Survival

Survival Obtížnost I

Popis kurzu:

Kurz je zaměřen na výuku základních dovedností potřebných k přežití v přírodě při nenadálých událostech jako je ztroskotání v pustině, přírodní katastrofy s minimálními prostředky.

Obsah:

Budování přístřešků, rozdělání ohně nouzovými prostředky, získání vody a potravy, navigace a mnoho dalšího.

Doporučené vybavení:

Vetší nůž vhodný do přírody, kapesní nůž, ešus, lžíce, dvě pevnější PET lahve, cca 15 metrů pevné šňůry (možná ji zničíte) dobré oblečení a pevnou obuv vhodné pro pobyt v přírodě (vhodná bude nepromokavá bunda, ale nedoporučujeme oblečení z umělých vláken kvůli pobytu u ohně), pracovní rukavice, psací potřeby. Osobní věci denní potřeby (např. kontaktní čočky a jejich příslušenství, léky pokud je pravidelně užíváte apod.), toaletní papír, repelent proti klíšťatům, můžete i celtu nebo jinou nepromokavou plachtu, dva kondomy, (ideálně bez lubrikantu) a dva menstruační tampony, ideálně velké.

Dobře vybavená krabička poslední záchrany je v ceně kurzovného.

Místo konání:

Včas bude upřesněno.

Datum konání:

Vyberte si Vámi zvolený termín v našem e-shopu nebo prostřednictvím kalendáře.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na místě nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 15:00 hod čtvrtý den.

Účastníci:

Minimum 8 maximum 12

Časová dotace kurzu:

4 celé dny NON STOP, Více než 80 vyučovacích hodin

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Instruktor:

Miloš Müller

Certifikace:

Certifikát Hard Task

Cena kurzu:

5000 Kč

V ceně je zahrnut all inclusive nocleh a strava :), výukové pomůcky a krabička poslední záchrany (KPZ).

Na tento kurz se vztahuje 10% sleva pro členy našeho sportovně střeleckého klubu HardTask Rangers.

Please wait...

2 Comments:

  1. Je to měsíc co jsem se zúčastnil tohoto kurzu. A není den abych na to pořád nemyslel, i když mám spoustu zkušeností se stavěním přístřešků, nocováním v přírodě, vařením na ohni a podobně, tak tohle byl pro mě opravdu silný zážitek. Nikdy jsem neměl tu možnost si to všechno vyzkoušet v situaci která tak dokonale simuluje ztroskotání v přírodě, kdy jste ve stresu z toho že nemáte co pít a jíst, kdy je vám přes den vedro a v noci kdy teploty klesaly na nulu zima, takže spát bez spacáku u ohně se dalo sotva 30 minut a do toho pořád musíte něco dělat. Shánět dřevo na oheň, vylepšovat si přístřešek abyste se další noc už mohli vyspat v teple, hledat vodu kterou si pak musíte přefiltrovat vlastnoručně vyrobeným filtrem na vodu, vyrábět si pasti na zvířata a doufat že něco ulovíte a druhý den se už konečně snad najíte něčeho lepšího než jsou kopřivy. Do toho všeho se dozvídáte spoustu zajímavých a často až neuvěřitelných informací, které si hned po tom vyzkoušíte v praxi a najednou zjistíte že ne všechno co je teoreticky tak jednoduché a jasné je v praxi pod stresem proveditelné tak aby to opravdu aspoň trochu fungovalo. Hodně mě překvapilo jaký vliv má na psychiku člověka jen to, že nemáte co pít a jak se z vás začne stávat „ho*no chlap“ a i přesto všechno musíte pořád nějak fungovat aby jste přežili. A pak jakou ohromnou radost máte z těch drobných úspěchů, když se vám podaří udělat oheň jen třením dřívek, aby jste se zahřáli a uvařili si kopřivový čaj – v životě jsem nepil lepší. Nebo když najdete „hnízdo s vejci“, tak dobrý vejce které jsem si musel nejdřív uvařit ve žhavém popelu, jsem ještě nikdy nejedl. Byly to úplný hody 🙂 A to překvapení a úžas když ráno chvilku po rozednění jdete zkontrolovat pasti a máte v nich úlovek, který si musíte následně zpracovat na poživatelné jídlo. Celý tenhle kurz je vlastně takový příběh postupně od toho jak ztroskotáte až po následnou záchranu, všechno tam má svůj smysl a pořadí, je to jako film v televizi, s tím rozdílem že tady si ho prožijete na vlastní kůži. Vřele doporučuji si tenhle kurz vyzkoušet, potom si člověk zase začne víc vážit těch samozřejmých věcí jako to, že vám doma teče voda, člověk pak žasne že i teplá. To, že se můžete najíst kdykoliv když dostanete hlad, když chcete vědět kolik je hodin tak se jen podíváte na hodinky a nemusíte sledovat sluníčko a odhadovat čas a o telefonu, internetu a o měkké a teplé posteli ani nemluvím. Takže moc děkuji za zprostředkování neuvěřitelného čtyřdenního zážitku na který do smrti nezapomenu. Pokud bude v nabídce kurz SURVIVAL II. moc rád se znovu zúčastním.

    Endy.

    Please wait...
  2. Přespat venku, postavit přístřešek, vyrobit si sklenici filtrovaný vody „z louže“, nebo si uklohnit v ešusu něco z ničeho – to všechno jsem si už dřív zkusil. Hezky jedno po druhém, v klidu a pohodě. Tady to ale děláte zas a znovu – a ne ze zvědavosti, ale abyste zahnali skutečnou žízeň, hlad nebo v touze se konečně trochu rozumně vyspat. A to je něco úplně jinýho. Jasně – dostane se vám, poutavou formou, spoustu nových informací. Nejen v tomhle jsou klucí instruktorský fakt dobří. Ale to zcela nenahraditelný co kurz nabízí je – prožít si to „na vlastní kůži, a všechno najednou“. Takže – vytěsněte z hlavy, že to je jen simulace. Nechte se vtáhnout a užívejte si každý jednotlivý drobný úspěch. Celý je to v hlavě – jen ta (a lenost) vás zabije. Jo, je to mazec, ale já si to moc užil. Škoda, že jsem propásnul dobu, kdy byl kurz ještě pětidenní. Snad se chlapi nechají ukecat na nějakou dvojku. Snad jen termín nebyl ideální – posunul bych to tak nejmíň o měsíc bliž k zimě („můj“ kurz se konal na konci května 2018). Na „přežití“ bylo zbytečně teplo.

    Please wait...

Napsat komentář