Tactical Emergency Casualty Care

Tactical Emergency Casualty Care Obtížnost I

Popis kurzu:

Kurzy jsou založeny na principech Tactical Emergency Casualty Care (TECC), který implementoval metodiku poskytování přednemocniční neodkladné péče trauma pacientům v bojových podmínkách, do civilního taktického (pro zachránce a pacienta) nebezpečného prostředí. Obsah tohoto kurzu je stejně jako u vyšších úrovní předem stanovený kritérii CoTECC (Committee for Tactical Emergency Casualty Care – http://www.c-tecc.org) a to z důvodu nutnosti vstřebat nejprve anatomii a fyziologii, jednoduché drily spolu s neinvazivními technikami a poté složitější postupy a dovednosti.

Obsah:

Specifika poskytování přednemocniční neodkladné péče v taktickém prostředí, Péče o pacienta na jednotlivých úrovních systému TECC, Zhodnocení pacientova stavu v taktickém prostředí (primary survey algorytmus), Základy kontroly krvácení, Zprůchodnění a zajištění dýchacích cest, Poranění trupu, jejich diagnostika a terapie, Zástava sumbasivních krvácení, Terapie šoku, Příprava pacienta na předání zdravotnickému personálu, Modelové situace.

Doporučené vybavení:

Povahou taktické oblečení a obuv doporučuje se bojová uniforma (vz 95, multicam, woodland …), nosič balistických plátů nebo balistická vesta s pouzdry na vybavení a sumkami na zásobníky typu AR15, přilba nebo taktický klobouk, střelecké ochranné brýle, taktické rukavice, individuální balíček první pomoci, psací potřeby.

Kurz samozřejmě zvládnete projít v pohodlném sportovním nebo taktickém oblečení, bez nutnosti dokupovat taktickou výstroj, stačí si vzít pouze ochranné brýle. POZOR! PŘIZPŮSOBTE SVOJE OBLEČENÍ VENKOVNÍM TEPLOTÁM!

Zbraň: 

Pro taktické účely výuky tohoto kurzu, si každý z účastníků může zdarma zapůjčit naší výcvikovou zbraň popřípadě si přineste jakoukoliv dlouhou či krátkou zbraň.

Místo konání:

Venkovní komerční Střelnice Oleško, webové stránky Střelnice Oleško. koordináty: 50°29’10.5″N 14°12’05.1″E 50.486238, 14.201412, Popis cesty z Prahy po D8 směr Ústí nad Labem, sjezd 35 Km směr Terezín, dále cca 10 min od dálnice přes obce Doksany a Hrdly. Za mostem přes železniční trať odbočit vpravo směr Oleško. V Olešku odbočit vlevo za obecním úřadem. Celková doba jízdy dle pravidel silničního provozu z Prahy na naši střelnici je cca 35 minut.

Datum konání:

Vyberte si Vámi zvolený termín v našem e-shopu nebo prostřednictvím kalendáře.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na místě nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Účastníci:

Minimum 8 maximum 20

Časová dotace kurzu:

2 dny, 16 hodin

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Po dohodě je však možné zajistit poměrně komfortní přespání nedaleko střelnice. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Instruktor:

Jaroslav Duchoň

Certifikace:

Certifikát Hard Task

Cena kurzu:

3000 Kč

Na tento kurz se vztahuje 10% sleva pro členy našeho sportovně střeleckého klubu HardTask Rangers.

Please wait...

Napsat komentář