Adam Fajkoš

Adam Fajkoš

Pozice: Instruktor taktické a střelecké přípravy

 

Profesní životopis:

Adam nastoupil k 601. skupině speciálních sil v roce 2001, kde strávil téměř 16 let. Začínal jako řadový operátor bojové skupiny, později se stal zástupcem velitele skupiny odřadu speciálního určení. Poslední 3 roky působil na funkci instruktora taktické přípravy a byl garantem přípravy mise na ochranu Zastupitelského úřadu v Kábulu.

Během svého působení prošel řadou domácích i zahraničních kurzů a byl pětkrát nasazen v zahraniční operaci, z čehož třikrát Operace Enduring Freedom Afghanistan (2004, 2006, 2009), jednou Ochrana Zastupitelského úřadu Kábul (2010) a jednou v operaci ISAF SOF Afghánistán (2012). 

Adam prošel kurzy, jako jsou například: CLS – rozšířená první pomoc v poli, Speciální výcvik řidičů vozidel, CQB/FIBUA – Counter Terror Warfare School Israel, TECHNICAL AND PHYSICAL SURVEILLANCE TRAINING, Advanced Medical Training and Certification, NATO SOF Combat Medical Simulation Course, Live Tissue Trauma Training, Military Free Fall Parashutist Course. Je držitelem bezpečnostní prověrky na stupeň „tajné“.

Od roku 2017 pracuje v oblasti Private Security Services.

Comments are closed.