Střelecký klub

Sportovně střelecký klub

Sportovně Střelecký Klub HardTask Rangers byl založen v roce 2017 jako společenství příznivců střelby, kteří chtějí nejen udržovat, ale hlavně dál rozvíjet své střelecké i taktické dovednosti. Klub má nyní více než 700 členů.

Klub vznikl pod záštitou vzdělávací společnosti Hard Task, která se zabývá výukou v oblastech střelecké, taktické a zdravotní přípravy veřejnosti i ozbrojených složek. Od června 2017 je SSK HardTask Rangers členem Asociace sportovní dynamické střelby, což jeho členům umožňuje mimo jiné účastnit se závodů dle mezinárodních pravidel IPSC.

V únoru 2018 naši instruktoři a několik dalších kandidátů z řad klubu úspěšně absolvovali ofociální zkoušky rozhodčích IDPA (International Defensive Pistol Association) a klub se následně stal členem zmíněné mezinárodní asociace. Na našich českých stránkách www.idpa.cz si můžete přečíst například pravidla, dozvědět se podrobnosti o členství a závodech.

Střelecké dovednosti a bezpečné ovládání zbraní si členové klubu mohou procvičit nejen při trénincích a na kurzech, ale také při soutěžích, které klub organizuje.

Domovskou střelnicí je střelnice Oleško, která v tuto chvíli nabízí tři nezávislá střeliště s proměnlivou dálkou střelby, určená pro střelbu ze střeleckých stanovišť umístěných v libovolném místě výstřelného prostoru, a to s omezením pistolových a puškových ráží od .22 do .50, a to včetně střelby samočinnými zbraněmi.

Webové stránky klubu si můžete prohlédnout zde.

Comments are closed.