Tomáš Král

Pozice: instruktor pro střelecké a taktické kurzy
E-mail: king@hardtask.cz
Mobil: +420775926169

Profesní životopis:

Tomášova profesní kariéra začla v roce 2000, kdy nastoupil na roční základní vojenskou službu ke 102. hloubkovému průzkumu v Prostějově, kde se krom zametání, škrabání brambor a služeb dozorčího seznámil se základy průzkumu a vedení bojové činnosti. V roce 2002 úspěšně absolvoval náročné výběrové řízení k 601. skupině speciálních sil generála Moravce (601.skss) a po té nezbytný základní 12 měsíční  SFQC (Special Forces Qualification Course), čím se stal operátorem 601.skss.

Své široké profesní znalosti, vědomosti a dovednosti získával během osmnáctileté kariéry operátora SOF (Special Operation Forces) nejen u své mateřské 601.skss, ale i od jiných složek AČR, Ministerstva obrany, zvláštních a speciálních složek Ministerstva vnitra ČR. Nemalé zkušenosti získal i od partnerských zahraničních jednotek SOF při spolupráci jak na území ČR, tak i v zahraničí. Své znalosti, vědomosti a dovednosti si neustále udržuje a rozšiřuje v rámci participace při výcviku ozbrojených sborů ČR nebo absolvováním kurzů a seminářů.

V letech 2004 až 2011 prošel celkem třemi bojovými misemi ve válkou rozbouřeném Afghánistánu, v roce 2013 byl členem CPT (Close Protection Team), který po dobu pěti měsíců chránil Českého velvyslance a ambasádu v Afghánském Kábulu. Dále absolvoval výcvikové a poradenské mise v roce 2015 v Keni a v roce 2019 ve Spojených arabských emirátech.