1 MILION SHLÉDNUTÍ VIDEOKURZŮ

Rádi bychom poděkovali všem střelcům a střelkyním, kteří sledují naše střelecké a taktické video kurzy, rady a návody, na kterých jsme dnes zaznamenali celkem 1 milion shlédnutí. Tato čísla nás motivují v natáčení nových kurzů nebo jejich pokračování. Kompletní videotéku Hard Task video kurzů naleznete zde.

Aerial Platform Operations

Do našeho portfolia jsme právě zařadili exkluzivní dvoudenní kurz střelby z vrtulníku Aerial Platform Operations (APO), kterého se lze legálně účastnit na naší planetě mimo území USA pouze u nás v České republice ve společnosti Hard Task Training. Video z kurzu si můžete prohlédnout zde.

CQB Basic videokurz

A je to tu! Videokurz CQB vás provede nejdůležitějšími základy taktiky a pohybu v objektech. Na dvoudenní kurz CQB, kde se toho dozvíte a naučíte podstatně více, se můžete přihlásit prostřednictvím našeho kalendáře.

Distanční elektrický paralyzér TX200P

Vážení, Vůbec poprvé v historii nabízíme možnost pořídit si taser (elektrický distanční paralyzer) i v civilním sektoru. Získáte tak stejný nesmrtící nástroj, se kterým pracují například prvosledové a speciální útvary policie. Podařila se nám nevídaná věc. Usilovná snaha našeho týmu prolomila ledy a dostala taser na civilní trh v České republice. TX200P je špičkový nástroj, se kterým dramaticky rozšíříte možnosti řešení náročných situací. Taser útočníka paralyzuje. Na omezenou dobu, bez zranění, trvalých následků a oproti střelné zbrani i s daleko menšími právními konsekvencemi. Nemusíte riskovat boj zblízka holýma rukama, obuškem nebo slzným plynem. Dokonce ani v případě, že budou zmíněné prostředky sebeobrany neúčinné, nemusíte sahat po palné zbrani. Konečně máte k dispozici stejný „donucovací“ prostředek, jako elitní jednotky PČR. Distanční elektrický paralyzér TX200P je určen k zastavení pachatele násilné trestné činnosti nebo narušitele veřejného pořádku, kterého nelze jiným způsobem, například za pomocí výzev, hmatů a chvatů sebeobrany nebo obušku, zastavit nebo zadržet, přičemž distanční elektrický paralyzér je prostředek s minimálním rizikem. Výhodou TX200P je bezkonkurenční pořizovací cena. Obdobný výrobek, který používají jednotky policie, stojí dvojnásobek. V ceně pořízení je též proškolení zdarma, na kterém si mimo jiné vystřelíte dvě ostré hlavice. Více informací o paralyzéru TX200P se dozvíte zde. Pokud máte zájem o zakoupení nebo se chcete dozvědět více informací o paralyzéru TX200P, neváhejte nás kontaktovat na našem emailu ještě před tím, než spustíme možnost objednání na našem webu.  

Kurzy MV-201 a MV-301

Vypsali jsme termíny pokročilých kurzů Stanovených záloh státu. Přihlásit se můžete prostřednictvím kalendáře.

Kurzy Small Unit Tactics prošly změnou

Kurzy Small Unit Tactics (SUT) prošly radikální změnou, a to ze dvou, základního a pokročilého kurzu, na celkem čtyři. První Small Unit Tactics Basic zůstává takřka beze změn a zaměřuje se více do hloubky na absolutní základy. Následují nové kurzy Small Unit Tactics Ambush, ten se zaměřuje na provedení předplánované léčky, Small Unit Tactics Raid, zde se naučíte provedení předplánovaného přepadu a čtvrtým kurzem je Small Unit Tactics Scenarios, na kterém si během nonstop 24 hodinách můžete v připravených modelových situacích prověřit všechny doposud načerpané zkušenosti. Termíny všech jmenovaných kurzů jsme právě vypsali do našeho kalendáře.

Kurzy Stanovených záloh státu

Nedávno jsme získali akreditaci Ministerstva vnitra k poskytování kurzů Stanovených záloh státu. První stupeň, čistě teoretický kurz MV-101, zná první termíny v tomto a příštím roce. Pozor, první vypsaný termín byl naplněný během 30 minut a ty další dva během 60 minut.  Přihlásit a něco víc se dozvědět o kurzech MV můžete zde https://www.hardtask.cz/cze/kurzy/mvcr/mv-101  Absolvovat kurzy mohou pouze držitelé českých zbrojních průkazů sk. E.

LOW LIGHT SCENARIOS

Zbrusu nový kurz zná historicky první termín. Přihlásit se můžete zde

Low Light video kurz

Vážení, rádi bychom vám zpříjemnili svátky dalším naším počinem, který pojednává o použití taktické svítilny a pistole za snížené viditelnosti a ve tmě. Prohlédnout si ho ve 4K kvalitě můžete zde

Nové kurzy Hard Task

Do našeho portfolia jsme přidali několik nových střeleckých a taktických kurzů, jeden jsme pro vás lehce upravili. První novinkou je střelecký kurz, pokračování taktické brokovnice - Tactical Shotgun 2, kde se naučíte záměnu ramene, střelbu z poza krytu, záměnu za záložní zbraň, střelbu po dlouhém přesunu s důrazem na dobíjení za rychlého pohybu, střelbu z krytů po dlouhém přesunu a střelbu na pohyblivý cíl. Dále jsme pro vás připravili Low Light Scenarios, tentokrát se jedná o čistě taktický kurz, a je určen pro absolventy našeho dvoudenního kurzu Low Light. Na jednodenní dvojce si zopakujete všechny důležité techniky a taktické postupy a následovat bude nespočet scénářů se zbraněmi a střelivem FX Simunition. Spousty z vás navštívili taktický kurz CQB a buď pokračovali dvoudenním pokročilým kurzem CQB Advanced nebo se právě poptávali na jiné možnosti. CQB jsme jako takové obsahem zachovali, CQB Advanced kompletně přepracovali, kdy si namísto zásahu na vozidlo a autobus užijete otvírání dveří a více práce se štítem a žebříky. Repertoár kurzů CQB následně jsme rozšířili o jednodenní CQB Scenarios, kdy už název sám napovídá, že se bude jednat o nonstop celodenní scénáře taktických postupů v objektech a o CQB Vehicle intervention, což je kurz zaměřený pouze na zásah proti pachateli ve vozidle nebo hromadném dopravním prostředku. Pokud si to někdo chcete dát celé v kuse, i na vás jsme mysleli a sestavili obdobu amerického SWAT Weeku, který se skládá ze všech jmenovaných kurzů a završen je taktickými postupy a řešení situací s ostrými zbraněmi a střelivem v tzv. kill house. Kurz jsme nazvali CQB Week. A to zdaleka nekončíme a ještě pracujeme na dalších několika novinkách, se kterými vás brzy seznámíme.  

Nové promo video

Připravili jsme pro vás nové prezentační video společnosti Hard Task Training. Snad se vám bude líbit.

Nové termíny pro rok 2023

V našem kalendáři můžete nyní najít první termíny kurzů pro rok 2023. Budeme se těšit na viděnou na některém z kurzů.

