorová obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), opasek, kvalitní a bezpečné tvrdé pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdra na rezervní zásobníky do krátké i dlouhé zbraně, popřípadě nosič plátů nebo kompletní balistická ochrana včetně přilby, střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty), nákoleníky. Kurz ale rozhodně absolvujte v oblečení a výbavě co nejvíce odpovídající vašemu dennímu nošení nebo práci. Pokud hodláte na kurzu střílet s jiným střelivem, než je běžně rozšířený standard 9 mm Luger, .223 Rem, 7,62x39 nebo .45 ACP, přivezte si s sebou taktéž 5 ks cvičných nábojů určených pro suchý nácvik a manipulaci se zbraní.

Nylonová či obdobná měkká pouzdra, ať už vnitřní nebo venkovní, stejně tak i pouzdra podpažní, jsou pro výuku a reálné nošení zbraně samotnému uživateli velmi nebezpečná. Vyvarujte se prosím jejich nošení na kurz i v reálném životě. Kvalitní kydexová pouzdra od firmy RH Holsters pro zbraně typu Glock 17/19/26/43, Walther PPQ/PPS/Creed, H&K SFP9, S&W MP9 nebo CZ 85/75 spolu s pouzdrem na zásobník jsme vám schopni zdarma na kurzu zapůjčit. Dejte nám však prosím s předstihem vědět, které z pouzder vám máme na daný termín kurzu připravit.

Pouzdra typu appendix carry, tedy nošení zbraně vpředu za opaskem/kalhotami, jsou povolena za předpokladu, že splňují definici kvalitního a bezpečného tvrdého, nejlépe kydexového pouzdra na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště.

Noční vidění:

Přineste si s sebou brýle nočního vidění (NVG), a to buď mono nebo binokulár s montáží na přilbu nebo hlavu. Doporučujeme generaci 3 a výše (PVS14, PVS7, PVS21). K NVG si též přineste IR laser (DBAL, PEQ), který lze připevnit na zbraň. Za příplatek jsme vám schopni kompletní sadu NVG a laseru zajistit.

Zbraň:

Samonabíjecí pistole + dva zásobníky, samonabíjecí puška + dva zásobníky a minimálně 200 ks nábojů do každé zbraně. V případě subcompaktních pistolí (například G43/42) doporučujeme minimálně 3 zásobníky.

Jestliže vlastními zbraněmi nedisponujete nebo byste chtěli vyzkoušet jiné, než které sami vlastníte, jsme vám schopni k vybranému datu konání kurzu pistoli a pušku s pouzdry a střelivem zajistit. Stačí si v e-shopu, sekci položky ke kurzům, vybrat položku "AR15 nebo Sa58" a pistole s náboji ke kurzu CQBLF". Za účelem výcviku standardně půjčujeme pistole typu Glock 17 a pušky AR15 značky STAG nebo BCM, popřípadě CZ858. Pokud byste měli zájem o vyzkoušení jiné zbraně, prosím, prohlédněte si seznam všech našich výcvikových zbraní na stránce "Naše zbraně", která se nachází v hlavním menu "O nás", a dejte nám prosím vědět, se kterou z pistolí byste rádi náš kurz absolvovali, pokud bude v daný den dostupná, instruktoři vám ji ráno před kurzem připraví.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na místě/střelnici nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu první den bude okolo 24:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd/večeři. Druhý den kurzu začne v 10:00 hod a skončí zhruba v 16:00 hod.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Po dohodě je však možné zajistit poměrně komfortní přespání nedaleko střelnice. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda. Doporučujeme si přinést například jakoukoliv formu potravinové dávky do přírody a dostatek pití na celý den.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: