Zpětná vazba kurzu MV-101

Požádali jsme účastníky, kteří se v dějinách České republiky účastnili úplně prvního termínu kurzu MV-101 Systému střelecké přípravy, o zpětnou vazbu a dojmy z průběhu kurzu. Dopadlo to následovně a my jim za zpětnou vazbu moc děkujeme.

Tomáš P.: Ahoj, Dne 15.1. jsem se zúčastnil Kurzu programu střelecké přípravy MV-101 pod vedením Anety a Pavla. S těmito kurzy se teprve začíná, pouze dvě firmy na ně dostaly akreditaci. Tento byl u HT sedmý v pořadí a přesto to vypadalo, jakoby Aneta a Pavel dělali MV-101 už léta! Kurz byl shrnutím toho nejzákladnějšího, co by měl vědět každý, zajímající se o sebe-obranu. Informace v něm obsažené jsou tak zásadní, že bych takový kurz doporučoval absolvovat povinně před skládáním zkoušky odborné způsobilosti pro vydání Zbrojního průkazu! Poznatky a zážitky z praxe, které nám Pavel tak pěkně předával, jsou doslova k nezaplacení, vzhledem k tomu, jak bylo řečeno, že naše právo je bohužel neprecedenční. KN lze vysvětlit a pochopit snadno, avšak co se použití zbraně týče, setkáme se s ní pramálo. Za to se jistě spíše setkáme s NO a ta vysvětlit nelze, neboť záleží nejen na soudci, ale také na našich správných krocích po NO! A ne jen o nich se dozvíte na MV-101☺ Pavel a Aneta mají neskutečně cenné zkušenosti a umějí je skvěle předat. Pavel má perfektní a záživné vystupování, že byť šlo „jen“ o teorii, po celých osm hodin se nikdo ani na vteřinku nenudil. Určitě by se Pavel uplatnil i u filmu, tam by ho ale byla škoda. Zdeňku, dejte Pavlovi více prostoru v Hard Task videích!☺ Ještě jednou děkuji za perfektně strávený den. Za ucelený kondenzát esenciálních informací, a už se těším nejen na MV-102. Díky moc Tomáš

Karel U.: Dne 15.1.2022 jsem se účastnil nově zavedeného kurzu MV-101. Podle avizovaných osmi hodin teorie byly mé pocity cestou na kurz dost rozporuplné. Vzhledem k tomu, že se považuji za poměrně hodně aktivního střelce nejen v rámci klubu HTR, ale i mimo něj, přemýšlel jsem, jestli mi takových osm hodin teorie vůbec může něco přinést, či zda to prostě budu muset protrpět, abych se v budoucnu mohl účastnit dalších kurzů pro Stanovenou zálohu státu. O to víc jsem byl překvapený, když jsem po celém dni na učebně zjistil, že jsem se vlastně ani minutu nenudil, popsal si 3 stránky poznámek (blok jsem si původně bral skutečně jen abych ho měl), a celý program kurzu shledávám jako naprosto dokonalé shrnutí veškerých základů, které by si každý správný majitel ZP skupiny E měl čas od času připomenout. Pavel s Anetou dokázali naprosto brilantně podat všechnu látku a natolik ji propojit s realitou a svými zkušenostmi, až to člověka mrazilo. Laťka je nasazena hodně vysoko, ale jsem si jistý, že ani ostatní instruktoři Hardtasku ji díky svým zkušenostem z praxe snižovat nebudou. Díky moc a těším se na pokračování ve formě MV-102 a snad i dál.  Karel

Luděk P.: Ahoj. Dnes jsem absolvoval kurz MV-101. Nevím, co chválit dřív. Rozhodně to ale bude dvojice Aneta a Pavel. Z cca osmi hodin jsem se nenudil ani minutu. Vše bylo podáno velmi záživnou formou a navíc s humorem. Musím říct, že takhle se zasměji málokdy a ještě se u toho učím, nebo opakuji znalosti. Instruktoři, navzdory tomu, co prožili(a přežili), nedají ani na vteřinu znát nějakou povýšenost, ačkoli jednají se "zelenáči". Prostě profíci, kteří si nepotřebují nic dokazovat. Jediná věc mne zamrzela a to ta, že takoví lidé odchází od policie. Na druhou stranu jsem samozřejmě rád, že své zkušenosti předávají dál. Těším se na další kurz.

Jan K.: "V posledních 2 letech jsem se trochu motal u vzniku tzv. nadstavbového zákona a jeho následném prováděcím předpisu. Proto vím, že byla reálná snaha vymyslet systém tak, aby byl funkční a každá část navazovala na tu předchozí. Což ale znamená, že první kurz musí být fakt "základ". Informace, které by měl držitel vědět dříve, než začne zbraň nosit a absolvuje praktické kurzy. Něco, co se dosud samostatně nevyučovalo. Proto jsem byl moc zvědav, jak se v praxi bude tahle novinka realizovat. Dneska jsem se zúčastnil asi prvního kurzy MV-101, který v ČR proběhl a mohu s klidným srdcem říct: "Povedlo se". Jak ze strany vnitra, kde vznikla náplň kurzu, tak ze strany samotného Hradtasku a konkrétně nstruktorů Pavla a Anety. Přesto, že se jednalo o první ermín úplné novinky, navíc pouze "suché teorie", podali to tak, že se celý dennikdo nenudil a ač člověk, který absolvoval různé pistolové a obranné kurzy, nemusel slyšet moc nových věcí, bylo fajn si to všechno uceleně zopakovat. Všechna témata na sebe navazovala, celé to dávalo logický smysl a bylo to podáno poutavou formou. Pro lidi, pro které to bude první kurz o obraně se zbraní, to bude naprostá paráda."

Jakub D.: Upřímně jsem na kurz jel spíš s myšlenkou, že žádné očekávání nemůže vytvořit žádné zklamání a že kurz obsahující 8 hodin jen teorie nemůže být extra záživný. To se ale prakticky hned od začátku změnilo jak celkově nastaveným konceptem, tak způsobem podání Pavla s Anetou. Jak chvílemi vtipné prvky, tak osobní reálné zkušenosti zkušených instruktorů tomu dodaly správnou energii a 8 hodin teorie uteklo neuvěřitelně rychle. Celé to bylo extra přínosné a ani u jedné části u mě nevznikla chvíli, kdy bych si řekl, že je tam něco nadbytečného (především ty vlastní zkušenosti instruktorů z terénu byly určitě nenahraditelné). Ač nejsem člověk, co má v práci z porad zápisky každého slova, tak tady jsem si za celý den popsal 7 stránek v sešitě a to se mi naposled stalo snad na vysoké škole :-)) Takže za celý kurz i za přístup Pavla s Anetou děkuji a těším se na pokračování :-)

David G.: Ahoj. Zúčastnil jsem se kurzu MV 101 18.12.21  S odstupem pár dní jsem se dostal ke zhodnocení. Fakt že mám co hodnotit již sám o sobě vypovídá že kurz stál za to . Z každé probírané oblasti jsem si odnesl nové poznatky .  Dvojice Aneta Pavel vystupovala vstřícně, profesionálně a vtipně. Proložení témat zážitky z profesní kariéry přispělo k tomu že teorie nebyla fádní. Z čistě teoretického kurzu jsem měl trochu obavu nicméně povedl se a byl fajn .  Díky a u 102 v březnu ahoj.

Matěj P.: Ahoj, v sobotu jsem zúčastnil kurzu MV-101, který vedl Pavel a Aneta. Předně velké díky za kurz i přístup obou – oba dva odvedli velmi dobrou práci. Nikdo na kurzu nespal a pokud mohu říct - nikdo se nenudil. V rámci výkladu pěkně reflektovali střet právního uspořádání a soudní praxe s faktickou realitou v běžném životě. Aniž by zbytečně strašili, donutili přítomné přemýšlet o prioritách a vnitřním nastavení člověka, který disponuje střelnou zbraní a pojetí vlastní odpovědnosti. Součástí výkladu pak bylo praktické doporučení jak se chovat během i po případné krizové situaci. Dodatečně se Pavlovi a Anetě omlouvám za pár svých vstupů/doplnění během kurzu, které vycházely z advokátní praxe. Jsem přesvědčen, že svým obsahem kurz zcela naplňuje požadavky stanovené ze strany MVČR a spíše obsahuje další přidanou hodnotu v podobě praktických poznatků.   Pokud bych se zamýšlel nad tím, co by metodicky nebylo špatné doplnit – zvážil bych, zda explicitně nedoplnit právní ukotvení nutné obrany vs. vyprovokování útoku obráncem a to jak na danou věc nahlíží soudní praxe se všemi důsledky (nutná obrana proti nutné obraně nelze použít, atd.). Ale toto je opravdu pouze subjektivní zpětný pohled, když jsem se zamýšlel nad tím, jak účastníci během kurzu reagovali a jaké měli dotazy. Jiná skupina to může mít jinak. Z pohledu praktických doporučení netřeba nic dodávat – myslím, že zásady chování byly podány vyčerpávajícím způsobem. Kurz nemá být právním seminářem, kde si budeme „honit triko“ nad výkladem právních předpisů, který všichni do druhého dne zapomenou. Proto ještě jednou klobouk dolů, jak lektoři zvládli celou věc vybalancovat tak, aby při zachování přiměřené podrobnosti byl kurz dostatečně zajímavý a stále přínosný.   Bylo to moje první setkání s Hardtaskem a určitě ne poslední. Už teď se těším na další kurzy (nejen v lince MV).

Milan L.: rád bych sdělil pár dojmů z dnešního kurzu MV-101.   V prvé řadě bych rád poděkoval Anetě a Pavlovi, za skvěle připravený kurz a i když jste to celé rozjeli teprve nedávno a v podstatě tomu dáváte, jako první nějakou podobu, není to vůbec poznat. Takže RESPEKT ;)   Mám zbrojní průkaz zhruba rok, a když jsem na kurz jel, tak jsem si říkal, že i když to bude jen teorie, bude fajn si prohloubit ty elementární znalosti, které člověk nabyl s přípravou na ZP. Je vidět, že když se této teorie ujmou lidé, kteří mají za sebou bohaté zkušenosti, jak z profesního života, tak i dalších kurzů a akcí, tak to stojí za to a není to pouze nudná teorie.   Za mě osobně, velmi přínosný kurz. Příkladem z reálných situací, dostal člověk určitou představu o KN či NO, ale také o dalších aspektech (právních, první pomoci atd.) sebeobrany a vytvořil si ucelený pohled, jak by to celé mohlo být v případě, kdy se konfliktu nelze vyhnout. Oceňuji i přehled a doporučení na taktické vybavení, ať už jde o pouzdra, svítilny či pomůcky pro první pomoc.   Už když se mi Hard Task dostal do povědomí, byl jsem přesvědčený absolvovat u vás nějaké kurzy. Dnes jsem se v tom jen utvrdil a těším se na navazující kurz MV102 a další z vaší nabídky.   Ještě jednou poděkování instruktorům za skvělé připravený a přínosný kurz.

Dan M.: Ahoj, Měl jsem tu čest účastnit se sobotního (18.12.2021) školení první úrovně Kurzu střelecké přípravy MV-101. Nebyl to můj první kurz s HT, proto jsem ani nečekal jiný než pozitivní dojem. „A  co myslíte doktore? …měl ho tam!!“ Oba instruktoři podali celkem obsáhlé penzum informací velice jasně, přehledně, fundovaně a s doplněním reálných případů/situací z praxe. Udělení jedné ze dvou akreditací na tento typ kurzu právě HTR tak není absolutně žádným překvapením. Druhý level v této sestavě bude logickým pokračováním, na což se v dubnu už těším. Díky za perfektní kurz, krásná práce!! Dan