NŮŽ HARD TASK

Mám pro vás dobré zprávy. Rozjeli jsme další sérii nože Hard Task. Je dokonce levnější, než jsme očekávali :) První várka 70ti nožů by měla být do konce příštího týdne. Tzn kdo jej stihne objednat a zaplatit dřív, než bude číslo 70 vyčerpáno, má ho velmi rychle. Následující várka bude cca za 3 týdny.  Nůž je nyní možné objednat na tomto odkaze 

Personal Security Detail v Iráku

Najdeme mezi vámi vhodného kandidáta? Více informací zde

PSD kontraktor online seminář

Tento online seminář je pro vás všechny, kteří sníte o práci v zahraničí, ale nevíte jak začít. Stejně tak pro všechny, kdo by se rádi dozvěděli o všech praktických zkušenostech od kontraktora s reálnou praxí, prohlédli si spousty fotografií a videozáznamů z Iráku a Afghanistánu.

Pušky HK MR223 A3 skladem!

Vážení střelci, pro některé z vás mám radostnou novinu, a to že po letech dorazilo několik kousků vynikajících prémiových pušek H&K MR223 A3, tedy civilní verze slavné HK416, které pro výbornou spolehlivost a špičkové zpracování používají elitní jednotky Delta Froce, SEALS nebo třeba URNA a české zásahové jednotky. My sami je máme 5 let, půjčujeme týden co týden na kurzech, mají vystříleny desítky tisíc ran a jsou stále v super kondici. Takže tady rozhodně platí přísloví našich babiček: "nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci". Pokud máte někdo o pušku zájem, prosím, ozvěte se. Pozor, jedeme systémem "kdo se dřív ozve, ten má". Je jich opravdu málo. Jsou pouze 11" hlavně, tedy krátké, černá barva.

Sniper videokurz II

A je to venku! Pokračování oblíbeného Basic Sniper videokurzu s instruktorem Borisem Rekem, které je zaměřeno na precizní taktickou střelbu z odstřelovacích pušek z nestandardních poloh s oporou a bez opory. Videokurz vznikl za obrovské podpory finské muničky Lapua, českého dealera a prodejce zbraní CB Servis Centrum - Guns Trade, který nám dodává pušky Desert Tech a tlumiče Ase Utra, dále BestPatron.eu - dodavatele špičkových optik Nightforce Optics a též díky dlouhodobé podpoře firmy STV ARMS - Prodej zbraní a střeliva ve formě dodávání výcvikových zbraní Tikka T3X TAC A1 pro naše kurzy. Celý videokurz si můžete pustit zde.

The Silencer

Další akční celovečerák je venku. V hlavních rolích tlumiče českého výrobce GIS, Pavel Macek a opravdu hromada kvérů. Režie a vynikající postprodukce se ujal Stanislav Petera Photographer, kamery a asistence režii Zdeněk Charvát.

Tlumiče

Pod stromeček bychom vám rádi věnovali naše poslední letošní video. Jedná se o krátké shrnutí podstatných informací, které byste měli znát před nákupem tlumiče. Přejeme krásné Vánoce.  

Video Zbrojní průkazy

Natočili jsme pro vás nové video. Je určené zájemcům o zbrojní průkaz. Představuje průběh zkoušky odborné způsobilosti pod vedením zkušebního komisaře. Obsahem je praktická část zkoušky tj. manipulace i střelba. Upozorňujeme na fakt, že dostanete osm zpětných vazeb a názorů od pěti zkušebních komisařů, jak by něco řekli nebo natočili jinak!!! Naše video nemá za cíl ukázat všechny možné a odlišné varianty názorů, dogmat a postupů uchazečů a komisařů při zkoušce, ani různé právní výklady zákonů a nařízení. Má za cíl vám otevřít obzory před vykonáním samotné zkoušky odborné způsobilosti. Nejedná se ani o oficiální video schválené Ministerstvem vnitra nebo Policií České republiky, proto se prosím v případě sporů s komisařem na jeho shlédnutí pokaždé neodvolávejte. Rozhodně doporučujeme se nespoléhat pouze na naše video, ale zajít si na praktickou přípravu pro uchazeče o zbrojní průkaz. Společností a instruktorů, kteří se danou tematikou zabývají, je v ČR poměrně dost.

