Tim Cranton

Tim Cranton

Pozice: Instruktor pro zdravotnickou přípravu / UK

 

Profesní životopis:

Tim Cranton je registrovaný britský paramedik a bývalý příslušník hasičského záchranného sboru Velké Británie. Má rozsáhlé zkušenosti v oblastech plánování, koordinace a poskytování záchranářských služeb, vzdělávání ve zdravotnictví, bezpečnost a ochrana životního prostředí v odlehlých a nehostinných místech světa.

Během své profesní kariéry sloužil jako bojový záchranář u výsadkových sil armády Velké Británie a i nadále udržuje aktivní účast při výsadkových operacích a výcvicích s výsadkáři USA, Německa a Česka.

Tim je majitel a šéf instruktor společnosti Paramed CZ, která je partnerem společnosti Hard Task v poskytování kvalifikací, licencí a výcviku v oblasti zdravotnictví. Firma Paramed CZ se stala první organizací v České republice, která oficiálně zastupuje prestižní britskou společnost Exmed UK a je oprávněna udělovat licenci “První osoba na scéně” (FPOS/CEER).

Timovou specialitou je péče o nemocné nebo zraněné pacienty, kteří vyžadují rozsáhlou úroveň zdravotnické péče, často spojenou s dlouhotrvající evakuací z nehostinného prostředí. Tim pracuje jako zdravotník v Severním moři, což ho udržuje v aktuální současné zdravotnické praxi.

Tim Cranton je především typ instruktora a zdravotníka, který ví, jak důležitá je kvalita vzdělávání studentů a poskytování zdravotnické péče pacientům, a jeho cílem je udržovat co nejlepší úroveň právě těchto služeb.

Tim prodělal několik renomovaných kurzů a výcviků se zbraněmi a taktikou, přičemž dokončil US SWAT výcvik na úrovni Team Leader a je certifikován POST.

V posledních letech se věnuje výuce ozbrojených složek celého světa, přičemž se stal oficiálním instruktorem kurzů US Army Combat Lifesaver.

 

Comments are closed.