Combat LifeSaver Advanced

Combat LifeSaver Advanced Obtížnost II

Popis kurzu:

Kurz je zejména určen pro úspěšné absolventy kurzu CLS-Basic z řad bezpečnostních ozbrojených sborů, kontraktorských společností, profesionálních vojáků, příslušníků aktivních záloh a civilní laické veřejnosti, zajímající se o problematiku bojové medicíny. Veškeré postupy aplikované v kurzu jsou v souladu s platným systémem TCCC (Tactical Combat Casualty Care) a jsou založeny na praktických zkušenostech, získaných našimi instruktory při svých působeních v zahraničních vojenských operacích. Studenti na předchozí získané dovednosti a rozšíří je o náročnější techniky kontroly krvácení, zajištění dýchacích cest, řešení komplikací poranění trupu, terapie šoku, zajištění cévního řečiště, imobilizačních technika detailního vyšetření pacienta. Během praktickcých drilů na modelech na živé tkáni získáte dovednosti, sloužící k rozšířené stabilizaci trauma pacienta. Množství modelových situací v denních i nočních hodinách, vám pomohou připravit se na nejčastější stavy, se kterými byste se mohli v bojových podmínkách setkat.

Obsah:

Opakování technik ze základního kurzu CLS a dále výuka pokročilých dovedností jako Junctional haemorrhage (rozšířené techniky kontroly masivních krvácení), techniky chirurgického zajištění dýchacích cest, diagnostika a terapie poranění trupu, terapie šoku, intravenózní a intraoseální techniky zajištění cévního vstupu, techniky imobilizace, KPR u trauma pacientů, terapie penetrujících poranění oka, detailní zhodnocení pacientova stavu.

Doporučené vybavení:

Povahou taktické oblečení a obuv doporučuje se bojová uniforma (vz 95, multicam, woodland …), nosič balistických plátů nebo balistická vesta s pouzdry na vybavení a sumkami na zásobníky typu AR15, přilba nebo taktický klobouk, střelecké ochranné brýle, taktické rukavice, individuální balíček první pomoci, psací potřeby.

Kurz samozřejmě zvládnete projít v pohodlném sportovním nebo taktickém oblečení, bez nutnosti dokupovat taktickou výstroj, stačí si vzít pouze ochranné brýle. POZOR! PŘIZPŮSOBTE SVOJE OBLEČENÍ VENKOVNÍM TEPLOTÁM!

Zbraň: 

Pro taktické účely výuky tohoto kurzu, si každý z účastníků může zdarma zapůjčit naší výcvikovou zbraň popřípadě si přineste jakoukoliv dlouhou či krátkou zbraň.

Místo konání:

Kurz se bude konat ve výcvikovém centru Elite Lhenice (Jihočeský kraj, cca 20 km západně od Českých Budějovic)

silničního provozu z Prahy na naši střelnici je cca 35 minut.

Datum konání:

Vyberte si Vámi zvolený termín v našem e-shopu nebo prostřednictvím kalendáře.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na střelnici nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 60 min pauza na oběd.

Účastníci:

Minimum 8 maximum 20.

POZOR, PŘIHLÁSIT SE MŮŽE POUZE TEN ÚČASTNÍK, KTERÝ PROŠEL ZÁKLADNÍM CLS KURZEM (náš, nebo oficiální armádní, policejní či jiný CLS z privátního sektoru)!!!

Časová dotace kurzu:

2 dny, 16 vyučovacích hodin

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezena 1 hodina v době oběda.

Ubytovaní je cca 700m od výcvikového střediska v ubytovně a cena je do 200,-kc/noc (kapacita 40 osob), popřípadě v penzionu na Krumlovské ulici 68 (kapacita 10 osob). Je případně možné po dohodě s instruktorem přespat v tělocvičně výcvikového centra. Cena oběda v ubytovně je 70,- Kč a večeře rovněž 70,- Kč. Snídaně jsou za 40,- až 70,- Kč dle celkového objemu.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Instruktor:

Jaroslav Duchoň

Certifikace:

Certifikát Hard Task / Elite Lhenice

Cena kurzu:

4000 Kč

Na tento kurz se vztahuje 10% sleva pro členy našeho sportovně střeleckého klubu HardTask Rangers.

Please wait...

One Comment:

  1. Navazující kurz na CLS Basic pod vedením Jardy Duchoně doplňuje vědomosti a dovednosti First Responderů o zbytek úkonů dle TCCC Guidelines. Popáleniny, zlomeniny, použití junkčních turniketů, tekutinová resuscitace, polytraumata. Velká modelová situace prověří schopnosti improvizace a odhalí náročnost poskytování přednemocniční péče v bojových podmínkách. Celý víkend byl nabitý praktickými ukázkami a všichni si vyzkoušeli použití všech možných pomůcek. Závěrečná zkouška s losováním otázek podtrhla kvalitu kurzu. Určitě doporučuji!

    Please wait...

Napsat komentář