Combat LifeSaver

Combat LifeSaver Obtížnost I

Popis kurzu:

Tento kurz je zaměřen na výuku rozšířené neodkladné první pomoci v bojových podmínkách a je obsahově naprosto identický s verzí armádní.

Obsah:

Seznámení s problematikou péče o zraněné, použití turniketu, základní techniky zajištění dýchacích cest, kontrola dýchání a poranění trupu, obvazové techniky, zranění hlavy a hypotermie, základy diagnostiky a terapie šoku, primary survey (prvotní vyšetření pacienta)

Doporučené vybavení:

Povahou taktické oblečení a obuv doporučuje se bojová uniforma (vz 95, multicam, woodland …), nosič balistických plátů nebo balistická vesta s pouzdry na vybavení a sumkami na zásobníky typu AR15, přilba nebo taktický klobouk, střelecké ochranné brýle, taktické rukavice, individuální balíček první pomoci, psací potřeby.

Kurz samozřejmě zvládnete projít v pohodlném sportovním nebo taktickém oblečení, bez nutnosti dokupovat taktickou výstroj, stačí si vzít pouze ochranné brýle. POZOR! PŘIZPŮSOBTE SVOJE OBLEČENÍ VENKOVNÍM TEPLOTÁM!

Zbraň: 

Pro taktické účely výuky tohoto kurzu, si každý z účastníků může zdarma zapůjčit naší výcvikovou zbraň popřípadě si přineste jakoukoliv dlouhou či krátkou zbraň.

Místo konání:

Venkovní komerční Střelnice Oleško, webové stránky Střelnice Oleško. koordináty: 50°29’10.5″N 14°12’05.1″E 50.486238, 14.201412, Popis cesty z Prahy po D8 směr Ústí nad Labem, sjezd 35 Km směr Terezín, dále cca 10 min od dálnice přes obce Doksany a Hrdly. Za mostem přes železniční trať odbočit vpravo směr Oleško. V Olešku odbočit vlevo za obecním úřadem. Celková doba jízdy dle pravidel silničního provozu z Prahy na naši střelnici je cca 35 minut.

Datum konání:

Vyberte si Vámi zvolený termín v našem e-shopu nebo prostřednictvím kalendáře.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy na střelnici nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Účastníci:

Minimum 8 maximum 20

Časová dotace kurzu:

3 dny, 24 hodin

Ubytování a strava:

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Po dohodě je však možné zajistit poměrně komfortní přespání nedaleko střelnice. Na stravování bude vymezeno 30 min v době oběda.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Instruktor:

Jaroslav Duchoň

Certifikace:

Certifikát Hard Task

Cena kurzu:

4000 Kč

Na tento kurz se vztahuje 10% sleva pro členy našeho sportovně střeleckého klubu HardTask Rangers.

Please wait...

4 Comments:

 1. Kurz pod vedením Martina byl super. Kolik jsem se toho naučil, jsem ani nečekal. Je třeba ale stále vědomosti obnovovat a zvyšovat.
  Jinak plně souhlasím s Danem Malhockým . . .. . „doktor“ nás fakt dobře v noci testoval…a nejen v noci, ale i při nácvicích situací.
  Za mě 5 hvězdiček. Už se těším na další kurz!!

  Please wait...
 2. Nebudu opakovat co napsali dva lidi prede mnou – ze to proste bylo dobry. Zasadni je, ze vyucovane postupy prakticky zkousi „doopravdy“. Zakleknout plnou vahou tlakovej bod nebo utahnout skrtidlo „co to da“ neni vubec prijemny, ale tady si to vyzkousite. Zjistite, ze to „zraneny“ (se skripenim zubu) vydrzi – coz efektivne pomaha odbourat beznou svazujici zacatecnickou obavu „abych mu pomahanim neublizil“. Uz jen kvuli tomu bych kurz, navzdory tomu, ze TCCC postupy se od civilni laicke prvni pomoci lisi, doporucil i tem, co se chteji prakticky pripravit na poskytovani pomoci „jen“ v beznem civilnim prostredi.
  A co se spani tyce – CLS je prvni pomoc v boji. Nejaky to chrapani by melo bejt ve vztahu ke spani ten nejmensi problem, se kterym se clovek v tomhle prostredi potka 😉

  Please wait...
 3. Profilový obrázek
  Dan Malhocký

  CLS jsem měl na target listu už delší dobu a po jeho absolvování o minulém víkendu absolutně nelituju. Teorie proložená praktickými zkušenostmi a pak samozřejmě procvičováním v modelovkách pod vedením Martina, byla vždy profesionálně podaná a chyby, resp. zatím nedostatečně zažité návyky, byly opravovány v průběhu kurzu. Sešla se fajn parta namíchaná z AČR, PČR a civilů, takže nebyla nouze ani o pohledy/názory z praxe. Kurz není jednoduchý, ale rozhodně ho doporučuju k absolvování!
  P.S.: …moc bych se přimlouval za upgrade ubytovacího prostoru o detašovanou ubikaci (např. v prostoru pistolové střelnice :-)) pro kurzanty s výraznějším spánkovým projevem :-))))

  Please wait...
 4. CLS kurz pod vedením Jardy byl naprosto perfektní a považuji jej za vhodný pro jakéhokoliv střelce/preppera/člena IZS nebo armády. Teorie byla nabitá praktickými příklady, vše bylo vyučováno naprosto srozumitelně. Každá část probíraných TCCC postupů byla důsledně procvičena a instruktorem kontrolována, aby se odbouraly případné chybné návyky. Ačkoliv je kurz pro laika náročný, pod vedením Jardy šlo o jeden z nejpřínosnějších kurzů, které jsem absolvoval. Jednoznačně doporučuji!!!

  Please wait...

Napsat komentář