Survival

Survival Obtížnost I

Popis kurzu:

Kurz je zaměřen na výuku základních dovedností potřebných k přežití v přírodě při nenadálých událostech jako je ztroskotání v pustině, přírodní katastrofy s minimálními prostředky.

Obsah:

Budování přístřešků, rozdělání ohně nouzovými prostředky, získání vody a potravy, navigace a mnoho dalšího.

Doporučené vybavení:

Vetší nůž vhodný do přírody, kapesní nůž, ešus, lžíce, dvě pevnější PET lahve, cca 15 metrů pevné šňůry (možná ji zničíte) dobré oblečení a pevnou obuv vhodné pro pobyt v přírodě (vhodná bude nepromokavá bunda, ale nedoporučujeme oblečení z umělých vláken kvůli pobytu u ohně), pracovní rukavice, psací potřeby. Osobní věci denní potřeby (např. kontaktní čočky a jejich příslušenství, léky pokud je pravidelně užíváte apod.), toaletní papír, repelent proti klíšťatům, můžete i celtu nebo jinou nepromokavou plachtu, dva kondomy, (ideálně bez lubrikantu) a dva menstruační tampony, ideálně velké.

Dobře vybavená krabička poslední záchrany je v ceně kurzovného.

Místo konání:

Včas bude upřesněno.

Datum konání:

Vyberte si Vámi zvolený termín v našem e-shopu nebo prostřednictvím kalendáře.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na místě nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 15:00 hod čtvrtý den.

Účastníci:

Minimum 8 maximum 12

Časová dotace kurzu:

4 celé dny NON STOP, Více než 80 vyučovacích hodin

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Instruktor:

Miloš Müller

Certifikace:

Certifikát Hard Task

Cena kurzu:

5000 Kč

V ceně je zahrnut all inclusive nocleh a strava :), výukové pomůcky a krabička poslední záchrany (KPZ).

Na tento kurz se vztahuje 10% sleva pro členy našeho sportovně střeleckého klubu HardTask Rangers.

Please wait...

One Comment:

  1. Přespat venku, postavit přístřešek, vyrobit si sklenici filtrovaný vody „z louže“, nebo si uklohnit v ešusu něco z ničeho – to všechno jsem si už dřív zkusil. Hezky jedno po druhém, v klidu a pohodě. Tady to ale děláte zas a znovu – a ne ze zvědavosti, ale abyste zahnali skutečnou žízeň, hlad nebo v touze se konečně trochu rozumně vyspat. A to je něco úplně jinýho. Jasně – dostane se vám, poutavou formou, spoustu nových informací. Nejen v tomhle jsou klucí instruktorský fakt dobří. Ale to zcela nenahraditelný co kurz nabízí je – prožít si to „na vlastní kůži, a všechno najednou“. Takže – vytěsněte z hlavy, že to je jen simulace. Nechte se vtáhnout a užívejte si každý jednotlivý drobný úspěch. Celý je to v hlavě – jen ta (a lenost) vás zabije. Jo, je to mazec, ale já si to moc užil. Škoda, že jsem propásnul dobu, kdy byl kurz ještě pětidenní. Snad se chlapi nechají ukecat na nějakou dvojku. Snad jen termín nebyl ideální – posunul bych to tak nejmíň o měsíc bliž k zimě („můj“ kurz se konal na konci května 2018). Na „přežití“ bylo zbytečně teplo.

    Please wait...

Napsat komentář