Zdeněk Charvát

Zdeněk Charvát

Pozice: majitel a šéf-instruktor / CZE

 

Profesní životopis:

Zdeněk Charvát se profesně pohybuje na poli ozbrojených složek a bezpečnosti více než 15 let, z čehož polovinu těchto let strávil jako instruktor střelecko-taktické přípravy Policie České republiky.

Jako nejúspěšnější dobu své kariéry označuje chvíle strávené na oddělení výcviku Pohotovostní motorizované jednotky Policie České republiky Praha, kterou za pomocí svých kolegů a podpory tehdejšího velitele jednotky sám založil a měl tak možnost připravit kompletní systém výcviku a metodiky této jednotky.

Zdeněk se jako kontraktor po dlouhé čtyři roky účastnil ochranných misí v Iráku a Afghanistánu ve firmách, jako jsou Erinys nebo Sabre na pozici team leadera, jeho zástupce a týmového medika. Dále se zúčastnil mnoha výcvikových misí kolem celého světa, jako například Itálie, Finsko, Španělsko, Bulharsko, Lotyšsko a Slovensko (na posledních čtyřech jako asistent instruktora Pavla Černého), nebo dokonce USA, kde participoval na oficiálním policejním cvičení SWAT Week. Na všech těchto misích získal velmi cenné praktické zkušenosti, které nyní může předávat svým studentům na našich kurzech.

Během své kariéry napsal, spolupracoval nebo natočil několik metodických manuálů a filmů, jako například videokurz Hard Task Tactical Pistol a Dynamic Rifle, sérii DVD Střelecká Abeceda, manuály Zákrok proti aktivnímu střelci, Manuál služebního užívání H&K MP5 a nebo Taktika služebních zákroků.

Zdeněk se taktéž věnuje sportovní střelbě, ve které v letech 2009 až 2011 získal několik cenných umístění, jako například Mistr Policie České republiky ve střelbě roku 2010, v tomto roce získal i jeho tým další dvě zlaté medaile v disciplínách soutěž týmů a střelecký souboj týmů. V roce 2009 to byla zlatá medaile v kategorii řadový policista a opětovné vítězství v týmech, v roce 2011 svou závodní kariéru završil bronzovou medailí v jednotlivcích a zlatým hattrickem v soutěži týmů mistrovství Policie České republiky ve střelbě. Na mezinárodní úrovni pak získal bronzovou medaili ve střelbě na XVIII. Mezinárodním závodě police 2009. Zdeněk si taktéž zasoutěžil na poli rozšířené přednemocniční neodkladné péče, kdy se svým čtyřčlenným týmem zvítězil v prestižním závodě MEDCUP 2016.

Za svou kariéru policisty získal celkem 5 medailí a ocenění, jako dvě záslužné medaile, v roce 2011 medaili krajského ředitele policie za záchranu lidského života, které vyústilo v ocenění Policista roku 2011 Krajského ředitelství Praha v kategorii “Čin roku” a v roce 2012 získal Zdeněk nejvyšší možné ocenění policisty z rukou ministra vnitra a policejního prezidenta, a to “Policista roku Policie České republiky za záchranu lidského života”.

 

Comments are closed.