ZPĚTNÁ VAZBA KE KURZU MV-102

Jiří L.: V neděli jsem se spolu s kamarády zúčastnil kurzu MV-102.  Protože je to záležitost často diskutovaná, ať už na HardTask kurzech, nebo na internetových fórech byli jsme velmi zvědaví, jaká bude realita.    To, že HardTask instruktoři jsou vynikající, to asi není třeba zdůrazňovat, to už jako jejich častí zákazníci bereme jako fakt a i jejich vysoký standard. Ale jen pro jistotu. Aneta a Miloš byli oba skvělí, milí, úžasní a bohužel jim neunikla ani sebemenší chybička.    Po prvním cvičení na tasení a střelbu z odkrytého a skrytého nošení nás Miloš zastavil a vysvětlil nám, že se sešla výborná parta šikovných lidí, ale výsledky tomu v terči úplně neodpovídají. Abychom se patřičně zlepšili, zařadil po dokončení každého cvičení vyhodnocení a podle výsledku jsme dělali jeho oblíbené angličáky – neb tvrdí, že jedině tak se zlepšíme.  Měl pravdu, ostatně jako vždy. Každý se po první sérii dodatečných angličáků začal pekelně soustředit, protože nám bylo jasné, že jinak do konce kurzu nemáme šanci přežít.    Jednotlivé cviky se krásně spojovaly a navazovaly na sebe a za sebe musím vyzdvihnout dva z posledních.   Při jednom jsme museli identifikovat cíl na základě zadání, vyhodnotit náš pohyb do krytu a přitom zneškodnit cíl s vhodně zvolenými úhly tak, abychom zároveň neohrozili ostatní nezúčastněné cíle. Velmi pěkné. A zároveň vedoucí k zamyšlení jak málo stačí k tomu, abychom nezasáhli jen útočníka, ale i někoho, koho rozhodně střelit nechceme.  Nebo druhé, kdy jsme se pokoušeli měnit čtyři stanoviště, kde každé znamenalo jinou střelbu na cíl, klek, leh na břiše, sedo-leh a následně střelba pod překážkou znamenala, že jsme zjistili, že si můžeme natáhnout svaly, o kterých jsme vůbec netušili, že je můžeme mít.    Výsledkem bylo naprosté nadšení kombinované s velkou únavou, která se krásně rozproudila po příjezdu domů.    Když mě manželka doma viděla, že sotva vystupuju z auta a dozvěděla se, že to bylo úžasné, jen utrousila -  Magoři.  Ale vzhledem k tomu, že ji znám už nějaký ten rok, tak vím, že mi tím chtěla naznačit, že mi závidí, že jsem měl fantastickou neděli. Roman F.: Kurz MV-102 - byla také velká spokojenost nejen s kurzem, ale hlavně s Vaším týmem profesionálních instruktorů Anety a Pavla. Sice nebylo tolik prostoru na dotazy a klábosení, ale o to více byl člověk v "terénu". Pro mě, který absolvoval DP1 a DP2 to bylo příjemné osvěžení a test toho, kde bych se měl zlepšit a co trénovat, ale tři kluci, kteří neměli nic za sebou a měli za sebou jen "střelnici", tak byli velmi nervózní a necítili se v pohodě, což se pak odráželo na jejich výkonu a nebyli sami se sebou spokojeni :/ Doporučení absolvovat alespoň DP1 mi přijde spíše jako nutnost, aby si to člověk trochu užil. Pavel K.: Dobrý večer. V Úterý jsem absolvoval MV-102, pod vedením instruktorů Miloše a Pegyho. Kurz byl velkým přínosem nejen z hlediska náplně, ale především k uvědomění si, že člověk by neměl zanedbávat pohyb a péči o tělo celkově, neboť to pro mne osobně bylo velice fyzicky náročné, ale za to si můžu sám. Strašně si vážím empatie obou instruktorů a v neposlední řadě jejich zkušeností, které se nám snažili s nekonečnou trpělivostí a vlídností předat. Velmi doporučuji před tímto kurzem absolvovat alespoň kurz DP-1. Sám jsem na něm nebyl protože nebyl volný termín, nicméně kamarád se mně věnoval den předcházející MV-102 a jelikož DP-1 absolvoval, vděčím mu za nemálo. Na závěr bych rád zdůraznil, že se na kurzy u Hard-Tesk z mých vlastních zkušeností hlásí fajn jedinci, kteří v součtu utvoří skvělou partu a doplní tak vynikající náplň kurzu, kterou Hard-Task pečlivě připravil. Sám budu dalšími kurzy rád pokračovat. Pavel Jan K.: 6.3. jsem se zúčastnil prvního MV102 v podání Hartasku. Stejně jako u MV101 jsem byl zvědavý, jak se to, na čem se skoro 2 roky pracovalo, promítlo do praxe. Lektory, stejně jako na MV101 byli Pavel a Aneta. Už si u nich zvykám, že témata logicky navazují, vše konstantně odsýpá, nikde žádná zbytečná prodleva, permanentní dodržování bezpečnosti a stálé předávání informací. U Hardtasku jsem dosud neabsolvoval žádný střelecký kurz, pouze kurzy taktické. Střeleckými kurzy jsem si prošel dříve u Aegisu, Radka Libovického, Adama Tyce či Base47. Krom toho střílím (snad ne úplně blbě) 17 let LOS a 15 let IPSC. Přesto nemůžu říct, že bych se jakkoliv nudil či měl možnost se flákat. Pojetí MV102 u Hardtasku je fakt našlapané informacemi, sušením, cvičeními. Při svých fyzických proporcích musím říct, že jsem jel ze střelnice docela slušně zničený. Změny poloh (zvláště pak ze země nahoru) dávaly mé tvarované postavě (koule je taky tvar) docela zabrat. Zároveň jsem si to ztížil sám tím, že jsem si nevzal služební/obrannou pistoli, ale sportovní TSko se sportovními mířidly (začíná sportovní sezona a já si nechtěl rozhodit úchop). A z odstraňování závad jsem měl fakt slušně dodrbanou ruku (moje chyba). Chci tím říct – pokud má někdo pocit, že je to „certifikát za účast“ a snadná cesta k získání potřebného papíru pro členství ve stanovených zálohách státu, plete se. Je to den strávený dost tvrdou prací. Jelikož šlo o první termín, který se primárně rozkřikl právě mezi lidmi, co HT znají, sešla se nás tam parta lidí, co všichni měli něco podobného za sebou. Nějaké kurzy, nějaká praxe, někdo nějaké závody – vše v obranném a praktickém pojetí střelby. Všichni jsme měli najetou standardní bezpečnost pro tento druh výcviku. Všichni jsme běžně trefovali rychlými výstřely potřebnou část siluety. Pokud někdo za sebou nemá nějakou tu sezonu v LOSu či IPSC, nebo nějaké slušné kurzy, měl by zvážit, jestli na MV102 v současné podobě chodit. Tam opravdu není čas vodit lidi za ručičku. Je lepší aspoň nějakou pistolovou jedničku u kterékoliv slušné firmy absolvovat a nějakou tu tisícovku ran prohnat laufem tak, že člověk bude hodně manipulovat, řešit závady a střílet rychleji. Možná ještě na závěr poznámka – opravdu si na kurz vemte nějakou normální pistoli služebního typu. Berte to tak, že stanovená rezerva je tu více méně jako podpora ozbrojených složek v době nějakého krizového stavu. A standardní zbraní i u ozbrojených složek je buď krátká – kompaktní či full-size pistole nebo dlouhá – „útočná puška“ nebo samonabíjecí puška (jen v některých případech brokovnice a odstřelovačky). Ty kurzy jsou přesně na tohle typizované. S revolverem nebo opakovačkou se tam bude člověk akorát trápit a zdržovat všechny ostatní. Stejně tak si neberte pistoli, kde máte nějaká ostrá sportovní mířidla. Filip K.: Ahoj všem,  posílám zpětnou vazbu ke kurzu MV-102, který jsem absolvoval 21.5.2022. V první řadě - Aneto a Pavle, děkuji. Způsob, jakým kurz vedete, tzn. hlídáte bezpečnost, připravujete situace, provádíte nás situacemi a opravujete naše chyby - je opravdu perfektní. Včera nebyla jediná nepříjemnost, nejasnost nebo zádrhel. A opravdu jsem vděčný, že jste mne opravovali v průběhu plnění úkolu - neprošla mi jediná chyba. Díky tomu jsem kurzem prošel nejlépe, jak bylo v mých možnostech a stále se naplno koncentroval. Za mne máte 10 z 10. Obsah kurzu je daný předpisy, nemám k němu žádnou připomínku. Pro mne byl velmi přínosný a i zábavný. V tom bych nic neměnil. Ještě jednou díky. Karel U.: 6.3.2022 jsem absolvoval jeden z prvních kurzů MV-102, a to s instruktory Tomášem Frolíkem a Milošem Müllerem. Doufal jsem, že se na tyto první termíny napíšou spíše lidé, kteří střelbu a vše okolo zvládají na výbornou, a to se v podstatě potvrdilo. I ti, kteří v naší skupině neměli zkušenosti s kurzy od HT nebo odjinud, byli zdatní, takže celý den bez zádrhelů pěkně odsýpal. Důrazně doporučuji, pokud se někdo bude na MV-102 přihlašovat bez absolvování jakýchkoliv kurzů, podívat se minimálně na videa HT, ale hlavně si různé techniky nasušit doma. Ale i pro ostatní, kteří pěstují svůj koníček u HT pravidelně není tento den vůbec zabitý. Naopak, je to naprosto skvělé zopakování různých technik, které sice člověk může dělat automaticky, ale často se i u automatiky dá vychytat nějaká muška. Díky moc Milošovi s Tomášem za profesionální výkony a skvělý den a těším se na MV-201 a MV-301 (dostanu-li aprobaci)! Petr Š.: Ahoj, 30.4 jsem se zúčastnil na Olešku kurzu MV102 pod vedením Anety a Pavla. Co do obsahu mi to přišlo jako mix cvičení z kurzů DP1 a DP2 plus situace LOSu a ještě něco navíc. Čas byl využitý do maxima, obdiv za to, dokázat všechna cvičení “ nacpat” do délky kurzu 8 hodin a ještě opravovat naše chyby. Pro mě nejpřínosnější byly situace se střelbou na terče s povolenou a zakázanou siluetou - rychle zhodnotit situaci a správně se rozhodnout, řešení závad s krytím, střelba zpoza krytu a střelba z různých poloh - ta je zároveň i malou prověrkou fyzičky účastníků. Takže motivace k mému dalšímu cvičení a zdokonalování, rád se zúčastním i dalších kurzů HT. Jako základ pro absolvování kurzu MV102 rozhodně doporučuju alespoň kurz DP1, hlavně kvůli bezpečné manipulaci se zbraní a základním střeleckým drilům. Ať se daří Petr Jakub D.: Dobrý den, Zdeňku,  v sobotu 30.04. jsem absolvoval Váš kurz MV-102 pod vedením Pavla a Anety. Kurz bych rád vyzdvihl jako extrémně zajímavý a intenzivní díky nastavení celkového nutnému obsahu. Lehce jsem jen nezáviděl kurzantům, kteří u vás neměli žádný z kurzů a většina věcí pro ně byla v ten den poprvé. Pro ně to musel být docela náročný den na vstřebání všeho potřebného. U mě, jako u člověka, co pravidelně navštěvuje vaše kurzy + vaše tréninky SSK Rangers to bylo skvělé protrénování většiny získaných dovedností. Určitě si tento kurz přidám k těm, které chci u vás každoročně opakovat. Osobně si myslím, že pravidelné opakování podobně laděného celodenního komplexnějšího cvičení se zbraní, kterou člověk denně nosí, by nemělo být na škodu pro většinu z nás :-)  Celkově super nabitý den střeleckými cvičeními v dobré partě lidí, s dobrými instruktory a za hezkého počasí - krásné strávená sobota :-)  Děkuji za to a hodně úspěchů! Tomáš D.: Přeji pěkný večer,   jen bych chtěl pochválit, jak bravurně zvládli Pavel s Anetou první kurz MV 102 tuto neděli 6.3.2022.  V naší skupině byli celkem schopní střelci, kteří si už nějakými kurzy od Vás prošli a tak celý kurz pěkně utíkal a nebyly zbytečné prostoje. Vysvětlení a podání obsahu od instruktorů bylo skvělé, ostatně tak, jako vždy.   S mnohými účastníky jsme se ale shodli, že některé položky, jako třeba odstraňování závad, bude možná pro účastníky, kteří mají ZP sice dlouhou dobu, ale nejsou aktivní střelci a neabsolvovali u Vás a ani možná někde jinde jiné kurzy, bude trošku problém a celý kurz se může klidně o třeba dvě hodiny protáhnout. My končili někdy v 16:30 a opravdu jsme se nikde takřka nesekli.  Ještě jednou díky a těším se na další kurzy u Vás. Jan I.: Za mě to byla super neděle. Ještě jednou děkuji týmu HT a všem účastníkům za parádní den. Michal V.: Ahoj. Trochu pozdeji ale prece. Chci podekovat za opet skvelou akci tentokrat MV102 v rezii Anety a Pegyho. Vyborna atmosfera i pres obcasny dest. Supr realizace a tradicne vse bez obtizi. Doufam, ze se brzy uvidime na MV201 a dalsich kurzech. Diky michal vavra Honza S.: Moc děkuji instruktorům za dnešní kurz MV-102 a celému týmu za perfektní přípravu struktury kurzu. Den to byl našlápnutý a dynamický, bez chvilky slepého místa. Pro absolventy vašich kurzů to byla skvělá rekapitulace a má velký potenciál vést střelce z širší veřejnosti dobrou cestou.  Všem bych ovšem za sebe důrazně doporučil mít před tímto kurzem zvládnuté aspoň DP1 a DP2. V jednom dni se opravdu ani při naprostém nasazení instruktorů nedá zvládnout vysvětlit vše od základů. Kdo kurzy nemá, musí si nutně prosušit alespoň vaše videa.  Díky Pavlovi a Anetě za tradičně profesionální a přátelský přístup a budoucím kurzantům co nejvíce nových dovedností.  Hodně zdaru, Honza Lenka a Marcel: Ahoj všem střelcům. V neděli 6.3.2022 proběhl historicky první kurz MV-102 pro stanovenou zálohu státu.  Kurz je skvěle udělaný a rozhodně jsme se s Lenkou nenudili. V sobotu 5.3.2022 jsme absolvovali ještě Dynamic Rifle 1, tak můžu s klidným srdcem říct, že jsme byli po víkendu totálně vyšťavený.  U obou kurzů nás provázeli Miloš s Tomášem a opravdu klobouk dolů, jsou skvělí. Perfektní prezentace a jejich praktická odbornost nás, si myslíme (jsme přesvědčeni), posunula o několik levelů výš, protože oba dva kurzy byly nadupaný střeleckými situacemi, které nikoho nenechají odpočinout. Absolvovat kurzy není ani omylem jednoduché a ten, kdo to opravdu nemyslí vážně, by se měl zamyslet, jestli na to má nebo ne. Nejde jen o střelecké dovednosti, ale i o fyzické dispozice. Moc děkujeme instruktorům a celému týmu HT, že máme tu čest, být vaší součástí. Sešli jsme se tam dobrá parta, a to je důležité pro stmelování naší střelecké komunity. Díky moc a těšíme se makat dále. Marcel a Lenka Martin: Stejně tak jako Marcel a Lenka, kteří už svůj příspěvek napsali, jsem zažil 5. a 6.3. střelecký víkend. V sobotu kurz Dynamic Rifle 1 a v neděli MV-102, oboje pod skvělým vedením Miloše a Tomáše. Ještě jednou díky. I přes chladné počasí jsme zimou netrpěli, především nácvik různých střeleckých pozic ke konci kurzu MV nás rozproudil. Navíc sešla se tam i skvělá a odborně zdatná parta účastníků kurzu. Bylo vidět, že mnozí už mají hodně nastříleno. Kurz MV-102 dle mého soudu byl tematicky stručným průřezem kurzy Hard Task Dynamic Pistol 1-3 a částečně zahrnul i prvky LOS. Pro budoucí účastníky bych za sebe doporučil před kurzem MV-102 projít u HD minimálně kurzem Dyn. Pistol 1, pochopitelně bude  PLUS, když bude mít účastník předem absolvované všechny čtyři kurzy Dynamic Pistol. Gerard S.: Zdravím Ht, pár pocitů ze soboty 2.4. 1,vyučující Aneta s Pavlem jako vždy naprosto perfektní (můj 3 kurz s nimi).Vzhledem k našlapanému danému programu od MV velmi dobře připraveni a provedení, učení, kontrola, opravy chyb (fakt je stíhali!) na 1 . 2,bez dřívějších kurzů s HT bych to dával hodně složitě 3, bylo hodně vidět, kdo trénuje jen pro soutěže a kdo pro praxi 4,připomínka jednoho z účastníků že"výuková videa byla poslána 2 dny před kurzem"úplně neberu, protože nemusela být žádná. Pro mě ale byla super na zopakování zásad HT. 5,Do budoucna zvážit následné tréninkové kurzy  po dokončení kurzů SZS pro prohlubování znalostí.  V každém případě díky.

ZPĚTNÁ VAZBA KE KURZU MV-201

David P.: Zdravim,  zpetna vazba:  Kurz je velmi dobre zpracovany. Spousta zajimavych informaci a clovek nema jedinou chvilku pocit, ze by se nudil. Teoreticka cast byla v nekterych ohledech opacko z MV-101, ale s pridanou hodnotou spousty dalsich informaci podanych poutavou formou. Mne osobne to treba rozsirilo obzory v ramci bezpecnostni situace u nas, v Evrope i ve svete. Velmi ocenuji i dostatek casu na opacko zdravotni tematiky. Toho neni nikdy dost a je dobre, ze se tohle tema prolina skrze vsechny kurzy MV, ktere jsem doposavad absolvoval. Strelecka cast byla tez hutna, profesionalne podana a vse na sebe krasne navazovalo a zapadalo do sebe. Ale stejne jako u MV-102, i MV-201 rozhodne neni kurz pro zacatecniky a protoze obsahuje nejen kratkou ale i dlouhou zbran, nedoporucuji jeho absolvovani lidem bez predchozich zkusenosti jinych kurzu ekvivalentnich alespon urovne Dynamic Rifle 1-3. Mit hotove MV-102 a zakladni aprobaci s kratkou, bez znalosti pusky je podle mne malo. Kurz je naslaply pokrocilejsimi technikami a neni cas pilovat zaklady jako je napriklad zmena gardu. Pokud ale tyto zaklady clovek ma, je pak kurz vyborna prilezitost jak vylepsit aplikaci zakladnich technik v pokrocilejsim kontextu a vypilovat detaily. A instruktori jsou ostrizi, kteri opravdu vidi vse a upozorni na kazdy detail. Ve chvili kdy nemusite premyslet jak bezpecne provest napriklad takticke prebiti, zmenu gardu a podobne, kurz si uzijete a jen si trochu fyzicky maknete. V opacnem pripade bude kurz prilis a pokud musite premyslet nad zaklady, bude to nejen fyzicka, ale i mentalni makacka. Nebudete uz pak mit kapacitu a ani cas zvladat pokrocilejsi koncepty dobre a bezpecne. Za mne osobne jeden z nejlepsich kurzu na kterych jsem byl.

Zpětná vazba kurzu MV-101

Požádali jsme účastníky, kteří se účastnili některého z termínů kurzu MV-101 Systému střelecké přípravy, o zpětnou vazbu a dojmy z průběhu kurzu. Dopadlo to následovně a my jim za zpětnou vazbu moc děkujeme. Vojtěch K.: Dnes jsem u Vás absolvoval kurz MV101 pod vedením Anety a Martina, na rovinu říkám na tento kurz jsem se naprosto netěšil, představa, že strávím 8 hodin na tvrdé židli a budu poslouchat věci, které jsem slyšel nebo četl již 100x byla pro mě děsivá, ale bral jsem to jako nutné zlo, abych mohl pokračovat dál na MV102.   Naprostým překvapením pro mě bylo, když jsem hned na samém začátku zjistil, že hltám každé slovo, které Aneta nebo Martin řekli, i přesto že povídali o věcech, který každý z nás zná nebo by měl znát v jejich podání to bylo úplně něco jiného, opravdu neskutečný zážitek, který byl umocněn příběhy ze služebního života, které tomu dali úplně jiný rozměr. Ač jsem si myslel, že mě nemá HT už nemá čím překvapit opět jsem se mýlil.   Každý víme, že HT je naprostá špička v oboru a dalo by se říct, že už se nedá jít nikam dál, nic zlepšit, ale na každém kurzu vidím, že jdete pořád dál a stále zlepšujete již naprosto dokonalé kurzy.   Hluboce smekám před instruktory, když si představím, kolik lidí jim prošlo rukama, kolikrát opakovali to samé, člověk by si řekl že je to musí nudit, ale opak je pravdou oni si to užívají a svým elánem a nadšením strhnou každého.   Děkuji za úžasný den, úžasný kurz a hromadu informací, které mě posunou dál. Roman F.: Kurzu MV-101 jsem se obával, aby nebyl nudný s ohledem na obsah tvořený převážně z teorie pod hlavičkou MV, ale tým "AP" (když už jsme u zbraní a střeliva) Anety a Pavla :) dokázal zaujmout každého v místnosti. Do té doby jsem byl pouze na dvou kurzech u HT (DP1 a DP2) a líbí se mi koncepce Vašich kurzů, které mi daly neskutečně více než řada let běhání se známými na střelnici a ve Vašich kurzech MV jde vidět Vaše snaha něco naučit a hlavně profesionální tým, který má trpělivost a má velkou chuť něco předat nejen dle školících materiálů, ale hlavně z praxe. Pavel K.: dnes jsem absolvoval kurz MV-101, vedený instruktory Anetou a Pavlem.  Ještě ráno cestou jsem si říkal, že to bude suchá teorie dle osnov a že to zřejmě bude velmi nezáživné. Mýlil jsem se v 99 procentech, protože považuji to jedno procento za fakt, že se jednalo opravdu o teorii.  Aneta s Pavlem předvedli brilantní výkon svým výkladem, vysvětlením každé části stanovené osnovy výuky a přidali svůj osobitý vtip, zážitky ze života týkající se výkladu a především lidský a přátelský přístup ke každému z nás. Podařilo se jim zbourat zažité mnohými z jejich školních let a s nadsázkou si troufnu vzhledem k jejich absolutní profesionalitě říct, že byla radost být součástí jejich “Školy hrou”. Nenudil jsem se ani chvilku a co víc, vše co říkali a předváděli, samo se uložilo do mé paměti.  Ještě jednou velice děkuji a těším se na další kurzy, absolvované pod vaší instruktáží. Pavel Š.: V sobotu jsem se zúčastnil kurzu MV101. Vzhledem k tomu, že se jedná o čistě teoretický kurz, jsem očekával suchý a nudný výklad, u kterého budu mít co dělat, abych se udržel v bdělém stavu. Mé očekávání naštěstí nebylo naplněno. Díky zajímavému výkladu obou instruktorů proloženému spoustou příkladů „ze života“ těch 8 hodin uteklo velmi rychle. Už se moc těším na pokračování MV kurzů, tedy až budou nějaké vypsané termíny a do té doby si dám ještě DP1, abych byl lépe připraven. Honza J.: Dobrý den,  dnes jsem na Olešku absolvoval Kurz střelecké přípravy MV-101 s Pavlem a Anetou a upřímně to celé neuvěřitelně předčilo veškeré moje očekávávní. Původně jsem se tohoto kurzu trochu obával, protože osm hodin teoretického výkladu, bez střelby, nácviku manipulace, nebo jiného trénování a zlepšování střeleckých schopností, zní jako něco na co je lepší si vzít polštář. Nemohl jsem se zmýlit víc. Oba instruktoři dokázali udržet perfektně pozornost všech zúčastněných a skutečně jsem v celém kurzu nenašel jedinou chvíli, která by byla nějakým způsobem nezáživná, nebo by nestála za vnímání. Lidsky vysvětlené otázky legislativy, příklady z praxe a poutavě probíraná všechna témata, které musí kurz obsahovat. Přístup a profesionalita instruktorů je na velmi vysoké úrovni a je skvělé slyšet tyto teoretické záležitosti od lidí, kteří tomu skutečně rozumí a mají životní zkušenosti, které dokáží předat dál. Kurz rozhodně doporučím dalším lidem a myslím, že lépe už se zadání ministerstva vnitra pravděpodobně splnit nedá. Pro další kurzy mám jasného vítěze, protože je jasně vidět, že má smysl se učit od nejlepších a to o instruktorech z Hardtasku rozhodně platí.  Ještě jednou tedy děkuji za skvělý zážitek a spoustu informací a uvidíme se na dalším kurzu (Dynamic Pistol 1 už je objednána). Tomáš P.: Ahoj, Dne 15.1. jsem se zúčastnil Kurzu programu střelecké přípravy MV-101 pod vedením Anety a Pavla. S těmito kurzy se teprve začíná, pouze dvě firmy na ně dostaly akreditaci. Tento byl u HT sedmý v pořadí a přesto to vypadalo, jakoby Aneta a Pavel dělali MV-101 už léta! Kurz byl shrnutím toho nejzákladnějšího, co by měl vědět každý, zajímající se o sebe-obranu. Informace v něm obsažené jsou tak zásadní, že bych takový kurz doporučoval absolvovat povinně před skládáním zkoušky odborné způsobilosti pro vydání Zbrojního průkazu! Poznatky a zážitky z praxe, které nám Pavel tak pěkně předával, jsou doslova k nezaplacení, vzhledem k tomu, jak bylo řečeno, že naše právo je bohužel neprecedenční. KN lze vysvětlit a pochopit snadno, avšak co se použití zbraně týče, setkáme se s ní pramálo. Za to se jistě spíše setkáme s NO a ta vysvětlit nelze, neboť záleží nejen na soudci, ale také na našich správných krocích po NO! A ne jen o nich se dozvíte na MV-101☺ Pavel a Aneta mají neskutečně cenné zkušenosti a umějí je skvěle předat. Pavel má perfektní a záživné vystupování, že byť šlo „jen“ o teorii, po celých osm hodin se nikdo ani na vteřinku nenudil. Určitě by se Pavel uplatnil i u filmu, tam by ho ale byla škoda. Zdeňku, dejte Pavlovi více prostoru v Hard Task videích!☺ Ještě jednou děkuji za perfektně strávený den. Za ucelený kondenzát esenciálních informací, a už se těším nejen na MV-102. Díky moc Tomáš Karel U.: Dne 15.1.2022 jsem se účastnil nově zavedeného kurzu MV-101. Podle avizovaných osmi hodin teorie byly mé pocity cestou na kurz dost rozporuplné. Vzhledem k tomu, že se považuji za poměrně hodně aktivního střelce nejen v rámci klubu HTR, ale i mimo něj, přemýšlel jsem, jestli mi takových osm hodin teorie vůbec může něco přinést, či zda to prostě budu muset protrpět, abych se v budoucnu mohl účastnit dalších kurzů pro Stanovenou zálohu státu. O to víc jsem byl překvapený, když jsem po celém dni na učebně zjistil, že jsem se vlastně ani minutu nenudil, popsal si 3 stránky poznámek (blok jsem si původně bral skutečně jen abych ho měl), a celý program kurzu shledávám jako naprosto dokonalé shrnutí veškerých základů, které by si každý správný majitel ZP skupiny E měl čas od času připomenout. Pavel s Anetou dokázali naprosto brilantně podat všechnu látku a natolik ji propojit s realitou a svými zkušenostmi, až to člověka mrazilo. Laťka je nasazena hodně vysoko, ale jsem si jistý, že ani ostatní instruktoři Hardtasku ji díky svým zkušenostem z praxe snižovat nebudou. Díky moc a těším se na pokračování ve formě MV-102 a snad i dál. Tonda D.: Dobrý den váření střelečtí přátelé. včera jsem byl na kurzu MV 101 (stanovené zálohy státu ) ,který vedl Pavel Řehoř. S průběhem kurzu jsem byl naprosto spojojený. Výklad Pavla byl  perfektní, obsáhlý a vždy jasně vysvětlený. Je vidět, že za svojí kariéru nabral mnoho zkušeností a jsem rád že nám je předává. Můj závěr je jednoznačný a to, že i když mám zbrojní průkaz již 31 let , na pořádné střelecké výcviky chodím cca už 15 let-(začínal jsem u Martina Potockého) a s Hard Taskem cvičím od roku 2017, tak ten můj závěr je jednoznačný a to, že se mám pořád stále co učit. Vážím si toho, že jsem členem Vašeho klubu a že mě trénují lidé jako Miloš ,Zdeněk,Pavel, Frodo a jiní instruktoři, od kterých jsem se mnoho naučil a doufám že ještě naučím. Miloslav M.: Dobrý den, včera tj. 7.5. jsem byl na Vašem kurzu MV-101 a musím říct že jsem byl nadmíru spokojen. V první řadě jsem si připomněl spoustu věcí, ale hlavně mnohem víc nových věcí jsem se dozvěděl. Dále pak chválím instruktory za zpracování a srozumitelnost informací které se nám snaží předat. Překvapilo mě že kurz který trvá osm hodin vlastně utekl velmi rychle. Ale to je vlastně dobře, aspoň na tom je vidět že člověka to baví a v takové situaci ani nemá chuť koukat na čas. Z mého pohledu jsou to velmi dobře investované peníze i čas. Dále chci poděkovat za zkušenosti instruktorů z praxe kterou mají o to je kurz zajímavější. Velké díky vašemu týmu. Odvádíte skvělou práci a těším se na další kurz u Vás.  Honza K.: Dobrý den,  Včera jsem absolvoval s Pavlem a Anetou kurz MV-101 a byli jsme všichni požádáni o zpětnou vazbu, tudíž tímto činím.  Upřímně jsem šel na kurz trochu s obavou, úmyslně jsem si nečetl předchozí komentáře, abych na kurz nešel už s odporem nebo naopak s přehnanými očekáváními. Anetu jsem do této neděle neměl tu čest potkat, Pavla jsem potkal na kurzech DP1 a 2, obvykle však střelnice je něco jiného než učebna. A vědomí, že osnovu kurzu předepsalo Ministerstvo, taky zrovna nepřidalo.  Nicméně jsem byl velice příjemně překvapen. Pavel s Anetou vedli kurz s nadšením a povedlo se jim téměř nemožné a to udržet naší pozornost celý den. Celý den byl dobře připravený, informace na sebe navazovaly a dávaly smysl. Bohužel času bylo nakonec málo, k jednotlivým tématům se daly říct jen úplné základy (viz. např. NO/KN nebo zdravověda) Ale chápu, na to má HT další kurzy ;-)  Těším se na další vaše kurzy a doufám, že se s Anetou a Pavlem zase potkám.  Luděk P.: Ahoj. Dnes jsem absolvoval kurz MV-101. Nevím, co chválit dřív. Rozhodně to ale bude dvojice Aneta a Pavel. Z cca osmi hodin jsem se nenudil ani minutu. Vše bylo podáno velmi záživnou formou a navíc s humorem. Musím říct, že takhle se zasměji málokdy a ještě se u toho učím, nebo opakuji znalosti. Instruktoři, navzdory tomu, co prožili(a přežili), nedají ani na vteřinu znát nějakou povýšenost, ačkoli jednají se "zelenáči". Prostě profíci, kteří si nepotřebují nic dokazovat. Jediná věc mne zamrzela a to ta, že takoví lidé odchází od policie. Na druhou stranu jsem samozřejmě rád, že své zkušenosti předávají dál. Těším se na další kurz. Jan K.: "V posledních 2 letech jsem se trochu motal u vzniku tzv. nadstavbového zákona a jeho následném prováděcím předpisu. Proto vím, že byla reálná snaha vymyslet systém tak, aby byl funkční a každá část navazovala na tu předchozí. Což ale znamená, že první kurz musí být fakt "základ". Informace, které by měl držitel vědět dříve, než začne zbraň nosit a absolvuje praktické kurzy. Něco, co se dosud samostatně nevyučovalo. Proto jsem byl moc zvědav, jak se v praxi bude tahle novinka realizovat. Dneska jsem se zúčastnil asi prvního kurzy MV-101, který v ČR proběhl a mohu s klidným srdcem říct: "Povedlo se". Jak ze strany vnitra, kde vznikla náplň kurzu, tak ze strany samotného Hradtasku a konkrétně nstruktorů Pavla a Anety. Přesto, že se jednalo o první ermín úplné novinky, navíc pouze "suché teorie", podali to tak, že se celý dennikdo nenudil a ač člověk, který absolvoval různé pistolové a obranné kurzy, nemusel slyšet moc nových věcí, bylo fajn si to všechno uceleně zopakovat. Všechna témata na sebe navazovala, celé to dávalo logický smysl a bylo to podáno poutavou formou. Pro lidi, pro které to bude první kurz o obraně se zbraní, to bude naprostá paráda." Robin C.: Ahoj Rad bych poskytl kratkou zpetnou vazbu na kurz MV-101 ktery jsem absolvoval ted v nedeli. I kdyz byl obsah jasne stanoven Ministerstvem Vnitra, tak zpusob jakym bylo vse podano a prezentovano instruktory, prevazne Anetou,udelal tento teoreticky kurz zabavnym a velice poucnym. Priklady a pribehy z praxe, ktere zapadali perfektne do probraneho tematu, nam vsem poskytli realny obrazek situace. Byl jsem velice prekvapen jak dokazali instruktori udrzet pozornost a udelat kurz zajimavy. Kloubouk dolu a moc dekuj a jiz ted se tesim na navazujici MV-102. Jakub D.: Upřímně jsem na kurz jel spíš s myšlenkou, že žádné očekávání nemůže vytvořit žádné zklamání a že kurz obsahující 8 hodin jen teorie nemůže být extra záživný. To se ale prakticky hned od začátku změnilo jak celkově nastaveným konceptem, tak způsobem podání Pavla s Anetou. Jak chvílemi vtipné prvky, tak osobní reálné zkušenosti zkušených instruktorů tomu dodaly správnou energii a 8 hodin teorie uteklo neuvěřitelně rychle. Celé to bylo extra přínosné a ani u jedné části u mě nevznikla chvíli, kdy bych si řekl, že je tam něco nadbytečného (především ty vlastní zkušenosti instruktorů z terénu byly určitě nenahraditelné). Ač nejsem člověk, co má v práci z porad zápisky každého slova, tak tady jsem si za celý den popsal 7 stránek v sešitě a to se mi naposled stalo snad na vysoké škole :-)) Takže za celý kurz i za přístup Pavla s Anetou děkuji a těším se na pokračování :-) David G.: Ahoj. Zúčastnil jsem se kurzu MV 101 18.12.21  S odstupem pár dní jsem se dostal ke zhodnocení. Fakt že mám co hodnotit již sám o sobě vypovídá že kurz stál za to . Z každé probírané oblasti jsem si odnesl nové poznatky .  Dvojice Aneta Pavel vystupovala vstřícně, profesionálně a vtipně. Proložení témat zážitky z profesní kariéry přispělo k tomu že teorie nebyla fádní. Z čistě teoretického kurzu jsem měl trochu obavu nicméně povedl se a byl fajn .  Díky a u 102 v březnu ahoj. Petr K.: Ahoj.  Dne 16.1. jsem se zúčastnil kurzu MV-101 pod vedením Pavla a Anety. S veškerou chválou, která zde zazněla naprosto souhlasím a přidávám se k ní. Také jsem se za celých 8 hodin vůbec nenudil a také oceňuji příklady z praxe, které s námi Pavel i Aneta sdíleli. Co bych však rád ještě navíc vyzdvihl, jsou prezentační schopnosti obou instruktorů. Sám ze své profesionální praxe (i když z jiného oboru) vím, jak náročné a vyčerpávající je školit / prezentovat 8 hodin v kuse (a udržet pozornost účastníků). A oni toto zvládají s naprostou profesionalitou. Opravdu respekt oběma! Díky a už se těším na další kurz(y). Matěj P.: Ahoj, v sobotu jsem zúčastnil kurzu MV-101, který vedl Pavel a Aneta. Předně velké díky za kurz i přístup obou – oba dva odvedli velmi dobrou práci. Nikdo na kurzu nespal a pokud mohu říct - nikdo se nenudil. V rámci výkladu pěkně reflektovali střet právního uspořádání a soudní praxe s faktickou realitou v běžném životě. Aniž by zbytečně strašili, donutili přítomné přemýšlet o prioritách a vnitřním nastavení člověka, který disponuje střelnou zbraní a pojetí vlastní odpovědnosti. Součástí výkladu pak bylo praktické doporučení jak se chovat během i po případné krizové situaci. Dodatečně se Pavlovi a Anetě omlouvám za pár svých vstupů/doplnění během kurzu, které vycházely z advokátní praxe. Jsem přesvědčen, že svým obsahem kurz zcela naplňuje požadavky stanovené ze strany MVČR a spíše obsahuje další přidanou hodnotu v podobě praktických poznatků.   