MEDICAL PERSONNEL

Informace o kurzu

Kapacita: 16
Min. počet účastníků: 6
Cena vč. DPH: 10.000,00
Délka kurzu (h): 16 h
Počet dnů: 2
Instruktorů: 1
Certifikace: NAEMT
HTR sleva: %
?

Popis kurzu:

Šestnácti hodinový certifikovaný kurz společností NAEMT je naprostým analogem vojenských kurzů TCCC for Medical Personnel. Na kurzech vyučují výhradně vojenští certifikovaní instruktoři výcviku TCCC, aby si studenti  osvojili pouze platné a schválené postupy. Kurz TCCC for Combat Medics je zejména určen pro zdravotnický personál z řad bezpečnostních ozbrojených sborů, kontraktorských společností, AČR a příslušníků aktivních záloh, zajímající se o problematiku bojové medicíny. Veškeré postupy aplikované v kurzu jsou v souladu s platným systémem TCCC (Tactical Combat Casualty Care) a jsou založeny na praktických zkušenostech, získaných našimi instruktory při svých působeních v zahraničních vojenských operacích. Studenti navážou na předchozí získané dovednosti a rozšíří je o náročnější techniky kontroly krvácení, zajištění dýchacích cest, řešení komplikací poranění trupu, terapie šokuzajištění cévního řečiště, imobilizačních technika detailního vyšetření pacienta. Během praktickcých drilů na modelech na živé tkáni získáte dovednosti, sloužící k rozšířené stabilizaci trauma pacienta. Množství modelových situací v denních i nočních hodinách, vám pomohou připravit se na nejčastější stavy, se kterými byste se mohli v bojových podmínkách setkat.

Obsah:

Junctional haemorrhage (rozšířené techniky kontroly masivních krvácení), techniky chirurgického zajištění dýchacích cest  Imobilizace krční páteře a extrakce pacienta, diagnostika a terapie poranění trupu, rozšířená terapie šoku, techniky imobilizace dlouhých kostí a pánve, popáleniny a jejich terapie v bojových podmínkách, terapie penetrujících poranění oka, využití transportních prostředků.

Doporučené vybavení:

Taktické oblečení nebo uniforma (ideálně 2 páry) dle pověrnostních podmínek, pevná taktická nebo vojenská obuv, balistika (vesta a přilba), taktická výstroj (nákoleníky, náloketníky, brýle), cvičná zbraň, pohodlná obuv do učebny (pantofle), poznámkový blok, psací potřeby.

Budete též vybaveni naším výcvikovým zdravotnickým materiálem. Můžete si přivézt vlastní airsoftovou nebo znehodnocenou zbraň, popřípadě ostrou, která bude například vlaječkou v komoře zabezpečená proti náhodnému výstřelu.

Obížnost kurzu:

Pokročilý, zdravotnický personál (zdravotní sestra, zdravotnický záchranář, lékař)

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy v Elite nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Místo konání:

Elite Training Center Lhenice  Netolická 456  384 02 Lhenice

Datum konání kurzu:

2022

Registrace na kurz:

Přihlásit se můžete prostřednictvím webových stránek pořadatele Elite Lhenice

Instruktor:

Garant kurzu: MUDr. Jaroslav Gutwirth
Vyučující: Jaroslav Duchoň

Výuková skripta:

Možno objednat před samotným zahájením kurzu. Cena skript je 1000,-Kč

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezena 1 hodina v době oběda. Na dotaz Vám pomůžeme se zajištěním ubytování v městys Lhenice. Přenocovat lze, po předchozí domluvě, i v naší tělocvičně.

Máte dotaz?

Kontaktujte prosím instuktora kurzu Jaroslava Duchoně

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: