Prepper 1 Přesun skupiny do záložní lokace

Informace o kurzu

Kapacita: 4
Min. počet účastníků: 4
Cena vč. DPH: 15.000,00
Délka kurzu: 31 h
Počet dnů: 2
Místa pořádání:
Instruktorů: 2
Instruktoři tohoto kurzu:
Certifikace: Certifikát Hard Task
HTR sleva: 10 %
?

Popis kurzu:

Cena kurzu pro skupinu 4-6 členů je 15.000 Kč.

Preppeři (též survivalisté) jsou lidé, kteří se aktivně připravují na přežití potencionální přírodní katastrofy, válečného konfliktu nebo jiné krizové situace. Žijí normální životy a přitom přemýšlejí o tom, že svět nemusí být vždy jen bezpečné a příjemné místo pro život. Sem-tam nějaké tornádo či hurikán jim dávají za pravdu.

Ví, že stačí aby pár hodin nefungovala elektřina a začnou umírat první lidé. Nemocní na přístrojích, lidé uvízlí ve výtazích, nepoteče voda, přestane nám fungovat topení, nebudou fungovat bankomaty, neotevřou supermarkety, nastane chaos a hlad, ZAČNE PLATIT PRÁVO SILNĚJŠÍHO NEBO PŘIPRAVENĚJSÍHO! Ztratili důvěru ve stát a uvědomují si, že se jednou budou muset o sebe, své rodiny a blízké postarat sami.

Základním prvkem prepperské připravenosti je přesun v krizové situaci, typicky z města do záložní lokace (Bug out location). I z toho důvodu není prvkem našeho kurzu jednotlivec, ale skupina, typicky rodina, skládající se třeba z více generací. Je totiž třeba brát v úvahu nejen schopnosti jednoho, ale všech včetně jejich schopnosti kooperovat a odolávat psychické i fyzické situaci v obtížné době. Proto doporučujeme vzít na kurz partnerky, manželky, odrostlejší děti (min. 10 let). Nezapomeňte, že „Řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek“.

Fyzická náročnost kurzu odpovídá spíše něžnějšímu pohlaví, nicméně chceme realisticky simulovat výše popsanou situaci, takže jednoduché to nebude. Součástí kurzu bude i bojová akce, ale rozhodně kurz není koncipován jako airsoftová bitva. Takovým zájemcům doporučujeme třeba kurz Small Unit Tactics nebo Close Quarters Battle.

Na kurzu se tedy naučíte praktické použití technik přežití, taktiku a techniku pohybu skupiny v terénu, a projdete si i psychicky náročné situace.

Obsah:

Základní teorie, příprava vybavení, neverbální komunikace (signály), základní orientace v terénu, postup při přesunu skupiny, reakce na setkání s neznámou osobou (skupinou) a napadení nepřítelem, základy zdravovědy, získání vody a potravy, úprava vody a jídla, výběr vhodného místa k přenocování nebo dlouhodobějšího utáboření skupiny, stavba přístřešku, nouzové rozdělání ohně, průchod kontrolním bodem ovládaném neznámou skupinou, mnoho modelových situací.

Doporučené vybavení:

Vezměte si vybavení, které máte, nebo o kterém si myslíte, že je vhodné – typicky svůj BOB (Bug Out Bag). Pro ty co nevědí, dame pár tipů (neřekneme vám vše, snažte se přemýšlet sami), pohodlné (taktické) oblečení, pevnou outdoorovou obuv (obojí přizpůsobeno aktuálnímu počasí a venkovním teplotám), batoh, nůž, něco na spaní, rukavice, individuální balíček první pomoci. Berte v úvahu, že cestou nemusíte potkat vodu a určitě nepotkáte jídlo. Povinne je použití ochranných brýlí, musí je mít všichni členové vaší skupiny

Zbraně:

Vycházíme z reálné situace – vzali byste sebou takovou zbraň, kterou máte a umíte používat. Kdo střelnou zbraň nemá – nemá, težko byste ji v případě nenadálé nutnosti během chvíle získali. Ověříte si, jak váš přístup obstojí v modelových situacích během kurzu.  Takže: Reálné střelné zbraně sebou neberte, vezměte jen svůj ZBROJNÍ PRUKAZ. Zdarma vám zapůjčíme airsoftovou zbraň. V průběhu celého kurzu NESMÍTE MÍT U SEBE z bezpečnostních důvodů OSTRÉ STŘELIVO, proto brát skutečnou střelnou zbraň je zbytečné. Pokud máte airsoftovou zbraň, vezměte si ji. Pokud máte kuši nebo luk, vezměte je sebou a my vám je zaměníme za airsoftovou zbraň.

Časy:

Začátek výuky je v sobotu v 09:00 hod. Buďte tedy na místě konání kurzu mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je v neděli okolo 16:00 hod. Počítejte s tím, že kurz jede NONSTOP, čas na spaní a stravu však bude.

Cena:

Kurz je zaměřen na skupinu, tedy i cena je určená na skupinu – na rozdíl od našich ostatních kurzů. Pokud se chcete kurzu účastnit, jeden člen z vaší skupiny kurz objedná a zaplatí celou cenu. Je na vás, koho a kolik členů vase skupina bude mít – maximálně však 6 a pokud vás bude méně než 4, budete to mít trochu složitější, ale je to možné. Dítě se může účastnit od 10 let, počítá se do celkového počtu a doporučujeme, abyste sebou brali děti alespoň s rozumnou fyzickou přípravou. Za dítě na kurzu plně odpovídáte. 

Celková cena kurzu pro skupinu 4-6 členů je 15.000 Kč.

Ubytování a strava:

Jídlo je na vás, přineste a noste si jídlo a pití dva dny během kurzu. Zkuste zjistit co je málo a co už je zase moc… Doporučuji 2L vody osoba/den v letním období. Spát budete venku, je na vás, jak to pojmete.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Máte dotaz?

Zkuste si prosím pročíst nejčastější dotazy našich zákazníků v sekci otázky a odpovědi. Jestliže jste odpověď na svou otázku nenašli, jsme Vám připraveni odpovědět na kterémkoliv z uvedených kontaktů.

Pro účast na tomto kurzu je nutné absolvování

Vypsané termíny kurzů

Kurz {course_classes.instructors:field_name}: Místo: {course_classes.price:field_name}: Termín: