Hard Task CUP

Hard Task CUPObtížnost II

Pořadatel:

Hard Task Training s.r.o.

Místo konání:

Venkovní komerční Střelnice Oleško, webové stránky Střelnice Oleško. koordináty: 50°29’10.5″N 14°12’05.1″E 50.486238, 14.201412, Popis cesty z Prahy po D8 směr Ústí nad Labem, sjezd 35 Km směr Terezín, dále cca 10 min od dálnice přes obce Doksany a Hrdly. Za mostem přes železniční trať odbočit vpravo směr Oleško. V Olešku odbočit vlevo za obecním úřadem. Celková doba jízdy dle pravidel silničního provozu z Prahy na naši střelnici je cca 35 minut.

Datum konání:

Sobota 1. června 2019

Popis závodu:

Závod v dynamické střelbě ze samonabíjecí pistole a pušky.

Situace:

5 situací (kombinace pistole+puška a také pouze pistole nebo pouze puška)

Účastníci:

Pouze pro držitele zbrojních průkazů a členy ozbrojených složek.

Maximálně 60 závodníků! Dopolední směna: max 30 závodníků – 6 závodníků na jednu situaci. Odpolední směna: max 30 závodníků – 6 závodníků na jednu situaci.

Kategorie:

Jednotlivci

Zbraň a střelivo: 

DLOUHÁ ZBRAŇ odpovídající v IPSC kategorii Standard nebo Open (holá zbraň v základu s otevřenými mířidly nebo osazená zbraň kolimátorem, úsťovou brzdou apod.) – členům ozbr.složek bude umožněn start i se služební zbraní. Možno startovat i s krátkou zbraní v konverzi.

KRÁTKÁ ZBRAŇ odpovídající v IPSC kategorii Standard nebo Production. (Lehce upravená zbraň, jako například lehčí stojna spouště, zvětšená šachta zásobníku apod. nebo standardně prodávaná pistole)

Minimum dva zásobníky ke každé zbrani.

Minimálně 100 ks nábojů ke každé ze zbrani.

Pro dlouhou zbraň je povinný nosný popruh!

Vybavení:

Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv, opasek, kvalitní a bezpečné pouzdro na zbraň umístěné na straně silné ruky a zakrývající lučík spouště (nejlépe kydexové) a pouzdro na rezervní zásobník(y), anebo nosič plátů či taktická vesta s pouzdry na zásobníky a vybavení, střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty…), nákoleníky.

IPSC speed holstery nejsou povoleny!

Opasek musí být umístěn pevně v poutkách kalhot.

Doklady:

Zbrojní průkaz a průkazy zbraně.

Časový rozpis:

Dopolední směna:

08:00 – 08:30 h registrace do závodu

08:30 – 09:00 h poučení a oficiální zahájení soutěže

09:00 – 13:00 h průběh střelby jednotlivých stanovišť

Odpolední směna:

13:00 – 13:30 h registrace do závodu

13:30 – 14:00 h poučení a oficiální zahájení soutěže

14:00 – 18:00 h průběh střelby jednotlivých stanovišť

18:30 h vyhlášení výsledků a závěrečný ceremoniál

Systém směn soutěžících:

Abychom zabránili zdlouhavému čekání všech závodníků na jednotlivých stanovištích, než přijdou na řadu, rozdělili jsme soutěž na dvě směny – dopolední a odpolední. Pakliže preferujete nebo jste byli vybráni do směny dopolední, odstřílíte závod v čase mezi 09:00 – 13:00 hod a následně můžete závodníkům v odpolední směně fandit, poklábosit s ostatními, navštívit stánky sponzorů apod. Jestliže jste si vybrali start nebo jste byli zařazeni do směny odpolední, závod odstřílíte mezi 14:00 – 18:00 hod, přičemž se můžete na střelnici samozřejmě dostavit už v dopoledních hodinách.

Vyhlášení vítězů bude až po odstřílení obou směn, tedy okolo 18:30 hod.

Pořadatel si vyhrazuje právo přesouvat závodníky do jednotlivých squadů a směn.

Přihlášky:

Prostřednictvím registrace na našem webu a následně přímé přihlášení do závodu.

Zhruba měsíc před konáním závodu budete emailem vyzváni, zda preferujete start v dopolední anebo odpolední směně. Případně s kým chcete být ve squadu.

Bezpečnost:

Jakákoliv manipulace se zbraní mimo střelecké stanoviště nebo bezpečnostní zónu je zakázána. Krátká zbraň musí být v prostoru střelnice uložena v pouzdře nenabitá se spuštěným kohoutem a s vyjmutým zásobníkem. Dlouhá zbraň musí být uložena v pouzdře nebo na nosném popruhu nenabitá s vystaveným závěrem (nebo, není-li možno, s komorovou vlaječkou) a s vyjmutým zásobníkem. Střelec smí vyjmout zbraň z pouzdra pouze na stanovišti na povel rozhodčího, nebo na místě k tomu účelu speciálně určeném (bezpečnostní zóna-BZ). V BZ je zakázána jakákoliv manipulace se střelivem – mimo BZ kdekoli.

Další bližší poučení bude provedeno na jednotlivých stanovištích resp. před začátkem závodu.

Vstup na jednotlivá střelecká stanoviště je možný jen na pokyn rozhodčího.

Ochrana sluchu a zraku je povinná pro všechny závodníky i přihlížející.

Hrubé porušení bezpečnostních zásad znamená okamžitou diskvalifikaci z celé soutěže.

Občerstvení:

Zajištěno v zázemí střelnice.

Startovné:

800 Kč

Ceny:

Věcné ceny do 10.místa. (věnuje Marines Shop)

POZOR!!! Pokud závodník nepočká na vyhlášení, cena propadá následujícímu v pořadí.

Hodnocení:

Výsledek na situaci tvoří koeficient – zisk bodů dělený časem. Pro konečné hodnocení se započítává součet pořadí z jednotlivých situací.

Protesty:

Ihned po seznámení s výsledky na jednotlivých stanovištích přímo rozhodčímu, popřípadě přivolanému hlavnímu rozhodčímu. Další protesty do 15min. po seznámení s výsledky hlavnímu rozhodčímu s vkladem 500Kč (v případě neoprávněného protestu propadá vklad pořadateli)

Sponzoři:

Věcné ceny do závodu věnují: Marines Shop a Fenix Protector.

Hlavní mediální sponzor Military-Portál.cz

 

Please wait...

Comments are closed.