Honza K.: Zdravím, včera jsem si u vás prošel kurzem MV-101 a nyní je čas na to sdělit uleželé dojmy..  "Pro člověka, který bere bezpečnost a zodpovědnost, především jako držitel ZP, opravdu vážně, je kurz spíše zopakováním věcí, které se učí a získává během přípravy na získání ZP, různých sebeobranných kurzů a podobně. Zde shrnuto a uceleno do jednoho bloku jako průřez celou problematikou. Díky instruktorům, kteří mají s tématem dlouhodobé i profesionální zkušenosti, jsou zde uváděny i souvislosti mezi jednotlivými částmi, které pomohou udělat si ucelený pohled a přehled. Současně díky praktickým radám si člověk rozšíří povědomí nejen v oblasti použití střelné zbraně, ale i účinné první pomoci, jednání v krizové situaci. Za mě osobně by si takovýmto kurzem měl projít každý, kdo to myslí s možností být nápomocen k řešení krizových situací vážně. A to i v případě, že sami neuvažují o tom stát se Stanovenou zálohou státu. Nebo ještě lépe, mít obdobný kurz, kde bude použití střelných zbraní upozaděné, otevřený i pro ne-střelce." 

Martin D.: dnes jsem absolvoval u vás na Olešku kurz MV-101. Očekával sem nudné osmihodinové sezení na učebně. Realita mě však mile překvapila. Obsah kurzu bylo v podstatě opakování věcí z kurzů, které jsem již u vás navštívil. Takže jsem si osvěžil znalosti, dozvěděl jsem se i něco málo nového. Aneta s Pavlem do toho svým výkladem a osobními zážitky ze služby vnesli i dostatek zábavy a zajímavostí, takže se člověk nudit nemohl. Takže děkuji a těším se na další kurzy.

Michal V.: Ahoj Zdenku, pár slov cca 3h po absolvování kurzu MV101:   Očekával jsem, že se na tomto teoretickém kurzu budu celkem nudit a bojovat s usínáním, jelikož jako nadšenec, který se zajímá o problematiku, přečte si legislativu, navštěvuje semináře zabývající se právním rámcem NO/KN, studuje případy, má za sebou řadu kurzů střeleckých i taktický a je členem Aktivních Záloh AČR, bych měl všechna témata celkem bezpečně znát. Až překvapením pro mě bylo, že přednášení instruktorů bylo nejen živé, uměli věci podat a zaujmout, ale největším přínosem bylo pro mě vyprávění z bohatých osobních zkušeností, jelikož teorii myslím celkem mám, ale praxi nulovou. Rozhodně to nebylo jen přečkáním osmi hodin, abych dostal papír, ale odnesl jsem si, mohu říct, mnoho zajímavých poznatků!   Díky, Michal V.

Martin M.: „Dnes jsem měl možnost absolvovat první kurz MV-101 pořádaný společností Hard Task, kde povinná, legislativou daná náplň kurzu byla instruktory Anetou a Pavlem poutavě doplněna o poznatky a zkušenosti z praxe. Současně bych chtěl také zdůraznit vůbec samotný počin společnosti Hard Task, že se úspěšně zhostila jako jedna z prvních složité administrativy spojené s pořádáním a certifikací kurzů MV. Ještě jednou díky!“

Lenka a Marcel: Očekávali jsme s Marcelem nutné 8 h školení teorie, které je potřeba. Díky Anetě a Pavlovi to bylo úplně něco jiného než jen „teoretická nuda“, bylo to zajímavé, proložené reálnými případy, oba byli opravdu skvělí. Bylo to velmi zajímavé. Děkujeme moc oběma.

Tomáš K.: Ahoj, v sobotu 8.1.2022  jsem byl na kurzu MV-101 vedeného Pavlem a Anetou. Chtěl bych za kurz poděkovat, bylo to super.  Co jsem zejména ocenil: Zopakování a prohloubení znalostí o NO a KN, včetně mnoha příkladů z praxe, zajímavé info o munici s řízenou deformací (plus tip na munici Black Mamba do doby, než si vyřídím vyjímku).Totální deziluzi z fungování justičního systému v ČR a praktické rady, jak po NO/KN neskončit trvale ve vězení. Bleskový úvod do první pomoci - turnikety, olaes, izraeláky