Příprava na zbrojní průkazy

Příprava na zbrojní průkazy Obtížnost I

Popis kurzu:

Jedná se o základní střelecký kurz, připraví vás na praktickou část zkoušky odborné způsobilosti potřebnou k získání zbrojního průkazu.

Obsah:

Úvodní část: představení instruktorů, seznámení se s pravidly bezpečnosti na střelnici a s průběhem kurzu.

Teoretická část: nauka o zbraních, se kterými přijdete v průběhu kurzu do styku (CZ 75, CZ 85, CZ 83, CZ 50, malorážka, brokovnice). Součásti, ovladací prvky, bezpečnostní prvky, zkušební značky. Střelivo, jeho druhy, konstrukce a části náboje, ráže.

Praktická část; suchý nácvik: nácvik postoje, úchopu zbraně, spouštění, bezpečné nabití a vybití zbraně, ovládání ovládacích a bezpečnostních prvků, rozborka a sborka zbraně, odstraňování závad vzniklých při střelbě, postupu při přerušení střelby.

Praktická část; ostrá střelba: pokyny řídícího střelby, bezpečnostní pravidla, základní mířená střelba na zkušební terče.

Na závěr kurzu seznámení se s často kladenými otázkami zkušebních komisařů.

Doporučené vybavení:

Běžné oblečení, které vás nebude při střelbě nijak omezovat. Dámy trička bez výstřihů, kvůli odlétávajícím nábojnicím. Sportovní anebo pohodlné boty.

Zbraň:

Veškeré zbraně a střelivo budou na kurzu k dispozici.

Místo konání:

Venkovní komerční Střelnice Oleško, webové stránky Střelnice Oleško. koordináty: 50°29’10.5″N 14°12’05.1″E 50.486238, 14.201412, Popis cesty z Prahy po D8 směr Ústí nad Labem, sjezd 35 Km směr Terezín, dále cca 10 min od dálnice přes obce Doksany a Hrdly. Za mostem přes železniční trať odbočit vpravo směr Oleško. V Olešku odbočit vlevo za obecním úřadem. Celková doba jízdy dle pravidel silničního provozu z Prahy na naši střelnici je cca 35 minut.

Datum konání:

Vyberte si Vámi zvolený termín v našem e-shopu nebo prostřednictvím kalendáře.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na střelnici nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Účastníci:

Minimum 8 maximum 12

Časová dotace kurzu:

1 den, 8 vyučovacích hodin

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Instruktor:

Zdeněk Charvát / Miloš Müller / Tomáš Frolík / Tomáš Pavelka / Adam Fajkoš / Miloslav Švéda

Certifikace:

Certifikát Hard Task

Cena kurzu:

2000 Kč

Na tento kurz se vztahuje 10% sleva pro členy našeho sportovně střeleckého klubu HardTask Rangers.

Please wait...

Napsat komentář