Tactical Emergency Casualty Care Advanced

Tactical Emergency Casualty Care Advanced Obtížnost II

Popis kurzu:

Kurz určen nejen personálům bezpečnostních ozbrojených složek, zejména Policii ČR, městské policii a bezpečnostním agenturám a kontraktorským společnostem, zdravotnickému personálu zdravotnických záchranných služeb a členům Hasičského záchranného sboru, ale i civilní laické veřejnosti. V teoretické části si posluchač, který úspěšně absolvoval základní kurz TECC, rozšíří své znalosti a dovednosti z oblasti kontroly masivních krvácení z vysokých poranění končetin, naučí se techniku rozšířeného zajištění dýchacích cest, řešení tenzního pneumotoraxu, ventilace pacienta, imobilizace dlouhých kostí a pánve. Seznámíme jej také se základy třídění zraněných v taktickém prostředí a provedeme jej množstvím modelových situací, kterým by mohl v taktickém prostředí čelit. To vše jak v teoretických, tak i praktických lekcích a simulacích na živé tkáni i modelech a za pomoci účinných drilů, pod vedením těch nejzkušenějších instruktorů z řad AČR.

Obsah:

Zopakování základů, kontrola spojnicových typů krvácení, rozšířené chirurgické zajištění dýchacích cest, techniky imobilizace krční páteře, diagnostika a terapie tenzního pneumotoraxu, základní techniky ventilace pacienta, kardiopulmonální resuscitace v taktickém prostředí, zajištění intraoseálního vstupu, tekutinová resuscitace, diagnostika a terapie popálenin, techniky imobilizace dlouhých kostí a pánve, typy extrakce a transportu zraněných na větší vzdálenosti, nácviky na trenažerech, modelové situace.

Doporučené vybavení:

Povahou taktické oblečení a obuv doporučuje se bojová uniforma (vz 95, multicam, woodland …), nosič balistických plátů nebo balistická vesta s pouzdry na vybavení a sumkami na zásobníky typu AR15, přilba nebo taktický klobouk, střelecké ochranné brýle, taktické rukavice, individuální balíček první pomoci, psací potřeby.

Kurz samozřejmě zvládnete projít v pohodlném sportovním nebo taktickém oblečení, bez nutnosti dokupovat taktickou výstroj, stačí si vzít pouze ochranné brýle. POZOR! PŘIZPŮSOBTE SVOJE OBLEČENÍ VENKOVNÍM TEPLOTÁM!

Zbraň: 

Pro taktické účely výuky tohoto kurzu, si každý z účastníků může zdarma zapůjčit naší výcvikovou zbraň popřípadě si přineste jakoukoliv dlouhou či krátkou zbraň.

Místo konání:

Kurz se bude konat ve výcvikovém centru Elite Lhenice (Jihočeský kraj, cca 20 km západně od Českých Budějovic)

Datum konání:

Vyberte si Vámi zvolený termín v našem e-shopu nebo prostřednictvím kalendáře.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na místě nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 60 min pauza na oběd.

Účastníci:

Minimum 8 maximum 20.

POZOR, PŘIHLÁSIT SE MŮŽE POUZE TEN ÚČASTNÍK, KTERÝ PROŠEL ZÁKLADNÍM TECC NEBO CLS KURZEM (náš, nebo oficiální armádní, policejní či jiný CLS z privátního sektoru)!!!

Časová dotace kurzu:

2 dny, 16 vyučovacích hodin

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezena 1 hodina v době oběda.

Ubytovaní je cca 700m od výcvikového střediska v ubytovně a cena je do 200,-kc/noc (kapacita 40 osob), popřípadě v penzionu na Krumlovské ulici 68 (kapacita 10 osob). Je případně možné po dohodě s instruktorem přespat v tělocvičně výcvikového centra. Cena oběda v ubytovně je 70,- Kč a večeře rovněž 70,- Kč. Snídaně jsou za 40,- až 70,- Kč dle celkového objemu.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Instruktor:

Jaroslav Duchoň

Certifikace:

Certifikát Hard Task / Elite Lhenice

Cena kurzu:

4000 Kč

Na tento kurz se vztahuje 10% sleva pro členy našeho sportovně střeleckého klubu HardTask Rangers.

Please wait...

Napsat komentář