CQB Home Defense

CQB Home DefenseObtížnost I

Popis kurzu:

Tento kurz je zaměřen na výuku základních taktických postupů v objektech s krátkou zbraní v jednotlivci za účelem propátrání objektu, jako je například vlastní domov po vloupání spáchaném zloději.

Obsah:

Základní teorie, vykrajování místnosti, vstup do bytu a místnosti, postup na schodišti, postup chodbou,  zadržení a zajištění pachatele, reakce na nestandardní situace, nesčetně modelových situací za použití zbraní FX Simunition a cvičných pepřových sprejů.

Doporučené vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv (POZOR! V OBJEKTU ANI NA STŘELNICI SE NETOPÍ, PŘIZPŮSOBTE SVOJE OBLEČENÍ VENKOVNÍM TEPLOTÁM!), opasek, pokud vlastníte, přineste si své kvalitní a bezpečné pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdro na rezervní zásobník(y) – obojí pro zbraň typu Glock 17, střelecké ochranné brýle, doporučujeme nákoleníky.

Zbraň: 

Budete vybaveni našemi výcvikovými zbraněmi FX Simunition Glock 17, AR15 a H&K 416 a MP5. S pistolemi Glock 17 FX obdržíte samozřejmě naše výcviková pouzdra, pokud si vlastní nedonesete.

Místo konání:

Sraz na adrese U Chodovského hřbitova 1, Praha 4.

Datum konání:

Vyberte si Vámi zvolený termín v našem e-shopu nebo prostřednictvím kalendáře.

Časy:

Začátek výuky je v 09:00 hod. Buďte tedy v objektu nejpozději mezi 08:30 a 08:45 hod, ukončení kurzu je obvykle okolo 18:00 hod. V průběhu dne bude stanovena 30 min pauza na oběd.

Účastníci:

Minimum 8 maximum 16

Časová dotace kurzu:

1 den, 8 vyučovacích hodin

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.

Instruktor:

Zdeněk Charvát / Miloš Müller / Tomáš Frolík

Certifikace:

Certifikát Hard Task

Cena kurzu:

2200 Kč

Na tento kurz se vztahuje 10% sleva pro členy našeho sportovně střeleckého klubu HardTask Rangers.

Please wait...

5 Comments:

 1. Profilový obrázek
  Dan Malhocký

  Super kurz, který bych rozhodně doporučoval všem, kteří maji doma kombinaci zbrani a rodiny (což bude nejspíš většina z nás). Určitě nejde o univerzální návod na řešení krizovek, ale o modelovky toho nejpravděpodobnějšího, co může nastat. V kombinaci s popisem a hlavně pak procvičením reálných situací z praxe (Eliška byla velmi věrohodná!) doplněným o legislativní “špeky” v profesionálním podání obou instruktorů i figuranta jde o naprosto super kurz!! Doporučuju určitě absolovovat!

  Please wait...
 2. Tento kurz byl výborný, díky němu si člověk může trochu ověřit, jak na tom je a zda by dokázal v kritické situaci správně vyhodnotit nebezpečí a zareagovat, jednoznačně přínosný a myslím si, že by tento kurz měl projít každý, kdo zbraň nosí nebo vlastní a má ji na ochranu sebe i své rodiny. Díky Hard Tasku za něj.

  Please wait...
 3. Ve třech modelovkách na závěr jsem dvakrát skončil zastřelen vlastní zbraní a jednou ubodaný aniž jsem útočníka vůbec viděl. Že byly modelovky úmyslně koncipované tak aby člověk pokud možno selhal ? Jasně. I tak ukazovaly jak snadné selhat je.
  Tohle nejspíš není kurz, kde si upevníte sebevědomí. A proto by se na něm měl stavit každý, koho i jen na chvilku napadlo, že „nošením“ a občasným tréninkem na střelnici zajistil rodině bezpečnost. Tady si bude moct vyzkoušet jak moc je jeho sebedůvěra oprávněná.

  Please wait...
 4. Kurz SUPER. Úvodní teoretická část shrnula fakta a donutila mě popřemýšlet jak to mám doma já, co změnit a probudila ve mě to spící „paranoidní já“. Modelovky výborné! Občas nelogické chování pachatele i „partnerky“, ale logiku u magora, co mi vleze domů, nebo u hysterické partnerky asi hledat nelze. Celkově figuranti NEJLEPŠÍ. Chlap mi zvyšuje tepovku ještě teď a řev o pomoc „partnerky“ taky z hlavy jen tak nedostanu. Díky moc…

  Please wait...
 5. Další výborná záležitost v podání HT – kurz spojuje prvky CQB a základních pistolových kurzů s prostředím, ve kterém se každý z nás denně pohybuje. K tomu se přidá pohyb ve stísněném (a občas i špatně osvětleném) prostředí, základy hand-to-hand boje a v neposlední řadě i komunikace s útočníkem. To všechno bez podpory týmu, který je v běžném CQB samozřejmostí…
  Modelové situace, ve kterých si člověk veškerou vyučovanou látku okamžitě zkouší, jsou výborně zpracované a dle mého názoru pro tento typ tréninku nenahraditelné.

  Please wait...

Napsat komentář