Pokud bych se zamýšlel nad tím, co by metodicky nebylo špatné doplnit – zvážil bych, zda explicitně nedoplnit právní ukotvení nutné obrany vs. vyprovokování útoku obráncem a to jak na danou věc nahlíží soudní praxe se všemi důsledky (nutná obrana proti nutné obraně nelze použít, atd.). Ale toto je opravdu pouze subjektivní zpětný pohled, když jsem se zamýšlel nad tím, jak účastníci během kurzu reagovali a jaké měli dotazy. Jiná skupina to může mít jinak. Z pohledu praktických doporučení netřeba nic dodávat – myslím, že zásady chování byly podány vyčerpávajícím způsobem. Kurz nemá být právním seminářem, kde si budeme „honit triko“ nad výkladem právních předpisů, který všichni do druhého dne zapomenou. Proto ještě jednou klobouk dolů, jak lektoři zvládli celou věc vybalancovat tak, aby při zachování přiměřené podrobnosti byl kurz dostatečně zajímavý a stále přínosný.   Bylo to moje první setkání s Hardtaskem a určitě ne poslední. Už teď se těším na další kurzy (nejen v lince MV). Milan L.: rád bych sdělil pár dojmů z dnešního kurzu MV-101.   V prvé řadě bych rád poděkoval Anetě a Pavlovi, za skvěle připravený kurz a i když jste to celé rozjeli teprve nedávno a v podstatě tomu dáváte, jako první nějakou podobu, není to vůbec poznat. Takže RESPEKT ;)   Mám zbrojní průkaz zhruba rok, a když jsem na kurz jel, tak jsem si říkal, že i když to bude jen teorie, bude fajn si prohloubit ty elementární znalosti, které člověk nabyl s přípravou na ZP. Je vidět, že když se této teorie ujmou lidé, kteří mají za sebou bohaté zkušenosti, jak z profesního života, tak i dalších kurzů a akcí, tak to stojí za to a není to pouze nudná teorie.   Za mě osobně, velmi přínosný kurz. Příkladem z reálných situací, dostal člověk určitou představu o KN či NO, ale také o dalších aspektech (právních, první pomoci atd.) sebeobrany a vytvořil si ucelený pohled, jak by to celé mohlo být v případě, kdy se konfliktu nelze vyhnout. Oceňuji i přehled a doporučení na taktické vybavení, ať už jde o pouzdra, svítilny či pomůcky pro první pomoc.   Už když se mi Hard Task dostal do povědomí, byl jsem přesvědčený absolvovat u vás nějaké kurzy. Dnes jsem se v tom jen utvrdil a těším se na navazující kurz MV102 a další z vaší nabídky.   Ještě jednou poděkování instruktorům za skvělé připravený a přínosný kurz. Dan M.: Ahoj, Měl jsem tu čest účastnit se sobotního (18.12.2021) školení první úrovně Kurzu střelecké přípravy MV-101. Nebyl to můj první kurz s HT, proto jsem ani nečekal jiný než pozitivní dojem. „A  co myslíte doktore? …měl ho tam!!“ Oba instruktoři podali celkem obsáhlé penzum informací velice jasně, přehledně, fundovaně a s doplněním reálných případů/situací z praxe. Udělení jedné ze dvou akreditací na tento typ kurzu právě HTR tak není absolutně žádným překvapením. Druhý level v této sestavě bude logickým pokračováním, na což se v dubnu už těším. Díky za perfektní kurz, krásná práce!! Dan Honza K.: Zdravím, včera jsem si u vás prošel kurzem MV-101 a nyní je čas na to sdělit uleželé dojmy..  "Pro člověka, který bere bezpečnost a zodpovědnost, především jako držitel ZP, opravdu vážně, je kurz spíše zopakováním věcí, které se učí a získává během přípravy na získání ZP, různých sebeobranných kurzů a podobně. Zde shrnuto a uceleno do jednoho bloku jako průřez celou problematikou. Díky instruktorům, kteří mají s tématem dlouhodobé i profesionální zkušenosti, jsou zde uváděny i souvislosti mezi jednotlivými částmi, které pomohou udělat si ucelený pohled a přehled. Současně díky praktickým radám si člověk rozšíří povědomí nejen v oblasti použití střelné zbraně, ale i účinné první pomoci, jednání v krizové situaci. Za mě osobně by si takovýmto kurzem měl projít každý, kdo to myslí s možností být nápomocen k řešení krizových situací vážně. A to i v případě, že sami neuvažují o tom stát se Stanovenou zálohou státu. Nebo ještě lépe, mít obdobný kurz, kde bude použití střelných zbraní upozaděné, otevřený i pro ne-střelce."  Martin D.: dnes jsem absolvoval u vás na Olešku kurz MV-101. Očekával sem nudné osmihodinové sezení na učebně. Realita mě však mile překvapila. Obsah kurzu bylo v podstatě opakování věcí z kurzů, které jsem již u vás navštívil. Takže jsem si osvěžil znalosti, dozvěděl jsem se i něco málo nového. Aneta s Pavlem do toho svým výkladem a osobními zážitky ze služby vnesli i dostatek zábavy a zajímavostí, takže se člověk nudit nemohl. Takže děkuji a těším se na další kurzy. Michal V.: Ahoj Zdenku, pár slov cca 3h po absolvování kurzu MV101:   Očekával jsem, že se na tomto teoretickém kurzu budu celkem nudit a bojovat s usínáním, jelikož jako nadšenec, který se zajímá o problematiku, přečte si legislativu, navštěvuje semináře zabývající se právním rámcem NO/KN, studuje případy, má za sebou řadu kurzů střeleckých i taktický a je členem Aktivních Záloh AČR, bych měl všechna témata celkem bezpečně znát. Až překvapením pro mě bylo, že přednášení instruktorů bylo nejen živé, uměli věci podat a zaujmout, ale největším přínosem bylo pro mě vyprávění z bohatých osobních zkušeností, jelikož teorii myslím celkem mám, ale praxi nulovou. Rozhodně to nebylo jen přečkáním osmi hodin, abych dostal papír, ale odnesl jsem si, mohu říct, mnoho zajímavých poznatků!   Díky, Michal V. Martin M.: „Dnes jsem měl možnost absolvovat první kurz MV-101 pořádaný společností Hard Task, kde povinná, legislativou daná náplň kurzu byla instruktory Anetou a Pavlem poutavě doplněna o poznatky a zkušenosti z praxe. Současně bych chtěl také zdůraznit vůbec samotný počin společnosti Hard Task, že se úspěšně zhostila jako jedna z prvních složité administrativy spojené s pořádáním a certifikací kurzů MV. Ještě jednou díky!“ Lenka a Marcel: Očekávali jsme s Marcelem nutné 8 h školení teorie, které je potřeba. Díky Anetě a Pavlovi to bylo úplně něco jiného než jen „teoretická nuda“, bylo to zajímavé, proložené reálnými případy, oba byli opravdu skvělí. Bylo to velmi zajímavé. Děkujeme moc oběma. Tomáš K.: Ahoj, v sobotu 8.1.2022  jsem byl na kurzu MV-101 vedeného Pavlem a Anetou. Chtěl bych za kurz poděkovat, bylo to super.  Co jsem zejména ocenil: Zopakování a prohloubení znalostí o NO a KN, včetně mnoha příkladů z praxe, zajímavé info o munici s řízenou deformací (plus tip na munici Black Mamba do doby, než si vyřídím vyjímku).Totální deziluzi z fungování justičního systému v ČR a praktické rady, jak po NO/KN neskončit trvale ve vězení. Bleskový úvod do první pomoci - turnikety, olaes, izraeláky